Προς το περιεχόμενο

AMD 6 cores


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φευγει πολυ απο αυτα ποy μπορω να δωσω...μπορει καποιος να μου πει αν με τα xp μπορω να εχω ολους τους πυρηνες ενεργους-μνημες και τα ρεστα η χαραμιζεται το pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια χαρα μπορεις. Αν σκοπευεις να χρησιμοποιησεις πανω απο 3 giga ram, φροντισε να προμηθευτεις 64bit λειτουργικο.

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πυρήνες ίσως, αν έχεις προγράμματα που εκμεταλλεύονται πολυπήρυνους επεξεργαστές. Για τη μνήμη, να ξέρεις ότι τα XP και οποιοδήποτε λειτουργικό στα 32-bit δεν μπορεί να "δει" πάνω από 3,2GB.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τα ηξερα αυτα! δηλαδη πρεπει να παω σε xp 64bit (εχω ακουσει τα χειροτερα) η τα 7...

ξερετε αν τα 7 εχουν βγει σπασμ..? νομιζω καταλαβατε...δεν θελω link απλα ενα ναι η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι το βλέπω σαν τις μηχανές/αυτοκίνητα. Ας πούμε κάποια ducati έχουν 2 κυλίνδρους ενώ κάποια yamaha 4 κυλίνδρους (με τα ίδια κυβικά). Έτσι η ducati έχει "πέταγμα" δηλαδή μπορεί μέχρι κάποιο σημείο να περνάει "εύκολα" την yamaha, απλά επειδή η yamaha έχει 4 κυλίνδρους να μπορεί να φτάσει μεγαλύτερη τελική! Τώρα βάλε όπου Ducati τον i5, και όπου yamaha τον AMD τον 6πύρινο. Βέβαια οι τετραπύρηνοι οι i7 φαντάσου τους ως παραπάνω κυβικα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα για μουσικο υπολογιστη vst instruments,samples, mastering effects,plug-ins etc τι ειναι προτιμοτερο? περισσοτεροι πυρηνες στο cpu η μεγαλυτερη ταχυτητα χρονισμου?

ειναι πλεον τοσες πολλες οι επιλογες για cpu που εχω χαο-σει τελειος...επισης για τις ram να παω σε ακριβες 1600 η δεν ειναι απαραιτητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε αυτό το post του Scott της http://www.adkproaudio.com/ και θα καταλάβεις γιατί ακόμα και ο i5 750 (που δεν βγαίνει πια έχει αντικατασταθεί από τον 760 στην ίδια τιμή) είναι καλύτερος σε θέματα audio ακόμα και από τον AMD X6 1090T που είναι αρκετά ακριβότερος...

 

http://www.cubase.net/phpbb2/viewtopic.php?t=134981&sid=337854d0a5c03f2636ee2bd0703a442a

 

Είναι απλά θέμα διαφοράς αρχιτεκτονικής ανάμεσα στις 2 εταιρείες.

 

Τώρα αν κάνεις και video rendering ή παίζεις και παιχνίδια και χρησιμοποιείς το pc για ένα 5% για μουσική χρήση τότε και με τον AMD θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου και έχει πολύ καλό value for money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου