Προς το περιεχόμενο

Επιλογή wah pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη δωσεις τοσα πολλα για Wah. Με τα μισα περιπου παιρνεις ενα απο την Real Mccoy Custom (RMC) που ειναι καθολικης αποδοχης στα υψηλα μπατζετ. Εχοντας ακουσει το Picture συμφωνω σε ενα μεγαλο ποσοστο.

 

http://www.realmccoycustom.com/

 

Εγω ομως θα σου πω να παρεις ενα απλο Cry Baby ή Vox και να το μονταρεις. Οχι μονο θα ξοδεψεις λιγοτερα χρηματα αλλα δε θα εχει να ζηλεψει τιποτα απο πολυ ακριβοτερα. Αυτο ακριβως εχω κανει στο Vox και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Σωστός γνωρίζει καποιος για βόρεια Ελλάδα ποιος κάνει μονταρίσματα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυστυχώς φίλε επειδή είμαι ναυτικός δεν έχω τη δυνατότητα να πάω και να δοκιμάσω που ειναι και το πιο σωστό οπότε η αγορα θα γίνει με κλειστά μάτια

 

Ε, όταν αράξεις τότε ;D!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κι εγώ τα rmc προτείνω και συγκεκριμένα το rmc-3 που Έχει εσωτερικά διακοπτακια με πολλές επιλογές ήχων. Αλλα 400 ευρώ, αμαρτία. Ρίξε εδώ μια ματιά για επιλογές και τιμές

 

http://proguitarshop.com/store/effects-wah-pedals-c-602_18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τα rmc προτείνω και συγκεκριμένα το rmc-3

 

...κι εγώ με τη σειρά μου κάνω αυτό που κάνω πάντα όταν κάποιος προτείνει rmc, τον αποτρέπω απο το να πάρει ένα εξαιρετικά κακής ποιότητας (κατασκευης) πετάλι, όπως το rmc.

Ο ήχος του? εξαιρετικός! η ποιότητα κατασκευης άθλια, για ένα πετάλι που αγόρασα για κατι περισσότερο απο 200 ευρώ (είχα το picture). Δεν έμεινε πράγμα πάνω του που να μην χαλάσει και να μην αντικατασταθεί!

Έχω 4 χρόνια το wah του jam, έχει εξαιρετικό ήχο και άριστη ποιότητα κατασκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η ποιότητα κατασκευης άθλια, για ένα πετάλι που αγόρασα για κατι περισσότερο απο 200 ευρώ (είχα το picture). Δεν έμεινε πράγμα πάνω του που να μην χαλάσει και να μην αντικατασταθεί!

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λές,γιατί έχω δύο, απο τοτε που τα έφερε ο Κουρμπής (πρίν 9 χρόνια περίπου?), και δεν μου έχουν παρουσιάσει το παραμικρό,παρ'όλη την ταλαιπωρία που έχουν τραβήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω... μπορεί να έπεσα εγώ στο προβληματικό...

 

EDIT: Αν και τωρα που το σκεφτομαι, δεν είμαι ο μόνος που αντιμετώπισε πρόβλημα...!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως φίλε μου να έτυχε,γιατί ξέρω αρκετά παιδιά που το έχουν και κάνουν συχνή και σκληρή χρήση και δεν έχουν παραπονεθεί ποτέ. Εγώ πολλές φορές στα live, πάνω στο χαβαλέ μου, πατάω με όλο μου το βάρος  στο πετάλι, που κανονικά σε κάποια φάση θα έπρεπε να έχει παραδοθεί,αλλά τίποτα.

 

Απο περιέργεια να ρωτήσω, αν έχεις όρεξη πες μου τι σου παρουσίασε?

 

Μιας και έχεις το JAM το bypass του πώς είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χάλασε το switch, χάλασε το input του ρευματος, χαλάρωνε το πετάλι και δεν έσφιγγε σαν να είχε "κλωτσήσει" (κι άλλα γίνανε που δεν θυμάμαι τώρα, αλλά θα τα θυμηθω ελπίζω) και αυτα σε 6 μήνες....

το bypass του jam, είναι bypass!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...προτεινω, αν κ θα φανει σαν να τα εμπορευομαι εγω :P οτιδηποτε απο dunlop

του satriani ειναι παρα πολυ καλο οπως και του zakk \m/

αυτα απο απλη προσωπικη εμπειρια κ καλα (κλαματα) WAH

Blackrazorz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χάλασε το switch, χάλασε το input του ρευματος, χαλάρωνε το πετάλι και δεν έσφιγγε σαν να είχε "κλωτσήσει" (κι άλλα γίνανε που δεν θυμάμαι τώρα, αλλά θα τα θυμηθω ελπίζω) και αυτα σε 6 μήνες....

 

Ok,δεν χρειάζεται να γίνουν και άλλα αφου συνέβησαν όλα αυτά, και μάλιστα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα, δικαιολογημένα είσαι δυσαρεστημένος. Σε μένα πάντως δεν έχει συμβεί τίποτα απ'όλα αυτά,

και εκτός απο μία ρύθμιση που έκανα εξ'αρχής στο ύψος του διακόπτη,για να είναι λίγο πιο εύκολο το on/off,δεν έχω ξανασχοληθεί μαζί τους.

 

 

το bypass του jam, είναι bypass!

 

Δηλαδή να υποθέσω ότι είτε συνδέσεις απ'ευθείας την κιθάρα στον ενισχυτή,είτε παρεμβάλεις το wah και είναι bypass, ακούγεται το ίδιο(?)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου