Προς το περιεχόμενο

Ενα κομματι που φερνει λιγο απο FLoyd λιγο απο Massive Attack..


swg0d0fmusic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο το κομμάτι.. Ο τραγουδιστής σου ακούει πολύ Kings of Leon ε?  8) Μ αρέσει που έχεις επιρροές από πολλά ακούσματα, χωρίς ουσιαστικά να έχεις αντιγράψει κάποιο.. Το hammond δεν ξέρω αν μ' άρεσε.. Μπράβο πάντως πολύ ωραίος!!!

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο κομμάτι.

 

η χροια του τραγουδιστη να μην αλλάξει καθόλου...μου θυμησε tom verlain.

 

γενικα το καμματι μου θυμησε television σε νεα εκδοση (αμα δεν τους ξερεις ψάξε και ακου αλλά φαντασου κατι σε ποιο πρωτογονο απο αυτο που εγραψες)

 

η ουσια ειναι μια : ωραίο κομμάτι

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι 'γω βρήκα το κομμάτι σπουδαίο συνθετικά. Μου άρεσε σε πολλά όργανα η άποψη και ο ήχος (πλήν της κιθάρας) και πιστεύω με μια ισορροπημένη μίξη θ' ακουγόταν super.

Υ.Γ. Επειδή ασχοληθήκατε με τον τραγουδιστή, θα πω και 'γω τη γνώμη μου. Βρήκα την ερμηνεία του εξαιρετική (και ας μην είναι πάντα 100% μέσα). Και θα κάνω και μια αιρετική δήλωση, σε μερικά σημεία μου θύμισε τον, των 16 Horsepower   ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sentinel Βασικα τωρα που το θυμαμαι καλλιτερα δεν ειναι rig,ειναι v-amp  :P

Placebo πως σου εφερε στο μυαλο ???Δε θα το λεγα  :P

 

Οσο για το τραγουδιστη kings of leon δεν πρεπει να εχει ακουσει ποτε!Και οτι θυμιζει 16 horsepower θα ελεγα ΜΑΚΑΡΙ  :P

 

Βασικα σε blues φερνει η φωνη του και ο τροπος που τραγουδαει κατα την αποψη μου  :)

 

Ευχαριστω πολυ για τις ακροασεις παιδια και παλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ακούω Massive Attack στην προσέγγιση του rythm section, και Pink Floyd στο πως παίζει το μπάσο καθώς και στην ατμόσφαιρα που δίνουν τα πλήκτρα... Θα ταίριαζε πάντως ένα μπασάτο και ατμοσφαιρικό ραπάρισμα (ή μάλλον απαγγελία) σε στυλ 3D ή Daddy G!

 

Πολύ καλή σύνθεση συγχαρητήρια παιδιά, νομίζω όμως θα κέρδιζε πάρα πολλά απο μια "ζεστή" ηχογράφηση με πραγματικά όργανα να φύγει η midiλα...! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου