Προς το περιεχόμενο

Ampeg Jet 20, J-20 blue diamond series


dolphi_f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρσφατα αγορασα τον αναφερομενο ενισχυτη ο οποιος ειναι handwire me bright kai normal input full tube made in Korea 20 watt.

Τον ακουσα στο youtube πολλες φορες και μου αρεσε πολυ εστι και τον αγορασα απο αγγλια.

εχω την εντυπωση ομως οτι το bright καναλι ειναι πολυ πριμαριστο και το normal εν ολιγο πολυ μεσαιο, σε αυτο κοβονται αρκετα οι πριμα συχνοτητες.

το μηχανημα εχει ενα tone kai volume  kai ena oreo tube tremolo .

 

Ξερει κανεις για αυτον τον ενισχυτη ?  μιας και ειναι handwire και απλος θα ειναι ευκολο (νομιζω)να κανει κανεις καποια μετατροπη στο νορμαλ καναλι ωστε να αφηνει λιγο παραπανω πριμα να περνανε. το δε tone δεν ειναι και ιδιαιτερα ευελικτο, λειτουργει σαν δευτερο volume control.

Βεβαια θα μου πειτε πηγαινε τον σε ενα τεχνιτη !

Το καλο ειναι οτι εχει πολυ ωραιο crunch οταν ανοιξεις την ενταση και για αυτο την ψαχνω.

Φιλικα,

Γιαννης

Ampyjtm.thumb.jpg.29327679358e952a079970daaf6a284a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το προβλημα σε αυτον τον ενισχυτη (οπως και στους περισσοτερους απωανατολιτικους ενισχυτες και οχι μονο) ειναι οτι το μεγαφωνο του ειναι της πλακας,βαλε ενα καλυτερο και θα δεις φως. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει ενα ζευγαρι red fang.

ομως και το εργαστασιακο alnico speaker ειναι αρκετα καλο νομιζω, εβαλα επανω σε αυτο ενα JTM45 και μου αρεσε πολυ το ολο ηχητικο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει ενα ζευγαρι red fang.

 

Σε καμπινα που ειναι 1Χ12?Πως τα καταφερες ρε θηριο?? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμπινα που ειναι 1Χ12?Πως τα καταφερες ρε θηριο?? ;D

 

Ισοβαρικά ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε  ναι , δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο '  το εργαστασιακο alnico einai 8 ohms kai 20 watt οποτε εφτιαξα μια προεκταση καλωδιου μεγαφωνου, εβαλα το 45αρι στα 8ομς και φυσικα με μετρια ενταση επαιξε μια χαρα.

εκτος και αν νομιζες οτι εκανα τιποτε αλλο .

ομως το ϊσοβαρικα , δεν το καταλαβα ? :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος και αν νομιζες οτι εκανα τιποτε αλλο

 

Ξερω και εγω?Συ ειπας..

:)

 

εχω βαλει ενα ζευγαρι red fang.

 

αυτο που καταλαβαινει καποιος οταν ακουει "εχω βαλει ενα ΖΕΥΓΑΡΙ red fand στον Jet 20" τι ειναι?? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα ναι !!! εε τωρα φανταζομαι πως συννενοουνται  μεταξυ τους οι πολιτικοι μας !

 

"αυτο που καταλαβαινει καποιος οταν ακουει "εχω βαλει ενα ΖΕΥΓΑΡΙ red fand στον Jet 20"    τι ειναι?? 

 

ΣΩΣΤΑ ειπες, δεν ταχω βαλει μεσα στην καμπινα του απλα τα συνδεσα με εξωτερικη καμπινα... sorry λαθος διατυπωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω συνδεσει μια εξωτερικη καμπινα που φοραει red fang.

ομως και το εργαστασιακο alnico speaker ειναι αρκετα καλο νομιζω, εβαλα επανω σε αυτο ενα JTM45 και μου αρεσε πολυ το ολο ηχητικο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου