Προς το περιεχόμενο

creative inspire


Seezo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι του noiz!Έχω μια πολύ απλή απορία. Έχω τα ηχεία creative inspire t6060 τα οποία είναι 5.1 http://nt66.com.tw/UserFiles/Image/t6060-1.jpg . Μου χάλασε ο διακόπτης όμως ο οποίος έχει πάνω το on/off-volume και την ρύθμιση του μπάσσου (φαίνεται στην εικόνα). Επειδή ψάχνω διακόπτη και δε βρίσκω σκέφτομαι να αγοράσω αυτά τα ηχεία http://ecx.images-amazon.com/images/I/41AP4ADKBGL.jpg και να χρησιμοποιήσω το διακόπτη τους και να χω και τα ηχεία ρεζέρβα.Τα ηχεία αυτά έχουν σχεδόν ίδιο διακόπτη.Θέλω να ρωτήσω όμως, υπάρχει πρόβλημα που τα ηχεία αυτά είναι 2.1?Εννοώ, ο διακόπτης τους θα κανει για 5.1?

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο προβλημα με το ιδιο μοντελο ηχειων...αμα βρεθει λυση θα αποκτησω 5.1 ηχεια απο κει που τα χα ξεχασμενα εδω κ 1-2 χρονια...δοκιμασες ebay για το ανταλλακτικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα παντού αλλά δε δίνουν μεμονομένα ανταλλακτικά. Μέχρι και τηλ πήρα στην infoquest που είναι εταιρία που ασχολείται με αυτά τα πράγματα και μου είπαν ότι απλά αν τα ηχεία μου ήταν εντός της εγγυήσεως θα γινόταν αντικατάσταση με καινούρια ηχεία. Αν βρω λύση θα σε ενημερώσω κι εσένα όμως. Προς το παρόν ας περιμένουμε μήπως μας φωτήσει κανένας γνώστης. Αν ο διακόπτης από τα 2.1 είναι συμβατός εγώ λέω να αγοράσω τα 2.1 πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος η λογική λέει ότι ένας διακόπτης είναι πάντα ένας διακόπτης οπότε αν είναι σωστή η σύνδεση τότε είναι ο διακόπτης κάνει...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε το πρόβλημα δεν είναι αν ο διακόπτης κάνει την δουλεία του, ο οποίο είναι σίγουρο ότι θα την κάνει αλλά αν οι συνδέσεις θα είναι ίδιες (π.χ. αν είναι σε mini jack και τα δυο,  αν στις θέσεις τον καλωδίων είναι η ίδιες λειτουργίες). Ελπίζω να σε βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου