Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Musicstore.de


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλο μήνα.

 

Έκανα εχθές μια αγορά απο το Musicstore.de! Επέλεξα πληρωμή με έμβασμα και μου έστειλαν μάλιστα και αριθμό λογαριασμού της Πειραιώς. Πηγα να κάνω την πληρωμή μέσω e-banking αλλά δεν με αφήνει να την ολοκληρώσω. Μπορεί να φανταστεί κανείς το λόγο; Θεωρητικά απο τη στιγμη που κάνω κατάθεση σε λογαριασμό ελληνικής τράπεζας, δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα. Σωστά; Ή υπάρχει περιορισμός λογο capital controls και σε αυτη την περίπτωση.

 

Προφανώς έστειλα mail στο musicstore απλα ειπα να ρωτήσω κι εδώ μπας και είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα και καταφέρω να βρω λύση πιο σύντομα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράξενο....

 

Έχω στείλει έμβασμα (από winbank Πειραιώς) σε άσχετη τράπεζα στην Αγγλία χωρίς κανένα πρόβλημα (κάτω από 100 ευρώ όμως)

επίσης έκανα παραγγελία 700+ ευρώ από musicstore με πιστωτική Πειραιώς πάλι χωρίς πρόβλημα.

 

Μήπως να πας από εκεί να το δεις επί τόπου ή να τους πάρεις ένα τηλ?

Μπορεί στα εμβάσματα να υπάρχει κάποιο όριο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά Ikon,

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς είναι λίγο δύσκολο να επικοινωνήσω με την Πειραιώς μέχρι και την Τρίτη λόγο των ημερών γι αυτό και ρώτησα εδω πέρα μπας και παίζουν για παράδειγμα όρια στο έμβασμα όπως ανέφερες και δεν το γνωρίζω. Έστειλα με το σκεπτικό αυτό και στο musicstore να μου πουν αν γινεται να σπάσουμε την παραγγελία στα 2 μπας και όντως υπάρχει κάποιο όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες εμβασμα απο ΑΛΛΗ τραπεζα στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ ή μετεφερες τα χρηματα σου απο τον λογαριασμο σου στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ στον λογ/μο του Musicstore στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ?

 

Τα εμβασματα μεταξυ τραπεζων λογω της αργιας του Πασχα "κλεισανε" την Πεμπτη στις 13.00 και θα ανοιξουν ξανα την Τεταρτη το πρωι.

 

Δεν υπαρχει κανενα οριο στις μεταφορες και στα εμβασματα εφοσον τα χρηματα παραμενουν στην Ελλαδα.

 

Παντως η τηλεφωνικη εξυπηρετηση της ΠΕΙΡΑΙΩΣ δουλευει μια χαρα πριν απο λιγο τους πηρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μεταφορά απο λογαριασμό Πειραιώς στον λογαριασμό του Musicstore πάλι στην Πειραιώς.

 

Δηλαδή λογο αυτής της παύσης δεν μπορώ να κάνω την μεταφορά; Η αλήθεια είναι πως έψαξα αν υπάρχει κάποιο τέτοιο θεμα λογο αργίας αλλα δεν βρήκα κατι.

 

Άψογα, θα δοκιμάσω να ρίξω ένα τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ενημέρωση σε περίπτωση που έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

 

Αφού επικοινώνησα με την Πειραιώς, μου είπαν ότι δεν μπορω να πραγματοποιήσω την συναλλαγή γιατι οι δυο λογαριασμοί δεν ειναι συμβατοί μέσω e-banking. Ο δικός μου και του Musicstore.

 

Δεν μπόρεσε να μου εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό, αλλα μείναμε στο ότι πρέπει να παω να κανω την μεταφορά από κάποιο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μια ενημέρωση σε περίπτωση που έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

 

Αφού επικοινώνησα με την Πειραιώς, μου είπαν ότι δεν μπορω να πραγματοποιήσω την συναλλαγή γιατι οι δυο λογαριασμοί δεν ειναι συμβατοί μέσω e-banking. Ο δικός μου και του Musicstore.

 

Δεν μπόρεσε να μου εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό, αλλα μείναμε στο ότι πρέπει να παω να κανω την μεταφορά από κάποιο κατάστημα.

Α ρε τεχνολογία που μας λύνει τα χέρια! :(

 

Τι στο Δία...?

 

Καλή τύχη πάντως. Είμαι περίεργος να δω τι θα σου δώσουν ως εξήγηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ενημέρωση σε περίπτωση που έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

 

Αφού επικοινώνησα με την Πειραιώς, μου είπαν ότι δεν μπορω να πραγματοποιήσω την συναλλαγή γιατι οι δυο λογαριασμοί δεν ειναι συμβατοί μέσω e-banking. Ο δικός μου και του Musicstore.

 

Δεν μπόρεσε να μου εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό, αλλα μείναμε στο ότι πρέπει να παω να κανω την μεταφορά από κάποιο κατάστημα.

 

αυτο ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ παλαβο......

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα κι εγώ αυτό σκέφτηκα αφού εξέτασα όλα τα πιθανά δεδομένα.. Δοκίμασα να ξαναπάρω τωρα το απόγευμα αλλά για κακή μου τύχη έπεσα στην ίδια.. :D

Μήπως να παω να τα κάνω σουβλάκια;; :P

 

Το χειρότερο απο όλα είναι ότι στην ερώτηση αν με μία επίσκεψη στο κατάστημα το πρόβλημα θα λυθεί, η απάντηση ήταν οτι δυστυχώς αυτό δεν μπορώ να σας το απαντήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου