Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση περι pc και guitar rig 2


nikoskor41274

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

Εχω μια ερώτηση περι pc και guitar rig 2.Εχώ τη audiophille 24/96 και προενίσχηση για την κιθάρα το AudioBuddy της M-AUDIO kai το guitar rig 2.Η συνδεσμολογία που έχω είναι : Κιθάρα -> AudioBuddy -> audiophille -> out σε hi-fi ενισχυτή Marantz με Ήχεία ROISTER silk 100.

Η ερωτησή μου λοιπόν είναι πώς μπορώ να ακουσώ δυνατά με αυτή την συνδεσμολογία την κιθάρα μου απο guitar rig χωρις να κάψω τα Ήχεία.Εναλακτικά τι μπορώ να κάνω να έχω καλό ήχο με έναν καλό όγκο απο τον υπολογιστή???Μπορώ να συνδέσω το out της καρτας με τον ενισχυτή τις κιθάρας???Ή υπάρχει κίνδυνος να καεί ή η ποιοτητά να είναι χάλια???

Θα ήθελα την γνώμη σας άν υπάρχει κάποια λύση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που κάνω συνήθως είναι να χαμηλώνω το out στο guitar rig και να δυναμώνω τα ηχεία... ένας limiter χρειάζεται που και που αν το παραφορτώσεις με εφε για τα μην καει τίποτα ή/και ένας κομπρέσορας για περισσότερο όγκο...

ww.myspace.com/badratio

www.myspace.com/hardisklounge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου