Προς το περιεχόμενο

The Mixed Grill Quartet - Mission Impossible


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

MI-5

 

Το θέμα απ' το Mission Impossible με ενσωματωμένη μία old time classic έκπληξη.

 

Ηχογράφηση οικιακή, τύμπανα δυστυχώς ηλεκτρονικά, καθότι δεν υπήρχε δυνατότητα για εγγραφή ακουστικού σετ.

 

Και όπως συνηθίζω να λέω, να είστε αμείλικτοι/ες!

 

-----------------------

 

Πι-Ες: Έβαλα λινκ από το boxnet, γιατί για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω απ' ευθείας στο Noiz. Αντμινιστρομοντερέιτορς;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπέροχο!

Φαντασία, μίξη. Take 5....in 5 seconds !

Κύριε Φελπς ! ;)

χάθηκε λίγο το ριφ και τα ρυθμικα στα paste που έκανες όταν μπηκε το 2ο μερος με την ηλεκτρική κιθαρα....πλατιαζει...και βγαινει εκτος feeling..

το επαναφέρεις μετά το what r u doing here.

Home recording.

Υπέροχο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο μουσικά.

Τα ηχητικά εφέ και συζητήσεις μου φάνηκαν υπερβολικά και μου αποσπούσαν την προσοχή, θα προτιμούσα να έλειπαν εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστούμε.

 

Korg, Εύη, ναι ίσως έχετε δίκιο για τα samples, και κυρίως για το μεγάλο πριν το τελευταίο μέρος. Μπορεί να μην το κρατήσουμε στα live. Και γαμώτο, μου πήρε δύο ώρες κόψε-ράψε για το φτιάξω και να το χωρέσω καλά στο κομμάτι…

 

Theod, έχει κι ένα 5-against-4 προς το τέλος, αλλά ψιλοθάβεται από τις …σκηνές δράσης!

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα πολύ έξυπνο και ενδιαφέρον (mixed grill) και μ' ωραίο ήχο. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά η κιθάρα δεν είναι πάντα μέσα στο χρόνο και δεν είναι όλα τα πατήματα σίγουρα (μ' εξαιρετικό ήχο όμως). Τα samples όντως είναι πιο πολλά απ' όσο χρειάζεται αλλά είναι ωραία σαν ιδέα.

 

 

Υ.Γ. Αν δεν έλεγες ότι είναι ηλεκτρονικά τα τύμπανα δεν θα το καταλάβαινα. (Αυτί ε!).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια ιδέα για συνδιασμό αυτών των δύο κομματιών, την είχα κι εγώ πριν μερικά χρόνια, αλλά την εγκατέλειψα οταν είδα ότι έχει γίνει ήδη άπειρες φορές απο άλλους.

 

Οι ήχοι στο κομμάτι δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα. Η κιθάρα ακουγόταν πολύ στεγνή, και το πιάνο πολύ ψέφτικο.

Μόνο τα drums είχαν κάποιο ενδιαφέρον ηχιτικά.

Τα ηχητικά εφφέ είχα ένα ενδιαφέρον, αλλά νομίζω ότι το παρακάνατε λίγο...

 

Σόρρυ, δεν με ενθουσίασε όσο τους υπόλοιπους, αλλά γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου