Προς το περιεχόμενο

Πεταλί για brutal φωνητικά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ οι πινκ φλοιντ κάναμε φωνές ανθρώπινες σχεδόν  με την καθαρά , εμείς δεν θα βρούμε άκρη

Να το σχολιασω η να μην το σχολιασω τωρα αυτο? ???

Οτι θελετε λετε επιτελους εδω μεσα ?

Ελεος!!!!!!!!!

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε μου από πάνω ! Αν δεν σου αρέσει κάποιο θέμα η ο τρόπος προσέγγισης κάποιου θέματος τότε απλά μην το διαβάζεις ώστε να μην ενόχλησε . Το να κριτικάρεις χωρίς να προτίνεις δεν βοηθάει κανέναν. Το φόρουμ έχει δώσει στον καθένα το περιθώριο να λέει ότι σκέφτεται και να το μοιράζεται με τους υπόλοιπους.μπορεί για εσένα το νοιζ να σου φενεται λίγο σαν μουσικός βάσει της απάντησης σου , οπότε απλά άσε τους άλλους να περνάνε καλά. Όσο για την έκρηξη σου εν τελεί δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα αφού αν ακούσεις που σίγουρα θα έχεις ακούσει αφού τόσο ενοχλήθηκες με αυτό που είπα οι πινκ φλοιντ σε κάποια τραγούδια τους αλλά και σε λάιβ η κιθάρα ακούγεται σα να φωνάζει σαν άνθρωπος. Το ίδιο έχουν κάνει και οι βον jovi... Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό προς ανάλυση. Με λίγη διάθεση για χιούμορ και χωρίς τους δαίμονες ότι οι πινκ φλοιντ είναι κτήμα σου και τα υπόλοιπα περί ιεροσυλίας και διαφόρων υπολοίπων κωμικών αντιλαμβάνεται ο καθένας ότι έμμεσα ευχαρίστησα τα παιδιά παραπάνω για την μέχρι τώρα βοήθεια τους λέγωντάσ ότι σίγουρα θα βρεθεί άκρη αφού οι πινκ κάνανε ακόμα και την κιθάρα να μιλάει. Πέραν τούτου λοιπόν και δεδομένου ότι γνωρίζω ότι υπάρχει εγωισμός ας μην συνεχίσει αυτή η αντιπαράθεση γιατί δεν θα βγει κάποιο συμπέρασμα και θα χαλάσει το τοπικ που η βοήθεια  των παιδιών είνα πολύτιμη. Αν πάραυτα πρέπει να συνεχιστεί η αντιπαράθεση με π.μ. Παρακαλώ. Καλημέρα σε όλους και συνεχίστε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Boss-VE-20-Vocal-Processor-incl.-Power-Supply/art-GIT0017001-000

 

Ωραίο εφεδάκι και παραμετροποιήσιμο.

 

Μιλάω εκ πείρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπουζουκλερι σε ευχαριστώ πολύ αια την πρόταση. Μήπως τυχαίνει εσυ να το έχεις το συγκεκριμένο εφέ ; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οποιο εφφε και να αγορασεις, αυτο που θα κανει ειναι να ενισχυσει η να αναδειξη αυτο που ειδη εχεις...

ισως να σου κανει και τη ζωη λιγο πιο ευκολη μιας και θα σε διευκοληνει αρκετα ενισχυοντας και διαμορφωνοντας τα ειδη brutal φωνητικα σου.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν νομιζω οτι γινεται να τραγουδας εσυ τελειως κανονικα (καθαρα) και να αακουγονται brutal, εστι υποθετω δηλαδη μπορει να κανω και λαθος (οποτε ας μιλησουν και οι πιο εμπειροι). :)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα φιλε.Διστυχως δεν εχω ακουσει για καποιο τετοιο πεταλι η εφε σε οσες μπαντες εχω παιξει με brutal φωνητικα κανεις τα εβγαζαν ετσι.Θα σου προτεινα περα απο αυτο που ψαχνεις να βρεις καποιεσ τεχνικες και να μελετισεις brytal.Κυκλοφορουν διαφορα video στο youtube που μπορουν να σε βοηθησουν.Προσωπικα δεν εχω μεγαλη πειρα σε φωνιτικα αλλα απο οτι εχω παρατηρισει και εχω ακουσει, ta brutal πρεπει να τα βγαινουν απο τιν κοιλια και οχι απο το λαιμο σου γτ μπορεις πολυ ευκολα να το διμιουρισεις προβλημα.Με τη μελετη μεχρι και θαυματα γινονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπουζουκλερι σε ευχαριστώ πολύ αια την πρόταση. Μήπως τυχαίνει εσυ να το έχεις το συγκεκριμένο εφέ ; :-)

 

Το έχουμε στο group, υπάρχει εφέ που ότι και να του βάλεις στην είσοδο στην έξοδο βγαίνει ο Βελζεβούλης και σε περιμένει στον Αχέροντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααχ τέτοια λεγε μου... Πάντως δεν εχω σκοπό να μιλάω και να γίνεται χαμός. Θέλω η οποία προσπάθεια κάνω να ενυσχιέται από ένα εφέ το οποίο να δίνει ένα 60 τα εκατό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γέλιο  ;D Γουστάρω  ;D

 

 

Πάντως σοβαρά, με κάποιο pitch shifting (εννοείται προς τα κάτω, αλλιώς θα βγει η φωνή της bebe lilly  ;D  ;D  ;D ), μια παράμετρο του στυλ genre και κάμποσο distortion, η φωνή θα γίνει brutal. Βέβαια θα χρειαστεί να "τραγουδας"  ;D και κάπως ψαρωτικά, αλλά πιστεύω ότι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου