Προς το περιεχόμενο

Η νεα μου NS Tele


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κιθαρες εχουν μια μικρη διαφορα ηχητικα...ειναι ομως σε γενικες γραμμες πολυ κοντα ηχητικα. Αν επρεπε να βρω μια διαφορα, θα ελεγα οτι του Ηλια μου ακουστηκε πιο "αερινη" ενω η δικια μου ελαφρως πιο "γεματη"...φανταζομαι αυτο θα οφειλεται και στη διαφορα βαρους που εχουν.

 

Οδυσσέα την κιθάρα μου την είχες δοκιμάσει στο μαγαζί του Σταύρου ή τις ηχητικές διαφορές τις κρίνεις από τα clips;

 

Βεβαια ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ πρεπει ΑΜΕΣΩΣ να πεταξετε τα ΓΕΛΟΙΑ brass saddles & να βαλετε steel... ;) (you will thank me for that.... ;D) 

 

Νίκο το σκέφτηκα να αλλάξω τα saddles μου (μιας και στην C.A.R. tele μου, έχω βάλει steel και ο ήχος της compress-αρίστηκε ευχάριστα), αλλά σκέφτομαι ότι θα πρέπει να βρω relic saddles για να ταιριάζει με το υπόλοιπο παλαιωμένο στυλ τη κιθάρας...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Tην δοκιμασα μεσα στο καλοκαιρι που ετυχε να ειμαι στο μαγαζι...νομιζω ηταν λιγο μετα το castle rock festival και η κιθαρα σου ηταν εκει. Την δοκιμασα πανω στον multitone, οπως και τη δικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ,αν θες ΑΥΤΟΝ τον ηχο στην Tele σου,ο κομπρεσσορας ειναι απαραιτητος

 

 

αν θες πιο φυσικο ηχο (απο το 1.30 και μετα τα χωνει για τους ανυπομονους... :))

 

 

δεν χρειαζεται.... ;)

 

 

ακριβως,μια χαρα τα λεει (τα 70s ειναι σαν ..πλαστικο ενα πραμα.....πολυ ψευτια...)

 

χε χε αψογοι οι hicks :) :)

Μονο ο John Wayne λειπει να τραβηξει καμια κουμπουριά

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια και καλόπαιχτη φίλε μου ,το χρώμα όμορφο η πέρλα δε μου αρέσει ,αλλά αν αρέσει σε σένα εγώ περισσεύω.

.......................Κάτι ακόμα ,όχι ειδικά για το φίλο με το καινούριο του απόκτημα ,αλλά γενικώτερα . Γνώριζα κάποτε ένα γείτονα που κυκλοφορούσε με κάποιο αυτοκίνητο σύνηθες -όχι κανά φερράρι-με κάποιες όμως διαφορές ..............αεροτομές,σπόιλερ, διπλές εξατμήσεις ,αεραγωγούς στο καπώ στα φτερά κλπ κλπ . Κάποια στιγμή στη κουβέντα επάνω τον ρώτησα ...............1200 είναι ρε συ ,απλά μου αρέσει να το βλέπω όμορφο . Τα φρου φρου είχαν στοχήσει τα μισά λεφτά της αξίας του αυτοκινήτου καινούριου. Δε λέω οι περισσότεροι από σας είστε επιστήμονες ,αλλά τελικά όλα είναι και θεμα γούστου, στησίματος ήχου,ενισχυτήκαι το κυριώτερο μουσικης=κοινό που απευθύνεσαι,σύνθεσης και και και ...................τελικά που είναι η Φέντερ τελεκάστερ δε κατάλαβα-όχι η δική σου φίλε μου- και το βασικότερο ,γιατί όλα αυτά ?

Συγνώμη δε θέλω να θίξω κανέναν κι εγώ μια τέλε έχω κι εγώ ψωφάω για τις τέλε ,αλλά ως εκεί

Συνεχίστε και μη με παρεξηγείτε

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά που είναι η Φέντερ τελεκάστερ δε κατάλαβα-όχι η δική σου φίλε μου- και το βασικότερο ,γιατί όλα αυτά ?

 

Tι εννοείς; Προφανώς και η κιθάρα δεν είναι Φέντερ, αν θες να πεις αυτό. Αλλά κι' αν δεν είναι, τι έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν βλέπω τιποτα φρου φρου και αρωματα.

 

αφου φτιάχνεις μια παρτκαστερ, να μην βάλεις οτι καλυτερο μπορεις (ΑΠ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ)???

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μερικες ακομα...γεφυρα, κλειδια και μια...αυτοπροσωπογραφια  :P

χιουμοριστικότατος! Καμμία σχέση με τον ασχημόγατο (άβαταρ)!!

 

καλόπαιχτη η κιθάρα!!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου