Προς το περιεχόμενο

Ποια Gibson les paul standard ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε σεις, δεν θέλω να το παίξω...έξυπνος.

Αλλά εμένα, σ' αυτό το βίντεο (με ό,τι κομπρεσάρισμα έχει φάει κι' απ' το youtube), η Gibson μου ακούγεται μια κλάση πάνω από την epi.

 

(γιατρέ είμαι ο μόνος; ακούω φωνές;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό που παρέθεσα εγώ ; ναι αυτό πιθανότητα γίνεται γιατί ξέρεις ότι ο τύπος αλλάζει κιθάρες... Και πότε τις αλλάζει. Όσο καλό αυτί και να έχει κάποιος και να εντοπίζει διάφορες πιστεύω ότι οι διάφορες στον ήχο δεν αξίζουν τα φορά λεφτά διαφορά. Τώρα για όλα τα υπόλοιπα περί διαφοράς στο μανίκι κτλ τις δέχομαι αλλά στον ήχο είναι από μηδαμινές ως αμελητέες. Κατά την άποψη μου βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, δεν θέλω να το παίξω...έξυπνος.

Αλλά εμένα, σ' αυτό το βίντεο (με ό,τι κομπρεσάρισμα έχει φάει κι' απ' το youtube), η Gibson μου ακούγεται μια κλάση πάνω από την epi.

 

(γιατρέ είμαι ο μόνος; ακούω φωνές;)

Nαιιι αλλα αυτος παιζει καλυτερα με την epi ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το άκουσα το video χωρίς να το δω καθόλου και μου άρεσε καλύτερα η epiphone..  :o

 

Είναι βέβαια λίγο πεθαμένη η epi αλλά η gibson ξυρίζει υπερβολικά κάτι που δε μου αρέσει.

 

Βέβαια όταν είδα το video η gibson άρχισε να μου αρέσει περισσότερο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω οτι είναι "λίγο" εκτος των γουστων σου αλλα τσεκαρε και αυτήν την Κυρία

 

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=6480

 

 

Αρνειται κανείς οτι πρόκειται περι εργαλείου ?  ;D ;D ;D

 

(δεν γνωριζω αυτον που την πουλάει - δεν έχω κανένα όφελος εννοειται.)

 

Και Long tennon και κατασκευάρα και Mini Humbuckers

Έχω ίδια και δεν την αλλάζω με τίποτα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το λονκ τενον νεκ ;

 

 

Με πολύ απλά λόγια αν προσέξεις την φωτογραφία θα διαπιστώσεις οτί το κάτω μέρος του μανικιού φτάνει ως το neck-pickup cavity.(το κενό που βρίσκεται ο μαγνήτης.) σε αντίθεση με άλλες όπου το μανίκι δεν φτάνει ως εκεί.Επαναλαμβάνω,με πολύ απλά λόγια...

 

 

Σίγουρα θέλεις να το χει η Leslie σου...(παλιά το είχαν μόνο οι reissues από το Custom Shop)

 

 

 

1222870023.jpg.0f3c21df11385831d00c5a11e9ddca66.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με πολύ απλά λόγια αν προσέξεις την φωτογραφία θα διαπιστώσεις οτί το κάτω μέρος του μανικιού φτάνει ως το neck-pickup cavity.(το κενό που βρίσκεται ο μαγνήτης.) σε αντίθεση με άλλες όπου το μανίκι δεν φτάνει ως εκεί.Επαναλαμβάνω,με πολύ απλά λόγια...

 

 

Σίγουρα θέλεις να το χει η Leslie σου...(παλιά το είχαν μόνο οι reissues από το Custom Shop)

 

 

 

 

 

δηλαδη οταν το μανικι ακουμπαει στην ουσια πανω στον νεκ μαγνητη τοτε λεγεται λονγκ τενον νεκ ? αν το καταλαβα σωστα τοτε πιο το ιδαιτερο κερδος απο αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου