Προς το περιεχόμενο

Palmer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Καλημερα σας

 

Τον τελευταιο χρονο, σε αρκετα ( αν οχι ολα τα live ), παιζω χωρις το ηχειο του ενισχυτη( εχει προστασια ) και μεσω recording, στελνω σημα στην κονσολα και παιρνω ηχο απο το monitor. Φυσικα, η ποιοτητα του ηχου, σε καμια περιπτωση δεν ειναι η ιδια και πολλες φορες θα ελεγα πως ξενερωνω.

  Οπως και να εχει, διαβαζοντας τις τελευταιες μερες αρκετα θεματα, ειδα για τα λεγομενα palmer. Ποσο θα μπορουσε κατι τετοιο να βοηθησει στον ηχο μου; Επισης εχετε να μου προτεινετε καποια;

  Αυτο που με ενδιαφερει, ειναι αν καποιος αλλος συνφορουμιτης , εχει δοκιμασει κατι αναλογο σε καταστασεις live ειτε σε μικρο, ειτε σε μεγαλο χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποσο θα μπορουσε κατι τετοιο να βοηθησει στον ηχο μου;

 

ΠΟΛΥ.Τα Palmer ειναι σαφως τα καλυτερα speaker simulators που υπαρχουν  και απο τη στιγμη που δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα μεγαφωνα σου ειναι το next best thing.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα πριν χρονια το pdi 03,καποιοι φιλοι μου εχουν χρησιμοποιησει το junction box στο οποιο αναφερεσαι με επιτυχια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Ομορφα  :)  Εχεις καποιος εμπειρια απο το PDI - 09?

 

Ναι. Αξίζει μέχρι τελευταίο σέντσι.

Το θεωρώ απαραίτητο για κάθε κιθαρίστα που παίζει με ηλεκτρικό ήχο.

Είναι από τα περιφερειακά που πρέπει να έχεις και ας χρειαστεί 1 φορά.

Αλλά όταν χρειαστεί και χρησιμοποιηθεί σε αγαπάει ο ηχολήπτης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+πολλά για τα palmer. Έχω το PGA-04 και απλά τα σπάει. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει για live καταστάσεις αλλά σε γλιτώνει από την χρήση μικρόφωνου/προενισχυτή για ηχογραφήσεις με άριστα αποτελέσματα και στο σπίτι μπορείς να έχεις πολύ καλό ήχο χωρίς να χρειάζεται να γκρεμίσεις τους τοίχους με την Xx12 καμπίνα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το 09. Το συνιστω 100%.

Το συστημα στην ουσια φαντασου ειναι ενα cabin sim. Με ενα προamp καρφι σε κονσολα βγαινει αξιοπρεπεστατα εφ οσον το μονιτορ μαμαει ;).

Απο κει και περα τι κανω εγω. Παιρνω 2 γραμμες. Η μια εντελως φλατ(οπυ ειν το παλμερ) και η αλλη με τις ρυθμισεις που θελω-μικροφωνο.

Του εκλεισες ολους.

Δε κρυβω πω σε πολλα live εβγαινα μονο με αυτο(με ρυθμισεις δικες μου βεβαια) και του εκρυβα ολους. Ειναι το χολυ γκειλ μου.

Οσο αφορα για το φαντα, το μπανισα απο κατι μου στειλαν, αλλα δε μαπινω στη διαδικασια γιατι το παλμερακι με κερδισε τοσο οσο να μου καλυψει απαιτησεις που ειχα στο μυαλο μου.(αν και πιο ακριβο λιγο νομιζω.)

ΣΣ. Πολυ καλυτερο για πολους απ τη λυση sm57. ;)

Χτυπα το θα εκπλαγεις.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, θα το αγορασω λοιπον. Αν καποιο μελος εχει καποιο palmer και δεν το χρειαζεται, ευχαριστως το αγοραζω. Ειδοποιηση με ενα p.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου