Προς το περιεχόμενο

Αγορά καρτας ήχου


metal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω καρτα ήχου, το πολύ με 200¤. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να δουλεύει καλα με cubase κλπ. και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερες αναλογικές εισόδους (ακόμη και περισσότερες απο 2). Έχετε να προτείνετε κατι δοκιμασμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το θέμα έχει συζητηθεί εκτενέστατα σε προηγούμενα threads. Απ' ότι βλέπω, οι ανάγκες σου δεν είναι ειδικές ώστε να χρειάζεται ειδική συζήτηση. Σου προτείνω μία έρευνα σε ολόκληρο το φόρουμ και -αν αισθάνεσαι ότι έχεις περισσότερες απορίες - εδώ είμαστε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεφτά που διαθέτεις υπάρχουν αρκετές επιλογές. Μία από αυτές είναι η M-Audio και συγκεκριμένα η σειρά Delta. Η Delta 44 με 4 εισόδους και αντιστοιχες εξόδους και η Delta 66 με 6 αλλά οι 2 είναι ψηφιακές. Αυτές οι 2 δεν υποστηρίζουν Midi. Αν θες midi μπορείς να πας σε Audiophile 2496 ή 192. Υπάρχει και η επιλογή της Terratec. Η σειρα Phase. H Phase 28 με 2 εισόδους και 8 εξόδους και η Phase 22 με 2 εισόδους / εξόδους. Αυτές υποστηρίζουν και midi. ¶λλη μια επιλογή είναι η Echo Mia με 2 εισόδους εξόδους και Midi. Επίσης και η Emu 1212 με 2 εισόδους εξόδους.

Ελπίζω να βοήθησα.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους καλυτερους convertors τους εχχουν οι audiophile 192 k emu 1212...η audiophile 192 εχει γενικοτερα ομως καλυτερη και πιο απροβληματιστη συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρπσωπικα εχω την delta 44 και το omni i/O και εχω κανει πολυ καλη δουλεια απο πλευρας ποιοτητας! και για μιδι χρησιμοποιω το Midi sport uno της m-audio παλι.δεν εθμαι υπερ της καρτας ''ολα σε ενα''

τωρα αν καταληξεις στην delta σου προτεινω οπωσδηποτε το omni.μεγαλη ευελιξια , διπλος προενισχυτης πυκνωτικου,phantom power , 2 εξοδοι ακουστικων ,4 fx send , ανεξαρτητα gain και pad ....και αλλα...

βεβαια ξεφευγεις απο τα 200 ευρω , και γραφεις μεχρι 96

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το οmni εχω με την delta66 ...η audiophile 192 εχει καλυτερους convertors...την εχω στησει σε αρκετους πελατες μου.Αν δεις και τα τεχνικα χαρ/κα τους θα καταλαβεις...το omni βεβαια ειναι καταπληκτικο ,με παρα πολλες δυνατοτητες δρομολογησης σηματος,δυνατοτητες συνδεσμολογιας και εισοδους αλλα η 192 εχει αλλα πλεονεκτηματα...με αυτη και εναν προσιτο,λαμπατο προενισχυτη αν θελησεις να ηχογραφησεις audio με καποιο πυκνωτικο μικροφωνο,θα εισαι μια χαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ χρησιμοποιώ το mbox της digidesign, αλλά δεν είναι ακριβώς κάρτα ήχου, είναι όμως ακριβώς αυτό που ψάχνεις αν θες να ηχογραφήσεις. Μπορείς να βρεις πολύ καλό used στο ebay, ή και κανα NOS σε πολύ καλή τιμή, μια και τώρα έχει βγει το mbox2, το οποίο έχει και midi interface - που εσύ δε θες.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου