Προς το περιεχόμενο

Yesterday's ashes. cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα τραγουδάκι 3 σε 1.  Ξεκίνησε σαν ινστρουμένταλ αλλά στην πορεία έγινε τραγούδι. Είχα έτοιμα 3 μέρη και σκέφτηκα να προσθέσω στίχους, που τους έγραψα "στο πόδι" και που φυσικά το τραγούδησα (λαίμαι τώρα) εγώ :o :o :o.                                            

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το 2,40 είναι λες και ακούω ελληνικό ποπ συγκρότημα του 80 στα πάντα όμως, σύνθεση-παίξιμο-παραγωγή

  Καθόσον έχεις δηλώσει πως δεν έχεις επιρροές από 80, αληθινά απορώ πως τα καταφέρνεις  ;D ;D ;D

  Άσε που πρέπει να υπέφερες που δεν έβαλες και κανά σολίδι  ;D ;D ;D

 

Το εντυπωσιακό είναι πως προοδεύεις στο συνολικό πακέτο σύνθεση-εκτέλεση-παραγωγή. Το ότι ψάχνεσαι είναι συμπαντικό  ;D

 

Όσο για τη φωνή σε 2-3 σημεία θέλει κάποιες διορθώσεις σε αβλεψίες, ανεξάρτητα που εσύ λες πως δεν τραγουδάς.

Σε βάνω τγία για το άσθμα και 9 για τη πρόοδο στο όλον του πακέτου, άντε και οβίνδεο, οι καιροί το απαιτούν  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το 2,40 είναι λες και ακούω ελληνικό ποπ συγκρότημα του 80 στα πάντα όμως, σύνθεση-παίξιμο-παραγωγή

 Καθόσον έχεις δηλώσει πως δεν έχεις επιρροές από 80, αληθινά απορώ πως τα καταφέρνεις  ;D ;D ;D

 Άσε που πρέπει να υπέφερες που δεν έβαλες και κανά σολίδι  ;D ;D ;D

 Άσε Σάμυ, τελικά αυτά τα 80'ς μ'έχουν στοιχειώσει......Παρ'όλο που μεγάλωσα την δεκαετία του 80 (13 μέχρι 23 χρόνων), το κυρίαρχο είδος μουσικής της ποτέ δεν μου "είπε" τίποτα...

Όσο για το σόλο, εγώ το ξέρω πως κρατήθηκα..... :-[ :-X  

Όσο για τη φωνή σε 2-3 σημεία θέλει κάποιες διορθώσεις σε αβλεψίες

Περίεργο αυτό, νομίζω πως κάνεις λάθος για την εξαιρετική-τεχνικά άψογη-πλούσιων συχνοτήτων και φυσικά με τεράστιο εύρος, φωνής μου......... 8)   Μήπως να το ξανά'κουγες.......; ::) ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυ λογου μου παλι δε μου φανηκε τρια σε ενα.

Ξερω πως το εννοεις αλλα οπως σε αλλες περιπτωσεις λεγαμε οτι δεν κολλανε καλα τα

μερη,σε τουτο δε μου φανηκαν αδετα μεταξυ τους.Τουναντιον.

 

Ισως εχω "μπει" πιο πολυ και στον τροπο που γραφεις και μου ερχονται πιο ευκολα.

Μπορει να παιζει και το οτι ειχε τραγουδισμα/απαγγελια και ακουγοταν αλλιως,

η μουσικη ντυνει την ιστορια του τραγουδιου.

Και ναι,ειναι καργα 80ιλα,αλλα μια χαρα αφου ετσι σου βγαινει.

 

Ενα σολο μονο ελειψε. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ωραιο ηταν Φωτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου έβγαλε 80-ίλα, αλλά όχι too much.

Ίσως ο ήχος να παίζει ρόλο σ' αυτό.

 

Φώτη είναι πολύ καλό.

 

Δεν άκουσα καθόλου δύο πράγματα.

 

1. Το "τρία σε ένα", το κομμάτι είναι ένα, και μπράβο σου.

 

2. Σόλο βρεεεε!

 

Me like very much.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σολο μονο ελειψε. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Σόλο βρεεεε!
  Άαα εσείς πάτε γυρεύοντας... ;D ;D ;D  Δεν ξέρω τι μού'ρθε και τό'κανα τραγούδι. Το ετοίμαζα για ινστρουμένταλ με σόλα (πολλά σόλα.... :D) αλλά η αρχική μελωδία κάτι μού'κανε και είπα να το "παίξω" υπεράνω.... 8)  Χωρίς πλάκα, οι στίχοι γράφτηκαν στο μαγαζί ένα πρωινό (αναδουλειές ένεκεν... :-\) πολύ γρήγορα, σχεδόν μια κι έξω και δεν ξέρω πως, αλλά μου "βγήκαν" λίγο ::)  μαύροι!

Για την 80τίλα μην τα ξαναλέμε...... :-[

 

  Κάτι ακόμα....όταν βάζω φωνή στα κομμάτια μου κάτι μου λείπει στην παραγωγή, δεν μπορώ να την "κολλήσω" μέσα στην μίξη. Στο συγκεκριμένο track η φωνή μ' ακούγετε πολύ δυνατά, αλλά κατέληξα σε αυτήν την έντασή της γιατί χαμηλότερα χανόνταν στην μίξη. Αν δεν σας κάνει κόπο ρε παιδιά, πείτε καμιά γνώμη για την παραγωγή, τις εντάσεις κ.τ.λ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cigarett13 χωρίς 5λεπτο σόλο: Αίσχος

 

Οι στίχοι: Αίσχος  ;D ;D ;D (ή σχεδόν αίσχος) - να πεις στον φαζιο να σου γράψει κάτι στα Εγγλέζικα

 

Η φωνή έχει την πρέπουσα για μεγάλες επιτυχίες χροιά. Keep on smoking

 

Overall: Like, +

 

Φώτη, οι δημιουργίες σου είναι ευχάριστες εκπλήξεις... κάθε νέα και καλύτερη

 

Οταν μεγαλώσω θα ανοίξω και εγώ μαγαζί μπας και...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cigarett13 χωρίς 5λεπτο σόλο: Αίσχος

 Άσε Ντίνο αρχίζω να γερνάω.... :-X

Οι στίχοι: Αίσχος  ;D ;D ;D (ή σχεδόν αίσχος) - να πεις στον φαζιο να σου γράψει κάτι στα Εγγλέζικα

Ξαναάσε Ντίνο η προφορά μου στα Εγγλέζικα είναι ΓΤΠ. Γιατί νομίζεις τον Νερούδα και τον Κέρουακ τους απήγγειλα μεταφρασμένους.... ::)
Keep on smoking

Άι κιπ ον, άι κιπ ον..... 8)
Οταν μεγαλώσω θα ανοίξω και εγώ μαγαζί μπας και...

Ξαναμανά άσε Ντίνο, πληροφορίες αναφέρουν ότι είσαι παιχτούρα και κάποιας προχωρημένης ηλικίας........ :-*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κι ένα βιντεάκι με το εν λόγω κομμάτι

https://www.youtube.com/watch?v=t_lDXCLtHO8 

  Το κομμάτι στο Soundcloud στο αρχικό ποστ και στο youtube είναι δεύτερη version

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι αυτό Φώτη...

 

Πολύ ωραίο το βασικό riff. Και του λόγου μου δεν μου φάνηκε σαν ένωση τριών μερών σε ένα κομμάτι μια χαρά είναι. Το σόλο ήταν χαμηλά στη μίξη...ρωτάω γιατί δεν το άκουσα... :P :P :P

 

Εύγε Φώτη!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου