Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να βάλω 2 p90 μαγνήτες και 1 single coil σε strat?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο ρε μαγκίτες και ετοιμαζόμουν να ανεβάσω φωτό (λες να το ρίξω στην φωτογραφία τελικά?).

Την ανεβάζω παρόλα αυτά για απλή επιβεβαίωση. ;)

kalodia.thumb.jpg.62caaf6c639c5ff2dff499a67aa45f45.jpg

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

2) μεγαλώνεις την τρύπα του πίκγκαρντ (είναι σκληρό, θέλει dremel, δε γίνεται με κανένα είδος μαχαιριού)

 

 

 

Μην εισαι τοσο σιγουρος :).(sorry για ο off thread , παρακολουθω με ενδιαφερον τα γραφομενα)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εισαι τοσο σιγουρος :).(sorry για ο off thread , παρακολουθω με ενδιαφερον τα γραφομενα)

 

Οι τρόποι που έχω κάνει τρύπες σε πίκγκαρντ είναι

1) έμπηξα πολλές φορές το καυτό κολλητήρι στο πλαστικό ώστε να "κόψω" ένα περίγραμμα (μιλάω για περίγραμμα P90 και firebird)

2) έκανα τρύπες με τρυπάνι (μικρής διαμέτρου) στο περίγραμμα και μετά έσπασα τα ενδιάμεσα (τα ανάμεσα στις τρύπες κομματάκια)

3) με μικρή σέγα

4) με dremelοειδές που δούλευε με αέρα

 

Όσες φορές προσπάθησα με

1) μαχαίρι

2) κοπίδι

3) ψαλίδι

4) νυχοκόπτη (σοβαρολογώ)

5) λάμα

Δεν κατάφερα τίποτα.

(Τα παραπάνω ήταν χρήσιμα μόνο όταν ήθελα να φάω λίγο την ακρούλα για να μην βρίσκει το κάλυμμα του μαγνήτη (ή ο διπλός σε μέγεθος μονού, που έχει δύο πλαινά από κάθε μεριά που βρίσκουν ελάχιστα)

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο elianιos .

Εγώ αυτό που έβαλα (τριπλό φύλλο) το χάραξα με κοπίδι, ξανά και ξανά και πιο βαθιά (αχ τάβλα ήταν) και το έκοψα με λεπτό πριόνι σαν ίνα. Το πριόνι το έβαλα στο κενό ανοιχτό από την μία πλευρά και το κλείδωσα μετά. Τέλος το λείανα με λεπτή λίμα για σίδερο -του ξύλου δεν κάνει γιατί είναι άγρια- αλλά πιστεύω ότι κάνει και η γυναικεία των νυχιών (για το γαλλικό ντε :) :D ;D).

 

Εσύ elianios πώς ?

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εβδομάδα που θα πληρωθώ, θα πάρω και μονό και λέω να αλλάξω και ποτενσιόμετρα, διακόπτη και jack, να κάνω ολοκληρωμένη δουλειά.

Άσε που θέλω να εκμεταλλευτώ το ΣΚ,να προπονηθώ, γιατί ο master, μου έχει βάλει πολλά και θα με κόψει ;)

 

 

Και άσχετο ανεκδοτάκι κορυφαίο, προσφορά από το thread.

 

Μπαίνει παππούς με αλτσχάιμερ σε ένα μπαρ και βλέπει ένα ξανθό @ουνι που του έπεσαν οι μασέλες.

Σκέφτεται: δεν μαμείς, θα της την πέσω.

Πάει δίπλα της και της λέει : γεια σου.

Γεια σου, του απαντά αυτή.

Και της λέει ο παππούς : Έρχομαι συχνά εδώ ? :D :D :D :D :D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εβδομάδα που θα πληρωθώ, θα πάρω και μονό και λέω να αλλάξω και ποτενσιόμετρα, διακόπτη και jack, να κάνω ολοκληρωμένη δουλειά.

Άσε που θέλω να εκμεταλλευτώ το ΣΚ,να προπονηθώ, γιατί ο master, μου έχει βάλει πολλά και θα με κόψει ;)

 

 

Και άσχετο ανεκδοτάκι κορυφαίο, προσφορά από το thread.

 

Μπαίνει παππούς με αλτσχάιμερ σε ένα μπαρ και βλέπει ένα ξανθό @ουνι που του έπεσαν οι μασέλες.

Σκέφτεται: δεν μαμείς, θα της την πέσω.

Πάει δίπλα της και της λέει : γεια σου.

Γεια σου, του απαντά αυτή.

Και της λέει ο παππούς : Έρχομαι συχνά εδώ ? :D :D :D :D :D

 

 

 

δεν ύπάρχει ο παραμικρός λόγος να αλλάξεις όσα λες (εκτός ίσως από τα ποτενσιόμετρα αλλά ψιλά γράμματα)

απλά βάλε τους μαγνήτες και τελείωσε...

Μη γίνεσαι σαν αυτούς που δίνουν τα λεφτά τους για πλάκα νομίζοντας πως κάνουν κάτι φοβερό αλλάζοντας όλα τα καλώδια με clothed... Το βασικό είναι να παίξεις...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσύ elianios πώς ?

Kατοχος χειροποιητου κρητικου εγχειριδιου 100 ετων απο σουστοφυλλο(η λιμα δε το ακονιζει παρα μονο μια πετρα που φυεται στη περιοχη 30khm απο μενα, απεναντι απ τη Σπιναλογκα)

29102010021.thumb.jpg.3b271b9526d75506bb96916fa1988727.jpg

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατοχος χειροποιητου κρητικου εγχειριδιου 100 ετων απο σουστοφυλλο(η λιμα δε το ακονιζει παρα μονο μια πετρα που φυεται στη περιοχη 30khm απο μενα, απεναντι απ τη Σπιναλογκα)

 

 

 

όταν έλεγα "με κανενα ειδος μαχαιριου" δεν ειχα στο μυαλο μου αυτο...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατοχος χειροποιητου κρητικου εγχειριδιου 100 ετων απο σουστοφυλλο(η λιμα δε το ακονιζει παρα μονο μια πετρα που φυεται στη περιοχη 30khm απο μενα, απεναντι απ τη Σπιναλογκα)

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου