Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να βάλω 2 p90 μαγνήτες και 1 single coil σε strat?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

δεν ύπάρχει ο παραμικρός λόγος να αλλάξεις όσα λες (εκτός ίσως από τα ποτενσιόμετρα αλλά ψιλά γράμματα)

απλά βάλε τους μαγνήτες και τελείωσε...

Μη γίνεσαι σαν αυτούς που δίνουν τα λεφτά τους για πλάκα νομίζοντας πως κάνουν κάτι φοβερό αλλάζοντας όλα τα καλώδια με clothed... Το βασικό είναι να παίξεις...

ΑΥΤΟ!!

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το ξέρω παλληκάρια.

Απλώς και κιθάρα να μην μάθω -που λέει ο λόγος- ακόμα και το παίδεμα του moding, είναι ωραία ασχολία. Καινούργιο κοσκινάκι μου, που λέει και ο λαός.

Anyway.

Μετά την ώριμη συζήτηση και μετά από ώριμη σκέψη, αποφάσισα να πάει λίγο πίσω η εγχείρηση (κατά τα Χριστούγεννα) αφού πάρω και ποτενσιομετροδιακοπτομαγνητοκαλώδια και προς το παρόν να εντρυφήσω στο ανεβοκατέβασμα σκαλιών και ακόρντων, που ως γνωστό κάνουν ωραίους τετρακέφαλους.

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές και τις οδηγίες, τις οποίες και κρατώ και αν μου την δώσει και κάνω κάτι νωρίτερα θα ενημερώσω για την πρόοδο των εργασιών.

 

Γεια σου ρε elianios κρητήκαρε.   

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα seymour duncan pickup booster (που έχω και εγώ) και χρησιμοποίησε τον resonance διακόπτη που εχει. Είναι μιά καλή αρχή... θα έχεις vintage ή high gain humbucker ήχο στο πάτημα ενός κουμπιού. http://www.seymourduncan.com/products/stompboxes/sfx01_pickup_bo/  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου