Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μεγαφώνου σε fender blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντα μετρουσα με ενα πολυμετρο ,δε χρειαστηκε ποτε να το κανω διοτι ήταν ήδη αφόρτιστοι (κλεινοντας τον ενισχυτη και περιμενοντας)

παντως καλο ειναι να τονιζουμε οτι οι δουλειες αυτες δεν ειναι για ολους για να αποφευχθούν ατυχηματα...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρά και πάλι...Είμαι σε καλό δρόμο αλλά ακόμα ψάχνω ;D

 

Στις επιλογές μου είναι πλέον Cannabis Rex, Swamp Thang kai  Private jack.

 

Ποιά η γνώμη σας για το τελευταίο και γενικά για την σειρά Red Coat της Eminence σε σχέση με την σειρά Patriot?ΠΟιες οι πιθανές διαφορές??Στην τιμή πάντως είναι στα ίδια.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000000000000  στον argytar για τις μοντες του Bill M !!!!  Μολις περασα στον δικο μου το σετακι που μου ηρθε απο αμερικα και ο ανισχυτης αλλαξε δραματικα προς το καλυτερο ΚΑΙ με το στοκ μεγαφωνο !!!!

 

Swamp Thang προτεινω κι εγω !!!

 

 

δες και αυτο ....

 

http://billmaudio.com/wp/?page_id=295

 

 

επισης κατοπιν παραγγελιας σε 10 ημερες σε τιμη απο 110-115 ευρω

 

http://www.adamhall.com/en/Find_a_Dealer.html

 

Το γκιταρ στορ εξαρχεια εχει ενα και μοναδικο Texas Heat το οποιο ειναι κατα τα γουστα μου η εναλλακτικη λυση για το swamp thang.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κοστίζει αυτό το σετ περίπου?

 

Το site του Bill το έχω τσεκάρει.Επικοινώνησα μαζί του και αυτός προτείνει cannabbis rex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κοστίζει αυτό το σετ περίπου?

 

Το site του Bill το έχω τσεκάρει.Επικοινώνησα μαζί του και αυτός προτείνει cannabbis rex.

 

Εξαρταται  τι θελεις να βαλεις εχει διαφορες επιλογες και εξηγει τι κανει η καθε μια,  δεν ειναι ενα σετ ολοκληρο. 

 

Προτεινει το καναβις αλλα χρησιμοποιει swamp στο εργαστηριο του ...οπως λεει για να ακουει τον ενισχυτη και οχι το ηχειο, λογικα ισχυει η περιγραφη που θελει το συγκεκρινενο να εχει πολυ καλα καθαρα και πιστοτητα σε αυτο που λαμβανει απο την κιθαρα μεσω του ενισχυτη !!??

 

Αν καποιος εχει αποψη απο τα δυο ας καταθεσει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επανερχομαι με νεο μεγαφωνο στον Blues Junior τελικα διαλεξα το Cannabis Rex.  To πηρα απο Γερμανια στα 85 ευρω και αλλα 11 μεταφορικα με DHL. Πολυ οκ ο γερμανος σε εξυπηρετηση και αποστολη ετσι για την ιστορια το σαητ του ειναι...

http://www.jh-akustik.com/pi-1631132179.htm?categoryId=143

 

λοιπον πριτ βγαλω το μαμησιο μεγαφωνο το οποιο και αυτο ειναι της eminence εγραψα στα γρηγορα μια FaSolLada ετσι για οποιοα συγκριση μπορει να γινει και να ακουστει....

Η κιθαρα ειναι μια στρατ με bill lauwrence μαγνητες keystones & twin blade @ bridge και εχω γραψει σε θεσεις πρωτα 4 και μετα 2 στον επιλογεα και εννοειται καρφι στον BJ.

 

http://www.box.net/shared/6mov4no2ue

 

http://www.box.net/shared/rr7hchy3nh

 

(το πρωτο λινκ ειναι το στοκ το δευτερο το cannabis)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Vagtanplan παρόλη την καλή σου θέληση αντιλαμβάνεσαι πως είναι δύσκολο να βγουν σαφή συμπεράσματα από τα αρχεία ήχου..

 

Θα ήθελα να μάθω ποιο το συμπέρασμα που έβγαλες για το  καναβις ρεξ και τι άλλαξε στον μπλουζ τζουνιορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Vagtanplan παρόλη την καλή σου θέληση αντιλαμβάνεσαι πως είναι δύσκολο να βγουν σαφή συμπεράσματα από τα αρχεία ήχου..

 

Θα ήθελα να μάθω ποιο το συμπέρασμα που έβγαλες για το  καναβις ρεξ και τι άλλαξε στον μπλουζ τζουνιορ.

 

Εννοειται οτι ειναι δυσκολα αλλα...παρα το τιποτα κατι μπορεις να ακουσεις..χεχεχε

 

χωρις πλακα τωρα ειχα το ΣΚ την ευκαιρια να παιξω με αυξημενη την ενταση στον τζουνιορ και να ακουσω και γω καλυτερα διαφορες....

Το ηχειο απλα φαμει κατα τα ταπεινα αυτια μου συγκεκριμενα

 

1 εχει μαζεψει σωστα τον ηχο αφαιροντας τις αρμονικες που ηταν διαχυτες στο στοκ ηχειο.

2 εχει δωσει πολυ σωστη χροια σε πριμα (δεν εχει πλεον αυτη την αοριστη πριμαδουρα) και επισης εχει μια πολυ καλη αποκριση στις μεσαιες χωρις να τσιριζουν και πολυ ομορφα στρογγυλεμενα μπασα.

3 Οι αλλαγες στα ρυθμιστικα ηχου "ακουγονται"  πολυ καλυτερα.

Γενικα ειναι πιο "σοβαρος" ο ηχος πιο συγκεκριμενος και ακουγεται πολυ καλυτερα στο χωρο.  Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και χαιρομαι που εκατσε τοσο καλα η αλλαγη αυτη.

Εντος της εβδομαδας θα τελεισω και τις μοντες του Μπιλ Μ (ολα οσα εγραψα ειναι πριν τις αλλαγες) ...οποτε εκει ειμαι σιγουρος οτι θα ξεφυγει ο ηχος του Τζουνιορ.

 

Εαν εισαι Αθηνα ευχαριστως να στριμωξουμε μια επισκεψη (ειμαι στο τρεξιμο γενικα) στο σπιτι μου να τον ακουσεις εαν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμο γιατί είμαι πολύ κοντά στην αλλαγή του στοκ μεγαφώνου. Όποτε μπορέσεις στείλε μου να κανονίσουμε.

 

Ευχαριστώ για τον κόπο σου και την περιγραφή όπως και να χει πάντως!

 

Τα λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου