Προς το περιεχόμενο

Korg trinity,triton τιμές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To 61 Triton Music Workstation/Sampler

 

Εμπρός?... δηλαδή στην Αγγλία κόστιζε 560,000 δρχ και στην Ελλάδα 1,200,000? πώς γίνεται αυτό? εκτός εάν κάνω λάθος στην ισοτιμία δρχ/λίρας δεν θυμάμαι κιόλας... μπα δεν νομίζω να έκανε πάνω από 550-580,000 δρχ αν θυμάμαι αχνά κάτι ψιλά από ελληνικές τιμές... μήπως είχε καμιά moss πάνω? Σαν πολλά να λές... δεν νομίζω να έκανε τόσο πολύ... τεσπα i don't know ???

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ρε συ Korgious , η τιμή πάντως αυτή ήταν. Εγώ το θυμάμαι καλά γιατί τα έδωσα από την τσέπη μου :D Και αυτά τα ποσά δεν τα ξεχνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ρε συ Korgious , η τιμή πάντως αυτή ήταν. Εγώ το θυμάμαι καλά γιατί τα έδωσα από την τσέπη μου :D Και αυτά τα ποσά δεν τα ξεχνάς.

Stavros d80.

Πάντως...ομολογω για την αξία μεταπώλησης.. ???.. Με εβαλε σε πολλες σκέψεις.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα μας.

Γιατί δεν ρωτάς το Bon;

Μπορεί να το έχουν σε αρχείο.

 

Mπορεί....αλλά η αναμονή ξεπέρασε κάθε όριο....για αυτό και άνοιξα το θέμα.

 

Marillion - That Time Of The Night (Live) HQ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που πρέπει ακόμη να προστεθεί στην εξίσωση είναι ότι τα περισσότερα μεταχειρισμένα Triton και Trinity έρχονται με κάποιο σετ λαϊκών ήχων.

Αυτό φυσικά δεν είναι από μόνο του μεμπτό γιατί θεωρητικά αποτελεί ένα εξτρά κίνητρο για να "φύγει" το όργανο. Είναι όμως μεμπτό στις περιπτώσεις που λόγω αυτού του σετ ήχων, η τιμή απογειώνεται.

 

Η μόνη περίπτωση να δικαιολογείται (εν μέρει και πάλι) κάτι τέτοιο είναι να μιλάμε για κάποιο commercial σετ ήχων που έχει συγκεκριμένη τιμή στο εμπόριο. Αν μιλάμε για σετ που απλώς κυκλοφορούν στην πιάτσα (έναντι ταρίφας ή δωρεάν) και ήχους που ο πρώην ιδιοκτήτης έχει κάτσει να φτιάξει, τότε δεν θα έπρεπε να προσμετρούνται καν στην τιμή του οργάνου.

 

Το ίδιο και με τις θήκες, πολλοί θεωρούν ότι το flight case που δίνουν μαζί με το πλήκτρο δικαιολογεί μια αύξηση της τάξης των 300 ευρώ στην τιμή, άσχετα που μπορεί κανείς να βρει καινούρια και πολύ φτηνότερη θήκη στα περισσότερα μαγαζιά.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου