Προς το περιεχόμενο

Πεταλί για brutal φωνητικά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σίγουρα θα έχεις ακούσει αφού τόσο ενοχλήθηκες με αυτό που είπα οι πινκ φλοιντ σε κάποια τραγούδια τους αλλά και σε λάιβ η κιθάρα ακούγεται σα να φωνάζει σαν άνθρωπος. Το ίδιο έχουν κάνει και οι βον jovi

Τωρα τη να γραψω και τη να σου απαντησω...δεν ξερω και ποσο χρονων εισαι για να σου απαντησω αναλογα....

καταρχας να σου γραψω οτι τοσο οι Bon Jovi pink floyd king crimson και συγκεκριμενα ο adrian belew και πολλοι πολλοι αλλοι εχουν ασχοληθει με ηχους απο ζωα ΑΛΛΑ τα ενσωματοσαν με πολλη πολλη φαντασια και δημιουργια στα κομματια τους και οχι δεν το εκαναν μονο με μια κιθαρα!!!και ομως!!!!ΔΕΝ εψαξαν ενα εφε το οποιο θα τους εκανε να ακουγονται σαν Τον 666 απλα και μονο για να ακουγονται ετσι επειδη απλα σεβοντουσαν και τιμουσαν την φωνη που τους εδωσε ο καλος θεουλης...

Τωρα απλα και μονο για να μαθεις πεντε πραγματα θα σου παραθεσω καποια Links

 

http://www.thomann.de/gr/rocktron_banshee_talkbox.htm

http://www.youtube.com/watch?v=pMagxl-Rkas

 

τωρα μπορεις να ακουγεσαι οπως εσυ γουσταρεις!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τωρα τη να γραψω και τη να σου απαντησω...

 

Tipota na min apantiseis... I apopsi sou metraei sto elaxisto gia mena , oxi epeidi den ksereis alla epidi den exei tropous... mathe tropous kai meta ta ksanaleme !!! sou zitisa eugenika na min xalaseis to thread kai sinexizeis... kai oxi mono sinexizeis alla mou les kai gia ilikies ktl. ti sxesh exei i ilikia ? eimai 27... ti ginetai esi poso eisai 30 ? ara eisai kaliteros... o ixos diladi stin eisagogi tou living on a prayer einai proion kapoiou zoou ? giati to sygkekrimeno efe to exo petyxei ego o idios me mia zoom petaliera...genika den ksero an to exeis katalabei alla eisai ektos thematos...

An apla theleis na epidikseis tis gnoseis sou stamata tous aforismous giati kai esi den ta ikseres ola apo tin mera pou gennithikes kai sigoura iparxoun xiliades pragmata pou den ksereis... an pali pistveis oti ta ksereis pes ta mas kai mas na ta mathoume me kalitatero tropo  omos . An oute auto mporeis na kaneis , na didakseis diladi tis 1000des gnvseis sou , min diabazeis to topik kai min enoxleis katepektasi... ase mas stin agnoia...

 

epeidi tha aporiseis sou stelno apospasmata ton apantiseon sou na mou peis ti perimeneis apo emena.

 

 

1 ) Τωρα τη να γραψω και τη να σου απαντησω

2 )δεν ξερω και ποσο χρονων εισαι για να σου απαντησω αναλογα....

3 )Τωρα απλα και μονο για να μαθεις πεντε πραγματα

4 ) Να το σχολιασω η να μην το σχολιασω τωρα αυτο?

Οτι θελετε λετε επιτελους εδω μεσα ?

Ελεος!!!!!!!!!

 

Tora an esi thes na me piseis oti me tis parapano ekfraseis mpikes gia na boithiseis  ??? ??? Den me peitheis !!!

 

SIGNOMI GIA TA GREEKLISH APO TOU MODS , ALLA XALASE TO PLHKTROLOGIO...DEN THA STEILO ALLES APANTISEIS SIMERA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ixos diladi stin eisagogi tou living on a prayer einai proion kapoiou zoou ?

 

Όχι. Όπως, όμως, σου έδειξε ο warwickplayer ήταν ένα talk box. Σου έβαλε και το λινκ. Και σου έβαλε και άλλα διδακτικά βίντεος. Για κάτι που ξέρει και εσύ δεν ξέρεις (και όχι δεν γίνεται με πεταλιέρα zoom αυτός ο ήχος κυρίως επειδή συμμετέχει το ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ σε αυτόν - αν δεν ξέρεις τι είναι talk box ψάξτο).

 

Άρα μήπως προσπάθησε να σε διδάξει κάτι αλλά εσύ θέλεις να ζεις μόνος σου στην άγνοια;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ixos diladi stin eisagogi tou living on a prayer einai proion kapoiou zoou ?

Τη να πω...εχω γινει και εγω γνησιος Νοιζας ;)

Το εφε που ακους στο συγκεκριμενο τραγουδι Ονομαζεται Talk box...

 

http://www.thomann.de/gr/rocktron_banshee_talkbox.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Talk_box

Ο Κιθαριστας των Μπον Τζοβι παιζει συχνα μ αυτο

 

Για μενα καλη και εφευρετικη χρηση του συγκεκριμενου εγινε απο τον Γκιλμουρ στο Pigs(three different ones)

Τη αλλο να περιμενεις απ αυτον τον ανθρωπο?Τεραστιος

 

 

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βίντεο δεν μπόρεσα να τα δω σήμερα. Θα τα δω αύριο. Όσο για τον φιλο που μου απάντησε 2 μυνήματα πιο πάνω απαντώ ότι το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να είναι ευγενικοί οι άνθρωποι μαζί μου όπως είμαι κι εγω. Ανοίγω ένα τοπικ με ερώτηση. Άρα δεν ξέρω και ζητάω να μάθω. Όμως νομίζω ο καθένας θέλει ευγένεια. Διαφωνείτε ; παρακάτω κι ο ίδιος από ότι φενεται το καταλαβαίνει. Απλά πράγματα. Ευχαριστώ για τα βίντεο αύριο θα τα δω και ελπίζω να λυθούν οι απόρροιες μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τα ειδα τα βινετο και ειναι οντως εντυπωσιακο αυτο το talk box . Βσει αυτου του βινετο συνεχιζωνα πιστευω οτι ολο και καποια πεταλιερα θα μπορει να με βοηθησει να βγαλω μπρυταλ φωνιτικα συν και την δικη μου προσπαθεια βεβαια... γιατι αυτος ο ηχος σε αυτο το βιντεο ειναι πολυ περιεργος...ωραιο κολπο παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι αρκετοι ισως συμφωνησουν μαζι μου..Αν πετυχαινα εναν τραγουδιστη σε καποιο live και επερνα χαμπαρι οτι αυτο που ακουω δεν ειναι κατι που προερχεται απο τα πνευμονια του και τη κοιλια του αλλα απο ενα εφε προσωπικα θα εφευγα απο το μαγαζι..Το αντιμετωπιζω σαν κοροιδια καθαρα!Τα εφε στη φωνη για μενα θα πρεπει να αναδεικνυουν αυτο που ηδη εχει κανεις και οχι να του παρουσιαζουν κατι που δεν εχει με τη καμια!Με λιγα λογια φιλικη συμβουλη ειλικρινεστατη, προσωπικη και καλοπροαιρετη...Δεν ξερω ποσο επαγγελματικα η μη βλεπεις αυτο που κανεις ομως αυτο που σκεφτεσαι θεωρω οτι θα αποθησει πολυ πολυ κοσμο απο το να σακουσει και να παρει στα σοβαρα αυτο που κανεις...Βελτιωσε τα καθαρα σου και ασε τα Brutal για καποιον αλλον..φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι αρκετοι ισως συμφωνησουν μαζι μου..Αν πετυχαινα εναν τραγουδιστη σε καποιο live και επερνα χαμπαρι οτι αυτο που ακουω δεν ειναι κατι που προερχεται απο τα πνευμονια του και τη κοιλια του αλλα απο ενα εφε προσωπικα θα εφευγα απο το μαγαζι..Το αντιμετωπιζω σαν κοροιδια καθαρα!Τα εφε στη φωνη για μενα θα πρεπει να αναδεικνυουν αυτο που ηδη εχει κανεις και οχι να του παρουσιαζουν κατι που δεν εχει με τη καμια!Με λιγα λογια φιλικη συμβουλη ειλικρινεστατη, προσωπικη και καλοπροαιρετη...Δεν ξερω ποσο επαγγελματικα η μη βλεπεις αυτο που κανεις ομως αυτο που σκεφτεσαι θεωρω οτι θα αποθησει πολυ πολυ κοσμο απο το να σακουσει και να παρει στα σοβαρα αυτο που κανεις...Βελτιωσε τα καθαρα σου και ασε τα Brutal για καποιον αλλον..φιλικα

 

απλα την πλακα μας κανουμε στο στουντιο και κανενα λαιβ που και που... θα προσπαθησω να φερω την φωνη μου εκει που πρεπει αλλα θελω και μια βοηθεια. επισης το εκαστοτε εφε που θα παρω δεν θα ειναι μονο για μπρουταλ . θα χρειαστω σιγουρα εφε οπως ντιλευ ρεβερμπ και πολλα αλλα... οποτε διπλο οφελος... αντι να ξελαριγκιαζομαι θα περνω απο εκει οτι βοηθεια χρειαζομαι συν καποιο distortion που σε καποια τραγουδια ειναι απαραιτητο... εξαλλου και στο στουντιο οτι πηγαινουμε καποιες ρυθμησεις τις ζηταω οποως λιγο ντιλευ ... οποτε αντι να τα ζηταω θα φτιαξω κατι προσωπικο που θα το εχω παντου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συν καποιο distortion που σε καποια τραγουδια ειναι απαραιτητο...

 

Εκτος αν παιζετε ambient ηλεκτρονικο post-rock τυπου Fuck Buttons η Monno (οχι οι Ιαπωνες οι αλλοι οι σαπιοι Ελβετοι) δεν βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ ενα distortion στη φωνη να ειναι απαραιτητο...

 

χρειαστω σιγουρα εφε οπως ντιλευ ρεβερμπ

 

Τα παιρνεις και απο τη κονσολα αυτα!Δεν βρισκω το λογο να χαλασεις λεφτα για τετοια εφε..

 

Γενικοτερα τα Brutal φωνητικα τα εχει η δεν τα εχει κανεις..Δεν δουλευονται ουτε κερδιζονται...Μονο βελτιωνονται αν υπαρχει μια σωστη βαση απο παντα, που απ οτι μας περιγραφεις δεν την εχεις...Επισης καλα Brutal φωνητικα θα βγαλεις περα απο τη τεχνικη για να μη χαλας τη φωνη σου, μονο αν εισαι ή κρυβεις καπου μεσα σου εναν τραμπουκο ενοοντας να εισαι και λιγο ''τσαντιλας'' σαν attitude γενικοτερα και εχεις καπου μεσα σου θυμο ειτε επιφανειακα ειτε υποσυνειδητα.Γι αυτο λοιπον καταληγω οτι ειναι ακρως υπερβολικη η σκεψη σου να επενδυσεις σε κατι τετοιο...Πρεπει να κοιταξεις αλλα πραγματα πιο βασικα,γιατι οσο πιο original εισαι (τα φωνητικα εφε κανουν το αντιθετο!) τοσο πιο καλο θα βγει το αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου