Προς το περιεχόμενο

Eq στο Μπασσο!


Homi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα Schecter stilleto studio με emg-hz και 3-band active eq και το sansamp bass driver DI.Σκευτομουν για το eq πιο πολυ για αλλαγες σε slap κτλ και για καλυτερες αρμονικες απου χρειαζετε

Τώρα, προσωπικά, είμαι σίγουρος ότι δεν σου χρειάζεται.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε Homi παίζεις metal, σωστά; Το λέω γιατί με κανένα EQ δεν μπορούμε να πάρουμε τη χροιά ενός κλασσικού μπάσου. Αν όμως γουστάρεις μπομπιλίκια ( να σκάνε μπόμπες σε κάθε νότα  ;D ) πάσο και γιασάν του μάγκα  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κυριως metal παιζω.Πιστευω θα ειχα περισσοτερες δυνατοτητες για να boostαρω καποιες συχνοτητες με ενα graphic eq.Το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως μου καταστρεψει τον ηχο παρα να μου τον βελτιωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κυριως metal παιζω.Πιστευω θα ειχα περισσοτερες δυνατοτητες για να boostαρω καποιες συχνοτητες με ενα graphic eq.Το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως μου καταστρεψει τον ηχο παρα να μου τον βελτιωσει...

 

Οσα πιο πολλα EQ μπαινουν στην εξισωση, τοσο περισσοτερο χανεται ο ηχος. Παντα ξεκιναμε απο flat καταστασεις και προσθετουμε/κοβουμε με μετρο οπου και αν χρειαζεται . Μεταξυ της προενισχυσης του μπασου, του Sansamp και του ενισχυτη, μου φαινεται λιγο δυσκολο να μην μπορεις να πετυχεις κατι που θα σου δωσει το EQ της Boss. Αν το θες για να εχεις ενα slap switch η ενα boost στο ποδι σου, τοτε ισως να σου φανει χρησιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμ..παντως δεν πρεπει ν πολυ χρησιμοποιειτε πεταλακι eq.To λεω γτ κανεις δεν εχει απαντησει κανεις που να χρισιμοποιει καποιο πεταλι eq κ για ποιο λογο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

???

 

iugudhfmdp,oa MJFGN XDF

Γλωσεψα τη μπερδα μου, πριν το BDDI θα το εβαζα, οπως ειπες. Αν και με τοσα eq που εχει ο φιλος, σιγουρα δε θα του προσφερει κατι περα απο τη δυνατοτητα αμεσης αλλαγης με ενα πατημα...αν δεν μπορεις να φτιαξεις τον ηχο με τα eq που εχεις ηδη, δε θα σε σωσει η προσθηκη και αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το EQ το έχω πριν το BDI και ΦΥΣΙΚΑ το χρησιμοποιώ... Για την ακρίβεια χρησιμοποιώ 5 EQ... ένα της GTA10B, ένα πετάλι, το EQ του BDI και τα 2 EQ του ενισχυτή... Γούστα είναι αυτά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BASS NEEDS EXTRA IQ NOT

EXTRA EQ

Σωστός......

Ρε συ Funky, είπαμε αλλά όχι κι έτσι.

 

Θα μου πεις και η διαστροφή, γούστο είναι...... Ισως.

Αλλά αν δεν μπορείς, μη το ζορίζεις. Δεν φταίει το μπάσο.  ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου