Προς το περιεχόμενο

Manowar-Battle Hymns re-recorded


MakisSRV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήθεια λέω... :P...οι Kings of Metal ξαναηχογραφούν το album που τα άρχισε όλα με νέες κιθαριές, μπασσογραμμές κτλ.!!!Είμαι φαν τους από τα 15 μου που τους πρωτοάκουσα και μέσω της μουσικής τους έχω ξεπεράσει ''προβλήματα'' που είχα σαν έφηβος και έτσι, παρόλο που το βλέπω σαν μια κίνηση ''ξεμείναμε από έμπνευση'', ξέρω ότι δεν θα μέ απογοητεύσει, ίσα-ίσα που θα καραγουστάρω.Στα τύμπανα θα είναι ο Donnie Hamzik, ο πρώτος drummer του συγκροτήματος , ο οποιος έπαιξε μόνο στον πρώτο δίσκο, αλλά σε τί δίσκο, δισκάρα. Τα λόγια στο κομμάτι Dark Avenger, τα οποια πρωτοτραγούδησε ο Orson Welles,θα τα τραγουδήσει ο πασίγνωστος ηθοποιός Christofer Lee.Μιας που θα κυκλοφορήσει τώρα το Νοέμβρη, θα είναι το καλύτερο δώρο για μένα μιας που έχω τα γεννέθλια μου!

 

By Moonlight We Ride

Ten Thousands Side By Side...

 

Hail brothers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λόγια στο κομμάτι Dark Avenger, τα οποια πρωτοτραγούδησε ο Patrick Stewart,θα τα τραγουδήσει ο πασίγνωστος ηθοποιός Christofer Lee.

Με μπέρδεψες. Ο Orson Wells είχε κάνει την απαγγελία στην 1η ηχογράφηση.

 

Δεν με συγκινεί η ιδέα του remake. Αλλά τι να κάνουν είναι λίγα τα λεφτά :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=167964.0

 

Όντως θα το ξαναηχογραφήσουν .....

http://www.metalhammer.gr/magazine/news/822--manowar---qbattle-hymnsq.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry διαβαζα κάτι για τον patrick stewart εκείνη τη στιγμή που έγραφα και καταλάθος έγραψα το όνομά του, ο orson welles απήγγειλε στο Dark Avenger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με συγκινεί η ιδέα του remake. Αλλά τι να κάνουν είναι λίγα τα λεφτά :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=167964.0

 

Πω το είχα ξεχάσει τελείως αυτό το θρεντ.

 

 

 

Χαμπάρι δεν είχα πάρει οτι απ'το 2008 επανήλθε ο Hamzik.

Δεν ξέρω αν είναι για το χρήμα κάτι τέτοιο, συνήθως αυτές οι κινήσεις πάνε άπατες αν δεν είναι exceptional το τελικό αποτέλεσμα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά τι να κάνουν είναι λίγα τα λεφτά :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=167964.0

χαχαχαχαχαχαχαχα χαχα αχαχ αχαχαχα αχαχαχααχαχαχ

χαχαχαχαχαχα  ;D

 

ps.άσε που τώρα τους θυμήθηκα και backstage σε rockwave………

χααχαχαχαχαχ χαχαχαα  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ο karl logan θα αναδειξη το ταλεντο του  ;D...ποιο ταλεντο δηλαδη.Θα υπαρχει και νεο εξωφυλλο ?, μηπως θα επανελθουν στα γουνινα σωβρακακια οπως στο into glory ride.

 

Ευγε manowar  ;D

Πρωτεινω να ξαναηχογραφηθουν ολα τα album με ολα τα παλια μελοι(και τους 3 drummer, και τους 3 κιθαριστες).

 

Ρε DeMaio μας κανεις πλακα, γραψε κανα αλμπουμ της προκοπης.

 

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια λέω... :P...οι Kings of Metal ξαναηχογραφούν το album που τα άρχισε όλα με νέες κιθαριές, μπασσογραμμές κτλ.!!!Είμαι φαν τους από τα 15 μου που τους πρωτοάκουσα και μέσω της μουσικής τους έχω ξεπεράσει ''προβλήματα'' που είχα σαν έφηβος και έτσι, παρόλο που το βλέπω σαν μια κίνηση ''ξεμείναμε από έμπνευση'', ξέρω ότι δεν θα μέ απογοητεύσει, ίσα-ίσα που θα καραγουστάρω.Στα τύμπανα θα είναι ο Donnie Hamzik, ο πρώτος drummer του συγκροτήματος , ο οποιος έπαιξε μόνο στον πρώτο δίσκο, αλλά σε τί δίσκο, δισκάρα. Τα λόγια στο κομμάτι Dark Avenger, τα οποια πρωτοτραγούδησε ο Orson Welles,θα τα τραγουδήσει ο πασίγνωστος ηθοποιός Christofer Lee.Μιας που θα κυκλοφορήσει τώρα το Νοέμβρη, θα είναι το καλύτερο δώρο για μένα μιας που έχω τα γεννέθλια μου!

 

By Moonlight We Ride

Ten Thousands Side By Side...

 

Hail brothers

φιλε μου και εγω μια απο τα ιδια......manowar forever more....θα ειναι το καλυτερο

δωρο...thanx man..hail...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με συγκινεί η ιδέα του remake. Αλλά τι να κάνουν είναι λίγα τα λεφτά :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=167964.0

 

Ειδικά έτσι όπως είναι γραμμένο αυτό το άρθρο, σε ένα blog, από ένα τύπο που από την πρώτη λέξη μέχρι την τελευταία κράζει κλπ., δεν πρόκειται να πιστέψω ούτε μία λέξη.Αντε με τον κάθε κόπανο που το παίζει κάτι.Εγώ ξέρω να πω οτι όσοι το παίζουν anti-manowar κουβαλούν μέσα τους μεγαλύτερο κόμπλεξ από αυτό που ισχυρίζονται οτι έχουν οι Manowar, γιατί όλοι γουστάρουν από 3-4 τραγουδια τους(επειδή δεν έχουν ακούσει παραπάνω), αλλά επειδή έχουν μπεί στο τρυπάκι οτι ''α, στην ελλάδα, πολλοί κράζουν για τα σπαθιά, ας πω και εγώ οτι είναι τραγικοί'', ντρέπονται να το πούν.Και στην τελική, τη μουσική κρίνουμε και όχι την εμφάνιση, αλλιώς να πάμε να γίνουμε κριτές στο x-factor μαζί με τον κάθε μουρατίδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου