Προς το περιεχόμενο

AMD 6 cores


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι λογικα ακουγονται ολα αυτα...φαντασου εγω ομως εχω εναν amd 3200 64 kai 1gb ram 80gb HDD.....και πιστεψε με σε γενικες γραμμες κανω ηχογραφισεις μια χαρα στο nuendo 4...και με μερικα vst....οποτε και 300 ευρω να δωσω για νεο υπολογιστη μαλλον θα πεταω στα συννεφα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 Σίγουρα εξαρτάται από το τι κάνεις. Νομίζω πάντως ότι ένα top class studio  ;D δηλαδή 32 κανάλια με τα δυναμικά τους, τα send τους, και τα master FX, συν κάμποσα samplers και synths, ένα normal τετραπύρινο τα βγάζει. Όμως η επόμενη γενιά του software (π.χ. το omnisphere που ανέφερα) θα έρθει για να μας "αναγκάσει" σε αναβάθμιση.  ;D

 

Τα ίδια Παντελάκη μου- τα ίδια Παντελή μου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι λογικα ακουγονται ολα αυτα...φαντασου εγω ομως εχω εναν amd 3200 64 kai 1gb ram 80gb HDD.....και πιστεψε με σε γενικες γραμμες κανω ηχογραφισεις μια χαρα στο nuendo 4...και με μερικα vst....οποτε και 300 ευρω να δωσω για νεο υπολογιστη μαλλον θα πεταω στα συννεφα!!!

 

κάθεσαι ακόμη με ένα γίγα μνήμη;  :o  και είσαι και "μια χαρά";;;  :o  :o

 

αν βάλεις άλλο ένα γίγα μπορεί να αναβάλεις το νέο μηχάνημα για 1-2 χρόνια...  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω οτι φταιει τοσο η μνημη...οπως σας ειπα τρεχω πολλα vst και το cpu χτυπαει κοκκινα και κλικαρει...

 

όταν αυτό συμβαίνει άνοιξε task manager, tab=performance, και πες μου τι γράφει στα "available" & "commit charge --> total"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου