Προς το περιεχόμενο

custom πετάλια, "φτιαξ'το μόνος σου" :)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές τις μέρες θα κάνω το mod του Keeley στο DS-1 ενός παιδιού (από Γιάννενα κιόλας...) όταν το κάνω θα σου πω πως είναι...

 

πάντως ένα λινκ είναι αυτό :

http://www.guitarfaq.com/index_v2-7-4.html

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Από κει ψωνίζω τα υλικά για τα πετάλια που φτιάχνω...όπου να'ναι ολοκληρώνω και το site...

 

που εμαθες να φτιαχνεις πεταλακια φιλε jam??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, λίγο η σχολή (Ηλεκτρολογος Μηχανικός), λίγο η όρεξη και υπομονή...δεν είναι μετά και πολύ δύσκολο...

Επίσης να τονίσω ότι καταλυτική ήταν και η βοήθεια του electritabs στο να φτιάξω το πρώτο μου πεταλάκι...

 

άντε και επειδή με τρώει και ο κώλος μου ...σας παραχωρώ το site μου αν και ημιτελές...

 

www.jampedals.com

 

Θέλω να κάνω αρκετές διορθώσεις και να προσθέσω ακόμα αρκετές φωτος και κλιπάκια...

 

feel free να γράψετε στο guestbook...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Keeley κάνει τις χειρότερες μετατροπές σε πετάλια...μην ψαρώνεται επειδή έχει ενα site. Ο analogman είναι πολύ καλύτερος.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από κει ψωνίζω τα υλικά για τα πετάλια που φτιάχνω...όπου να'ναι ολοκληρώνω και το site...

 

που εμαθες να φτιαχνεις πεταλακια φιλε jam??

 

http://www.noiz.gr/postlite1432-booster&.html;sid=1ac997dc3841c94fe5d6a534818e592a

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για να φτιάξεις κάτι εντελώς πρωτότυπο' date=' μάλλον θέλει σοβαρή εμπειρία.

 

Νίκο, να υποθέσω ότι στο άρθρο σου θα έχεις και κάποιο demo project με point-to-point κατασκευή, ε; :D[/quote']

 

 

Αυτό ξαναπέστο! Θελέι δουλειά και φαντασία για να φτιάξεις κάτι καλό και όχι απλά απομιμήσεις...

 

Βεβαίως, προτίμησα point to point εξαιτίας της απλοϊκότητας της συσκευής και επειδή με κανονική πλακέτα πολλά παιδιά θα αποθαρύνονταν απο τη πρώτη στιγμή...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου