Προς το περιεχόμενο

Carvin Nomad 112 ???


chrismes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι να τον αγορασω .υπαρχει καποιος που να τον εχει και να μου πει εντυπωσεις ?

το στυλ που παιζω ειναι blues - jazz .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολα θα τον βρεις , τωρα που εκλεισε και ο επισημος αντιπροσωπος . αν εχει μεινει κανενα κομματι , μια στο εκατομμυριο δηλαδη , στον νακα .

τον εχει 790 ευρω ο γερμανος αντιπροσωπος station musik !! ακριβα κατα την γνωμη μου

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα - επεσες στην περιπτωση - ειμαι μεγαλος φαν της carvin σαν εταιρια και σαν μουσικοιδεολογια - ο συγκεκριμενος ενησχυτης ειναι ΠΟΛΥ καλος σε οτι αφορα την ενταση τις ρυθμησεις που μπορεις να εχεις και το καταπληκτικοτερο ολων ειναι οτι για το ειδος που παιζεις θα μεινεις μ@@@@κας με το tone που μπορει να σου βγαλει - απιστευτος πραγματικα - ολα ομως τα προιοντα της carvin εχουν ενα μοινεκτημα κατα την γνωμη μου πρωτεριμα για αλλους - αμα δεν εχεις και κιθαρα - μπασο της carvin δεν μπορεις να εκμεταλευτεις στο ΕΠΑΚΡΟ τις δυνατοτητες του ενησχυτη σου carvin

 

και εξηγω γιατι :

 

οι carvin κιθαρες εχουν ενα mode που μπορεις να κανεις split τον μαγνητη με αποτελεσμα καποια επιπλεον χαρακτηριστικα να τα εχουν προσθεσει και στον ενυσχητη για να εχεις μια μεγαλη γκαμα απο tones..............

 

η γνωμη μου ειναι οτι αμα τον βρεις καπως φτηνα να τον τσιμπισεις αβλεπη - αλλιως αμα θες να σκασεις γυρω στο 700αρι που εχει αυτο - καλητερα ειναι να το ψαξεις σε καποια αλλη μαρκα  :P :P ΓΝΩΜΗ μου παντα για να μην παρεξηγηθω

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε και από μένα.

 

Λοιποοοοον πριν από κάνα εξάμηνο που βρισκόμουνα σε φάση ψαξίματος για ενισχυτή ασχολήθηκα και με την περίπτωση του Nomad γιατί η αναλογία του τι σου προσφέρει με την τιμή του μου είχε φανεί εξαιρετική. (Ειδικά όταν έμαθα ότι έχει 5!!! προενισχύτριες και 4!!! τελικές σκέφτηκα ότι με ένα αξιοπρεπές πεταλάκι από μπροστά θα μου παίρνει τον ήχο και από τόσο θα μου τον κάνει τόοοοοσο).

 

Μετά την εξονυχιστική έρευνα διαπίστωσα τα εξής:

Ο καθαρός του δεν είναι κάτι το εξαιρετικό είναι ένας αδιάφορος καθαρός ήχος, το βρώμικο του δε μ'άρεσε καθόλου και αν ψάξεις γενικά reviews θα δεις ότι σχεδόν κανείς δεν είναι ευχαριστημένος με το Soak channel του Nomad ενώ τέλος, το χειρότερο απ'όλα είναι η ασυμβατότητα με πετάλια. Εκεί δηλαδή που πίστευα ότι ήταν το δυνατό του σημείο. Μία βαβούρα και μισή.

 

Συγνώμη αν σου κόβω τα φτερά αλλά και εγώ ήμουνα πολύ φτιαγμένος (ψημένος μη σου πω) πριν, και μετά μου πέσαν τα αυτιά.

 

Τελικά για την ιστορία αγόρασα έναν Fender Hot Rod Deville (που παίζει σε λιγότερα λεφτά, καμιά 250αριά ευρώ κάτω) και είμαι υπερ ικανοποιημένος. Και όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο δικαιωμένος αισθάνομαι.

 

ΟΛΑ όμως είναι υποκειμενικά. Άκουσέ τον με τα ίδια σου τα αυτιά. Μόνο έτσι θα ξέρεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου