Προς το περιεχόμενο

AMD 6 cores


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ευχαριστω για την απαντηση...αλλα θα ηθελα να μου προτεινετε ενα cpu γυρω στα 100 ευρω...δεν μπορω να διαθεσω παραπανω..και ναι το pc θα ειναι μονο για audio εφαρμογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε αυτά τα λεφτά περίπου θα αγόραζα μάλλον τον AMD Phenom II X4 945 που έχει περίπου 130€ και είναι ελάχιστα καλύτερος από τους i3. Αλλά μάλλον θα έκανα υπομονή και θα μάζευα άλλα 60€ για τον i5 760.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι βλεπω απο τις προτασεις σας πρεπει να επικεντρωθω σε μεγαλη cache?

 

εγω ως τωρα κοιτουσα εδω http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/AMD-Athlon-II-X4-640-sAM3-3-0GHz-2MB-ADX640WFGMBOX.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 640?

Όχι μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, σε συγκριτικό που διάβασα πριν απο 1-2 μήνες (αν θες ψάχνω να στο βρω) είχε βγεί πρώτος...απ'το τέλος ;D στους 4πύρηνους, ενώ οι επιδόσεις του ήταν χαμηλότερες και απο μεσσαία δυπήρηνα της intel.

 

Ψάξε στο google για benchmark σε AMD και Intel και θα καταλάβεις.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρήξε μία ματιά εδώ

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=6&Itemid=63

 

Και τελικά...αναθεώρηση λόγο κεκτημένης ταχύτητας.

Ο 640 δεν είναι ο "χάλια" που έβλεπα στο τέστ. Σόρρυ αλλά με τόσα μοντέλα, έχω κάψει ο κακομοίρης ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο δεν είναι χάλια, αλλά όσο και να συχαινόμαστε τα AMD (  ;D πλάκα κάνω ) οφείλουμε να ομολογήσουμε ότι αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή στα 100 ευρώ και κάτι ψιλά, καθώς η Intel σε αυτά τα λεφτά δίνει κάτι i3 του ψιλοπεταματού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πραγματι ρε παιδια δεν ειναι καθολου χαλια αυτο διαβαζα και γω...αντιθετος πολλοι λυπουνται τα λεφτα που εδωσαν για intel...εξαλλου δεν θα μπω στη διαδικασια να κυνηγαω τα cpu...αν δεν βγαινω και παλι θα παω σε hardware accelerated plug-ins...uad πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ρυθμό που εξελίσσονται τα pc, πλέον για μένα είναι κοροϊδία να παίρνεις πολύ ακριβά μηχανήματα. Βέβαια μέχρι 2 κατοστάρικα για to CPU είναι λογικότατο ποσόν. Αλλά με εξαίρεση κάτι τρελά Vsti τύπου omnisphere, ένα απλό τετραπύρινο με αρκετή RAM υπερεπαρκεί για μια πλήρη μίξη  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εξαρτάται από το τι κάνεις.

 

Ο PC μου είναι 1 χρόνου και (από τον Απρίλιο του 2009) και κρατάει σαν καινούριος για την ώρα. Βάζω καινούρια πράγματα, φυσικά, αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το μόνο που αν είναι θα κάνω είναι να βάλω παραπάνω μνήμη κάποια στιγμή, αν την χρειαστώ, αλλά τα 6 GB μου είναι εντάξει ακόμη!

 

Είναι ο i7 920 όχι κάτι το απίστευτο, και ο όλος ο Η/Υ μου πήγε περί τα 1400 μαζί με οθόνες (2), κλπ... Όχι φθηνός, αλλά τέλος πάντων τίποτε απλησίαστο! Ειδικά αφού είναι θαυμάσιος ακόμη. Το μόνο που άλλαξα ήταν από windows XP σε Windows 7 ultimate...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου