Προς το περιεχόμενο

χρεωστικη...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυριο μαλλον θα παω στην τραπεζα να βγαλω μια χρεωστικη επιτελους γιατι δεν παλευεται αλλο...θα ηθελα οσοι γνωριζουν να μου πουν οσα μπορουν ...μεχρι τωρα ξερω οτι βγαζει σιγουρα η alphabank και θα πω οτι ειμαι φοιτητης (ετσι μου παν θα χω ενα χρονο την χρεωστικη δωρεαν χωρις καμια χρεωση καθε μηνα) και θα ανοιξω και ενα λογαριασμο και θα με κομπλε...πραγματι ετσι ειναι?χρειαζονται τπτ χαρτια για να δειξω οτι ειμαι φοιτητης?καμια βεβαιωση?ξερετε καμια αλλη τραπεζα που να βγαζει σιγουρα?η εθνικη που χα ρωτηση δεν βγαζει...ακομη σου κρατανε τπτ απο την καρτα σε καθε αγορα?ευχαριστω...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει και η Τρ. Αττικής, και δεν μου έχουν δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα. ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο πέρα από την ταυτότητα σου. Γιατί να πεις ότι είσαι φοιτητής και ΠΟΙΑ μηνιαία χρέωση θα αποφύγεις; Τα λεφτά σου τους πας για να στα "πλαστικοποιήσουν". Σιγά μην σου ζητήσουν και πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων (κι αν το κάνουν... :twisted: :twisted: )

 

Να τονίσω ότι όλες αυτές οι πληροφορίες έχουν ενημερωτικό χαρακτήρα, δεν σχετίζομαι με την τράπεζα...

 

Ειδικά για Τρ. Αττικής, μπορείς να καλέσεις χωρίς χρέωση το 8011100008 και να σε διαφωτίσουν για κάθετι, και η προμήθεια ανέρχεται σε 1,7% για 599 ευρώ και πάνω, αλλιώς μέχρι 9,95 ευρώ, ανάλογα του ποσού που καταθέτεις. Κάποια μικροέξοδα συναλλαγών υπάρχουν, αλλά δεν είναι τίποτα σοβαρό (1 Ευρώ και κάτι?).

 

Θέλει και λογαριασμό η Alpha για χρεωστική; Μωρέ μπράβο...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει η χρεωστική λογαριασμό με τον λογαριασμό πέρνεις χρεωστική. Αν δεν υπάρχει λογαριασμός που θα χρεώνει η κάρτα?

H alpha bank όταν ανοίγεις λογαριασμό σου δίνει μια κάρτα ανάληψης μετρητών από atm η οποία λειτουργεί και ως χρεωστική κάρτα. Visa electron λέγεται και στην ουσία αυτό που κάνει είναι αυτόματη εντολή για έμβασμα από τον λογαριασμό σου στον λογαριασμό του πωλητή, εφόσον υπάρχει το διαθέσιμο κεφάλαιο στον λογαριασμό σου.

Η χρεωστική κάρτα δεν έχει ούτε έξοδα ούτε τίποτα ούτε κάποιον μηνιαίο λογαριασμό. Μια κατάσταση των κινήσεων σου σου στέλνουν κάθε μήνα για να ενημερώνεσε, πράγμα το οποίο μπορείς να κάνεις και από το internet με το web banking.

Όταν θα πας μια ταυτότητα χρειάζεται και τίποτα άλλο.

 

Όσο για τα έξοδα δεν εξαρτάτε από την τράπεζα αλλά από αυτόν που αγοράζεις. Ας πούμε το paypal δεν χρεώνει τίποτα, o thomann και άλλα πολλά καταστήματα χρεώνουν 1% για έξοδα τραπέζας. Αυτό δεν γίνεται μόνο στις χρεωστικές αλλά και στις πιστωτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πλεονέκτημα αν είσαι φοιτητής είναι ότι ανοίγεις λογαριασμό χωρίς να χρειαστεί να καταθέσεις κάποια λεφτά.(alphabank).Χρειάζεται πάσο τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ εβγαλα τελικα στην πειραιως πολυ εξυπηρετικοι οι τυποι και η καρτα θα νε ετοιμη την παρασκευη...ακομη δεν χρειαστηκε να βαλω καθολου λεφτα...αν και τωρα το δα οτι η αλλη καρτα που χω του ταχυδρομικου ταμιευτηριου ειναι και αυτη visa electron αλλα δεν πειραζει η πειραιως ισως ειναι καλυτερη :D ...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου