Προς το περιεχόμενο

Αγορα monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά ωραίο το site σας!

 

Εχω ενα home studio τωρα αλλα κάποια στιγμή λεω να φτιάξω ενα κανονικό..εστω και μικρό,και δέν ξέρω τι ηχεία να πάρω.

Θέλω το κόστος να ειναι μέχρι 350 - 400ε

Εχω ακούσει οτι τα Truth της Behringer ειναι καλα,εχετε να προτείνετε

κατι καλύτερο?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! :D :D

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

o feather εχει δικιο σε πολλα πραματα

και οταν καλπαζει υπαρχει παντα λογος

χλωμο προσωπο σε αυτα τα λεφτα

(αν δεν μπορεις να κανεις λιγο υπομονη και να μαζεψεις κι αλλα )

δες επισης m-audio , samson , παντα βεβαια σε 6,5 ιντσες .

σε καλυτερη και πιο ακριβη κατηγορια ask feather - dither .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καλά δηλαδή? :(

 

Οσο για το οικονομικό εχω τους λόγους μου που δεν θέλω παραπάνω..

(ειμαι παντρεμένος και πονάει η παντόφλα.. :? :?....πλακα κάνω)

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I got two pairs of monitors a pair of Mackies HR824's and a pair of Alesis M1 mk2 actives.

For the money I can't stress how good the M1's are. They are not telling you all of the "truth", but at that price you can't get something that is flat lower than 45Hz or so.

I'm am staying away from Behringer products my self too.

 

Tsiou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Is everybody trying to say that you have such great acoustics in your rooms that you can actually tell the difference between the behringers and the others? Acoustics is the no1 priority not speakers in a home/project studio. However on that budget you have plenty of other options.

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok ας πούμε οτι δινω 500ε πιο ειναι καλήτερο σε αυτη τη κατηγορία?

 

Sorry που σας έχω ζαλίσει αλλα επειδή σκέυτωμαι να φτιάξω studio

θελω να κάνω σωστή αγορά.

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

personally i would go for those...

[http://www.turnkey.co.uk/tkweb/stockdetail.jsp?sku=SAMS-RESO80A&context=WEB]

but have a look around, Behringer truth is not a bad option really(i have tested them) but its all down to the acoustics as i said before. Are you certain you actually need something better that that? Oh and by the way these are high street prices as you see so im guessing you can get them cheaper on ebay or sth like that.[/url]

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ!!

Ωραία τα M AUDIO.

Αλλα εάν τελικα τα αγοράσω μαλλον θα τα πάρω απο την Ελίνα(τα έχει 9ε

φθηνότερα!!!!!!!!!!)

 

Feather δέν σε ρωτάω να τα συγκρίνουμε με τα Behringer γιατι απ οτι κατάλαβα δέν σου αρέσουν... :?

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Is everybody trying to say that you have such great acoustics in your rooms that you can actually tell the difference between the behringers and the others?

Αγαπητέ φίλε Ottomo μην κρίνεις εξ ίδιον τα αλλότρια αν δεν μπορείς εσύ να ακούσεις τη διαφορά πίστεψε με , κάποιοι μπορούν. Επιθυμητό θα ήταν τα δωμάτια που ακούμε να έχουν σωστή ακουστική , αλλά ακόμα και αν αυτό δεν είναι εφικτό , το να ακούμε με μέτρια ηχεία επιβαρύνει περισσότερο τη κρίση μας. Οι ηλεκτρομηχανικές ιδιότητες των drivers των ηχείων διαφέρουν ανάλογα με το κόστος κατασκευής τους. Σε φτηνά ηχεία επιλέγονται πάμφθηνα drivers. Σε ένα driver που κοστίζει φτηνά όπως στη περίπτωση των Behringer χρειάζονται πολλές αλχημείες από τη μεριά του κατασκευαστή για να το κάνει να ακούγεται σωστά. Διαφορές όπως drivers με διαφορετικές Small & Τhielle παράμετρους , κουτί , διαφορετικά υλικά tweeter (soft dome ή τιτανίου) , διαφορετικό crossover point , τύπο crossover και πολλά αλλα δίνουν ένα "χαρακτήρα" στο ηχείο που το κάνει να ξεχωρίζει από τα άλλα . Επειδή ονομάζονται μόνιτορς δεν σημαίνει ότι ακούγονται το ίδιο. Υπάρχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ των διαφόρων ηχείων της αγοράς και ένας ηχολήπτης μπορεί άνετα να καταλάβει τι ακούει.

Προσωπικά δεν είμαι πολέμιος της εταιρίας Behringer και μάλιστα έχω αγοράσει κατά καιρούς διάφορα προϊόντα της.

Όσον αφορά όμως τα ηχεία Truth - επειδή τα έχω ακούσει - κατά τη ταπεινή μου άποψη μπορώ να πω ότι είναι τα χειρότερα αυτοενισχυόμενα ηχεία που έχω ακούσει μέχρι στιγμής και δεν θα τα συνιστούσα σε καμία περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου