Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για μαγνητες


jimskeet2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα... δεν χρειαζεται να πειραματιστεις εσυ οταν το εχουν κανει αλλοι πριν απο εσενα... το σετ που θα σου δωσει αυτο που θες ειναι το κλασσικο σετ seymour duncan JB/59 η JB/JAZZ . οσο για τους ντιμαρζιο ουτε εγω θα τους εβαζα σε κιθαρα με μαονι... προσωπικη γνωμη βεβαια... ειδικα ο εβολουσιον θα σε περιορισει αρκετα... και δεν νομιζω οτι κανει για αυτο που θες... σκεψου οτι τον ειχε ο βαι... παιζεις αυτο το στυλ με τα πολλα σολο και τις συνεχης αρμονικες ? η ιμπανεζ 2550 εχει πολυ καλους μαγνητες και δεν χρειαζεται καμια απολυτως αλλαγη... βαλε το παραπανω σετ που σου προτεινα και θα δεις... προκειται για το δημοφιλεστερο σετ μαγνητων που υπαρχει... επισης και oi rockfield που σου προτειναν παραπανω ειναι καλοι ομως ειναι δυσκολο να τους βρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις που μου δινετε.

 

Το στυλ που με ενδιαφερει ειναι απο ροκ μεχρι μεταλ με περισσοτερη κλιση προς μεταλ. Και κυριως σολο οπως τα σολο πχ fade to black, welcome home sanitarium, November rain κλπ τετοιου στυλ αλλα και τα αλλα θελω να εχει κ καλη αποδοση σε chords. Οπως πχ τα power chords στα κομματια των metallica η AC/DC κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πας από Metallica σε Slash και σε AC/DC. Δλδ ζητάς όλο το φάσμα του gain ήχου. Αυτό απλά δεν γίνεται με έναν μαγνήτη...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα θελω να παρω ενα σετακι που να με καλυπτει ικανοποιητικα σε αυτο το φασμα. Ξερω οτι δν γινεται να ειναι το τελειο σε ολο το φασμα. Εξαλου τους θελω για μια κιθαρα η οποια εξαρχης ειναι φτηνη κ οχι κατι ιδιαιτερο. Απλα θελω να την βελτιωσω για να με ικανοποιει. Κ επειδη εδω μεσα εχει ανθρωπους που ξερουν γ αυτο ρωταω. Εξαρχης δηλωσα οτι δν ξερω πολλα κ ακομα μαθαινω γ αυτο μπορει κ να λεω πραγματα τα οποια να σας φαινονται παραλογα εσας που ξερετε αλλα εγω απλα δν τα ξερω κ γ αυτο τα ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια...το σετ JB/JAZZ ειναι μια χαρα για ολα τα ειδη που περιεγραψες... δεν φτανει μονο ο μαγνητης βεβαια... αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει πιο versatile σετ μαγνητων απο αυτους τους δυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια. θα ψαχτω οποτε με αυτο το σετακι. :) Για τα υπολοιπα ηλεκτρικα τι να κοιταξω? Ποτενσιομετρα διακοπτη κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια. θα ψαχτω οποτε με αυτο το σετακι. :) Για τα υπολοιπα ηλεκτρικα τι να κοιταξω? Ποτενσιομετρα διακοπτη κτλ?

 

ολα... αν η κιθαρα ειναι χρεπι... μπορει και να μην χρειαζονται πηγαινε σε εναν μαστορα και συζητα το να δεις και ποσα θα σου παρει... ενας καλος ειναι αυτος

 

www.enigmagt.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα θα τα αλλαξω. Θα τα κανω μονος μου, πιανουν τα χερια μου. εχω βρει κ διαγραμματα. Απλα που να ψαξω για να παρω ποτενσιομετρα κτλ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του νακα βρηκα μονο διακοπτη. ποτενσιομετρα δν βρηκα. Μονο τα knobs εχει...

Μουσικοραμα δν εχει απ οτι ειδα. Κανενα αλλο site παιζει? Κ τι μαρκες να ψαξω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου