Προς το περιεχόμενο

Ρωγμουλα στην ταστιερα...βοηθεια!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοω...στην esp μου στο πρωτο ταστο (ξερετε στο μαυρο ξυλο, εβενος μαλλον) εχει εμφανισει μια ρωγμη μαλλον γιατι εμεινε στο κρυο για λιγο Τη πηγα λοιπον για φτιαξιμο και μου ειπαν οτι θα βαλουν επανω τριμμα εβενου (η πολτο του ιδιου ξυλου τελος παντων) θα κολλησει και ολα καλα + το ειδικο λαδι που θα χρειαστει να περαστει η ταστιερα γιατι εχει ξεραθει κατα μια ενοια απο τη χαμηλη θερμοκρασια...

 

Επειδη γενικα ειμαι λιγο φοβιτσιαρης...αυτο ειναι κατι σοβαρο???..συμβαινει?? αμα φτιαχτει ολα καλα η μελοντικα παρουσιαζονται προβληματα (παρομοια η αλλα)??

 

Βασικα μου ειπε οτι ειναι τοπικο και οτι δεν εχει πρωχωρησει...και να μην ανυσηχω αλλα αμα δεν σας ρωτησω δε μπορω...

 

Τη βοηθεια σας παρακαλω...γιατι καιγομαι...η μια κιθαρα που παρρειγγειλα δε με βολευει και η αλλη εμφανισε προβλημα....ΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι φτιαχνονται συνηθως οι ρωγμες,μη φοβασαι το σημειο που θα κολληθει θα ειναι ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ απο πριν :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks superfunk παντα με βοηθας και ο γιατρος τελικα εκανε δουλεια...

 

δε μου ειπες ομως (μιας που απαντησες) μηπως αυτο το ραγισμα ειναι λογος για μετεπειτα ραγισματα η οχι ? (οπως μου πε και ο peter ειναι τοπικο)

 

 

Και επισης το γεγονος οτι ο εβενος εχει ξεραθει λογω θερμοκρασιας ειναι κατι που αν συμβει φτιαχνεται εντελως με το ειδικο λαδι και ειναι οπως πριν η καληνυχτα??

 

Αυτα..

 

help!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ειναι τοπικο,φροντιζε ομως και εσυ 2-3 φορες το χρονο να περνας τη ταστιερα με λιγο λαδακι για ταστιερα (προσωπικα το καλυτερο που εχω δοκιμασει ειναι αυτο της Gibson ).

Για να σου σκασει μαλλον θα ειχες αφησει την κιθαρα "ξερη" για καιρο,μηπως την ειχες σε καποιο πολυ ξηρο/κρυο περιβαλλον ?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ειναι τοπικο' date='φροντιζε ομως και εσυ 2-3 φορες το χρονο να περνας τη ταστιερα με λιγο λαδακι για ταστιερα (προσωπικα το καλυτερο που εχω δοκιμασει ειναι αυτο της Gibson ).

Για να σου σκασει μαλλον θα ειχες αφησει την κιθαρα "ξερη" για καιρο,μηπως την ειχες σε καποιο πολυ ξηρο/κρυο περιβαλλον ?[/quote']

 

 

ναι

 

απλα η ερωτηση μου ειναι αν και τα 2 αυτα προβληματα φτιαχνονυαι εξ ολοκληρου και θα ναι παλι σαν καινουργια..

 

θα ναι η οχι? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι σου απαντησα παραπανω,ναι θα γινει "σαν καινουργια" (εξαρταται βεβαια & απο το ποσο καλος ειναι ο μαστορας)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι σου απαντησα παραπανω' date='ναι θα γινει "σαν καινουργια" (εξαρταται βεβαια & απο το ποσο καλος ειναι ο μαστορας)[/quote']

 

thanks you are the best!!!

 

ο μαστορης ειναι ο peter (χ.τρικουπη)...νομιζω οτι ειναι master στο ειδος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου