Προς το περιεχόμενο

action track...


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ευχαριστώ για τα καλά σχόλια! :)

 

Κάτι που δεν είχα προσέξει στην αρχή, και έγινα ρόμπα πρόσωπο με πρόσωπο είναι κάτι που είπε ο Κώστας για τον Μάλερ (γιατί έχω συνηθίσει τα Αγγλικά ονόματα... :().

 

Δεν έχει σχέση με Μάλερ. Αλλά με Στραβίνκσι (Stravinsky). Αν κάποιος ακούσει την ιεροτελεστία της Άνοιξης θα ακούσει το γιατί (υποθέτω ότι υπάρχει στο θρεντ με τον οδηγό). Και επί τι ευκαιρία το μικρό όνομα του Stravinsky είναι Igor! Όπως είπα το κομμάτι δεν το ονόμασα έτσι στην τύχη! ;D

 

Το παιχνίδι που υπάρχει το κομμάτι αυτό είναι το Diamonds in the Rough, του Έλληνα δημιουργού (και καλού φίλου) Άλκη Πολυράκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σχέση με Μάλερ. Αλλά με Στραβίνκσι (Stravinsky). Αν κάποιος ακούσει την ιεροτελεστία της Άνοιξης θα ακούσει το γιατί (υποθέτω ότι υπάρχει στο θρεντ με τον οδηγό). Και επί τι ευκαιρία το μικρό όνομα του Stravinsky είναι Igor! Όπως είπα το κομμάτι δεν το ονόμασα έτσι στην τύχη! ;D

Έχεις δίκιο !!

Ήξερα ότι έχω ακούσει κάτι παρόμοιο.

Θυμάμαι ενίοτε τις μελωδίες / τεχνοτροπίες που έχω ακούσει απλώς είμαι άχρηστος στο να θυμάμαι ονόματα κλασσικών.

 

Αλλά θυμάμαι ότι το έχω ακούσει συγκεκριμένο έργο.

Αλλά ήταν too much για μένα.... ο ευγενικός τρόπος του αδαή να πει "δεν μου άρεσε".

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αξιοπρεπέστατη προσπάθεια (θα μπορούσε να "ντύνει" μουσικά από Disney-Φαντασία κι έτσι μέχρι thriller του τύπου Παρασκευή και 13).Η διάρκεια επιβάλεται να είναι μεγαλύτερη πιστεύω με αντίστοιχη κορύφωση του θέματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστώ.

 

Το κομμάτι γράφτηκε για συγκεκριμένη σκηνή σε ένα παιχνίδι, και άρα ήταν ακριβώς η διάρκεια που διαρκούσε η σκηνή! Θα ήθελα να το είχα κάνει παραπάνω, αλλά έχω και την εντύπωση ότι θα αποδυναμωνόταν τελικά.

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ που άκουσες κάτι δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου