Προς το περιεχόμενο

Theme for an imaginary western


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, κατ'αρχας ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον το ακουσει.

 

Ειναι μια λατρεμενη μελωδια εδω και 15 περιπου χρονια.

 

Απο την πλευρα της μιξης υπαρχουν αρκετα προβληματα αλλα ηθελα να σας το παρουσιασω.

 

Hope you enjoy

 

https://www.box.com/s/a3dw2txu6vu429bdnkzy

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή με τον Gregg έχουμε παίξει μαζί και ξέρω τις δυνατότητές του, θα του πρότεινα να ξανακούσει το κομμάτι (κυρίως από την Jack Bruce εκτέλεση, την οποία θα παραθέσω) για να δεί μόνος του που δεν είναι καλός.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμε οταν ειχαμε πρωτογνωριστει με τον Gregg και μιλουσαμ εγια αυτο το κομματι.

λεγαμε ποσο το αγαπαμε και ποσο γουσταρουμε να το παιζουμε.

 

θυμαμε επισης την εκτελεση που μου ειχε βαλει να ακουσουμε. η οποια ηταν αρκετα μεταγενεστερη και φαινεται οτι τον εχει επιρεασει πολυ στην συγκεκριμενη ηχογραφιση.

 

ειναι λιγο περισσοτερο "κιθαριστικο" απο οτι θα το ηθελα.

γραψε απο πισω καμια φευγατη ρυθμικη με Tremolo/vibe να δωσεις την αισθηση των πληκτρων και ¨φυγε" απο την ευκολη λυση του να παιζεις σολο αναμεσα στους στιχους

τωρα στην φωνη κατι με χαλαει αλλα δεν μπορω να το εξηγισω :P

 

Off topic: περα απο την εκτελεση των Mountain μου αρεσει πολυ και αυτη των Colosseum.

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gregg, εισαι για φτυσιμο δηλαδη φτου σου, και δεν σου ξαναμιλαω, και προσεξε μην ερθεις καμμια φορα στο σπιτι μου να με παρακαλας να σε μαθω να τραγουδας και να παιζεις κιθαρα, γιατι θα σε πεταξω εξω με τις κλωτσιες.  >:(

 

Φτου σου παλιοπαιδο που επετρεψες να σε φτασει και να σε ξεπερασει ενας παλιοJack Bruce.   ;D

 

 

τωρα στην φωνη κατι με χαλαει αλλα δεν μπορω να το εξηγισω

 

καπου σε δυο σημεια παει να το χασει αλλα το σωζει τελικα και αυτο δημιουργει μια αισθηση του "καπως"

Κατα τα αλλα αψογος.... και το οργανο μαμει.  ;D

 

Πολλες κριτικες καναμε σημερα, ας παμε τωρα για υπνο να ξεκουρασουμε τις κορμαρες μας.   8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου