Προς το περιεχόμενο

Πώς θα πετύχω αυτόν τον ήχο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κιθάρα σε αυτό τραγούδι τι είδους εφέ έχει και ακούγεται τόσο ιδιαίτερα;

Φαντάζομαι τόνους reverb...Κάτι ακόμα;

Tele είναι άραγε; :D

 

Εγώ "ακούω" Tele με πολύ reverb και ίσως κάποιο slap back delay...

 

 

EDIT: Τώρα που το σκέφτομαι...Δεν μπορεί να είναι τελε γιατί κάνει χρήση tremolo εκτός αν έχει Bigsby....:roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κιθαρα ειναι μια tele με τρεμολο απο στρατ & με 2 διπλους (στο συγκεκριμενο ειναι σπλιταρισμενος ο κατω) Di Marzio paf & κοντη σκαλα που εχω "φτιαξει" εγω για τον Κυριακο (που παιζει το θεμα αυτο) Με εφε τo reverb (chamber 2 ) απο την TONELAB SE σε εναν VOX AC 30 :wink:

H κιθαρα βεβαια καμμια σχεση με τελε δεν εχει ειναι περισσοτερο κοντα στην φιλοσοφια της PRS :wink: (εχει σωμα σκαφος απο μαονι ,καπακι απο σφενδαμο και μπρατσο μαονι με εβενο.)

 

ο Νικος παιζει με μια Samick RL4 & μια κλασσικη τελε που του εχω φτιαξει με λιγα απλα πεταλια και για ενισχυτη χρησιμοποιει τον PEAVEY CLASSIC 50 (212)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ Shadows το κομμάτι! μήπως έχει κανα ελαφρύ echo ή πολύυυυ λίγο delay? Δεν ξέρω βέβαια, ας μας πει κάποιος που έχει βγάλει τον ήχο...

 

--------------edit-------------

Τώρα είδα το ποστ του SF, μέχρι να απαντήσω γιναν άλλα 3 ποστς!

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κιθαρα ειναι μια tele με τρεμολο απο στρατ & με 2 διπλους (στο συγκεκριμενο ειναι σπλιταρισμενος ο κατω) Di Marzio paf & κοντη σκαλα που εχω "φτιαξει" εγω για τον Κυριακο (που παιζει το θεμα αυτο) Με εφε τo reverb (chamber 2 ) απο την TONELAB SE σε εναν VOX AC 30 :wink:

H κιθαρα βεβαια καμμια σχεση με τελε δεν εχει ειναι περισσοτερο κοντα στην φιλοσοφια της PRS :wink: (εχει σωμα σκαφος απο μαονι ' date='καπακι απο σφενδαμο και μπρατσο μαονι με εβενο.)

 

ο Νικος παιζει με μια Samick RL4 & μια κλασσικη τελε που του εχω φτιαξει με λιγα απλα πεταλια και για ενισχυτη χρησιμοποιει τον PEAVEY CLASSIC 50 (212)[/quote']

 

Πλήρης και άμεση πληροφόρηση!

 

Θενκ γιου Superfunk! 8)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου