Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μεγαφώνου σε fender blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έχω έναν fender blues junior εδώ και 4 μήνες περίπου και σκέφτομαι το ενδεχόμενο αλλαγής του μεγαφώνου!Θα θελα ένα ποιοτικότερο ηχείο, μιας και αυτο που φοράει είναι αγνώστου επωνυμίας (πλέον ο blues jr III φοράει eminence lightning bolt fender special design) το οποίο θα έχει περισσότερα μπάσσα κια πιο γλυκά πριομεσσαία!

Το στυλ μουσικής είναι blues/jazz

 

Μήπως υπάρχουν προτάσεις αγαπητοί μου φίλοι?Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειμαι προκατελειμένος με τα Vintage Jensen (στα λίγα Watt).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα ένα ποιοτικότερο ηχείο

 

ΜΕΓΑΦΩΝΟ θες να πεις (ηχειο ειναι το..συνολο του... κουτιου που ειναι μεσα το μεγαφωνο και το μεγαφωνο ;D)..

 

Bαλε ενα μεγαλο σε wattage Eminence (Swamp Thing,Tonker,Legend 121 etc) το stock μεγαφωνο ειναι οντως αθλιο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε superfunk μου πρότειναν και το governor που είναι στυλ vintage 30 αν δεν κάνω λάθος,

αλλα είναι για πιο ροκ κατάσταση έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε studio54gr έχω παίξει με jensen σε έναν blues deluxe αν θυμαμαι καλα αλλά δεν ενθουσιάστηκα γιατί δεν βγάζουν και τόσο γλυκό ήχο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΑΦΩΝΟ θες να πεις (ηχειο ειναι το..συνολο του... κουτιου που ειναι μεσα το μεγαφωνο και το μεγαφωνο ;D)..

 

Bαλε ενα μεγαλο σε wattage Eminence (Swamp Thing,Tonker,Legend 121 etc) το stock μεγαφωνο ειναι οντως αθλιο.

 

Τις διαφορές πώς μπορώ να τις διακρίνω έτσι ώστε να καταλήξω σε κάποιο από αυτά που αναφέρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις στο site της Eminence εχει αναλυτικη περιγραφη και sound samples (ενταξει αυτα τα ηχητικα δειγματα αν τα ακουσεις  μεσα απο το pc δεν εχουν και καμμια αξια ,αλλα λεμε τωρα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις στο site της Eminence εχει αναλυτικη περιγραφη και sound samples (ενταξει αυτα τα ηχητικα δειγματα αν τα ακουσεις  μεσα απο το pc δεν εχουν και καμμια αξια ,αλλα λεμε τωρα)

 

Γι'αυτό ρωτάω κι εγω...Τα samples δεν είναι κι ότι καλύτερο...Πάντως ευχαριστώ για την κατεύθυνση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου