Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μεγαφώνου σε fender blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι'αυτό ρωτάω κι εγω...Τα samples δεν είναι κι ότι καλύτερο...Πάντως ευχαριστώ για την κατεύθυνση!

 

Και κάτι τελευταίο φίλε superfunk..

Όταν μιλάμε γα πολλά watt εννοούμε??75 και πάνω?Δεδομένου ότι ο ενισχυτής είναι 15..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι.... ;)

 

Φίλε superfunk μετά από αρκετή αναζήτηση κλείνω προς το shamp thang!Ελπίζω να μην είναι πολύ μεγάλο...

 

Το ψάχνω όμως στο τομαν και δεν βλέπω να υπάρχει..Επίσης έμαθα ότι πλέον δεν υπάρχει αντιπρόσωπος eminence στην Ελλάδα..Τι προτείνεις??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω σου προτεινω αν εισαι Αθηνα να πας μεχρι το quitar store και να αφησεις τον thomann στην ησυχια του ;)

 

Φίλε chord συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Και τον ενισχυτή από Αθήνα  τον πήρα...Έχω ήδη περάσει αλλά το συγκεκριμένο δεν πρέπει να το έχουν..Θα ξαναπάω όμως μια βόλτα.

Μήπως έχεις κι εσύ κάτι να προτείνεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φιλε μου δεν εμαι ειδημων και δεν παιρνω θεση σε κατι που δεν γνωριζω καλα.Τα μεγαφωνα θα τα αποφασισεις εσυ συμφωνα με τα κριτιρια σου.Οταν εγω αλλαξα στον ενισχυτη μου μεγαφωνα πηρα μαζι μου κεφαλη,καμπινα 2/12,πεταλιερα σαν να πηγαινα σε live...κατι που φυσικα δεν μπορεις να το κανεις σε κανενα Thomann.

Το μονο που σου λεω ειναι οτι αν εξυπηρετηθεις απο καπου και σου δινεται και η δυνατοτητα  δοκιμης αλλαγης κ.λ.π (γενικα μιλαω) ειναι προτιμοτερο να θυσιασεις μια μικρη (εννοειται)χρηματικη διαφορα και να το παρεις απο κει.Και σου μιλαει καποιος που εχει κανει  πολλες αγορες  μεσω internet. Με δυο λογια ΔΕΝ ειναι παντα μονοδρομος το ιντερνετικο μαγαζι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ βοηθησαν τα μοντς  του Billm (www.billmaudio.com) παρα το καινουριο ηχειο..

παρ'ολα αυτα αν θες καινουριο ηχειο εγω εβαλα το swamp thang με υπερτατα αποτελεσματα (πιο δυνατος ,περισσοτερο σκασιμο και γρηγορη ατακα και ΜΠΑΣΑ)

αλλα προσθετει πολλα κιλα στον ενισχυτη!! Ειναι μεγαλο! Αν διαθετεις λεφτα και υπομονη βαλε ενα Weber 12" Neodymium το οποιο εχει τα χαρακτηριστικα των πρωτων JBL και ειναι ελαφρυτερο σχετικα...

www.webervst.com

 

ξαναλεω μονο με τα μοντς ο ενισχυτης blckface ιαζει και κραταει και τα ωραια μεσαια του τζούνιορ (ετσι κι αλλιως στο live μεσαια πριμα θα ακους πιο πολυ...)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο swamp thang προσανατολιζόμουν κι εγώ αλλά σε μαγαζί της αθήνας με αποθάρυναν γιατί είναι πολλά watt και θα υπολειτουργεί!Εσύ δλδ είδες αξιόλογη διαφορά με το μεγάφωνο?Άξιζε τον κόπο και το χρήμα?

 

Και σχετικά με τις μόντες... Ποιές μόντες δοκίμασες και τις έκανες μόνος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο swamp thang προσανατολιζόμουν κι εγώ αλλά σε μαγαζί της αθήνας με αποθάρυναν γιατί είναι πολλά watt και θα υπολειτουργεί!

 

μπουρδες σου ειπαν και μαλιστα χοντρες,το μεγαφωνο ειναι το ιδιο και περισσοτερο ευαισθητο απο τα περισσοτερα μικρα μεγαφωνα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου