Προς το περιεχόμενο

Επιλογή wah pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δηλαδή να υποθέσω ότι είτε συνδέσεις απ'ευθείας την κιθάρα στον ενισχυτή,είτε παρεμβάλεις το wah και είναι bypass, ακούγεται το ίδιο(?)

 

 

ακριβώς αυτό εννοω, οτι κάνει σωστό bypass. Τώρα, δεν το έχω ψάξει και με analyzer  ;D αλλά απο αυτό που ακούω έτσι απλά, είναι κανονικό bypass...

πάντως μιας και ανέφερες πως έχεις πολλά χρόνια το rmc, παίζει το ενδεχόμενο οι παλαιότερες παρτίδες να ήταν καλύτερες... κι αυτό το λεω επειδή τεχνικός που το διόρθωσε κάποια στιγμή μου είπε πως αυτο το rmc σε σχέση με παλαιότερα που είχε δει, δεν είχαν και μεγάλη σχέση στην ποιότητα των υλικών.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον, γιατί τα είχα πληρώσει τότε 300Ε το ένα,ενώ αρκετά χρόνια μετά ήταν φθηνότερα,νομίζω 220Ε.

 

Δεν χρειάζεται analyzer, αν δεν έχει εμφανή διαφορά όταν ακούς έτσι απλά με τ'αυτί,είναι οκ.Thanx :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dunlop 95Q...δαγκωτο! ;D

 

το έχω αρκετό καιρό και η αλήθεια είναι ότι ΜΟΝΟ μειονέκτημα είναι η απουσία LED...

 

Πολλά voicings..fasel..variable Q control...volume control...και 20db boost για όταν το χρειαστείς...(βασικά μεταμορφώνεται σε zakk wylde wah περίπου)...

 

To είχα παρει μεταχειρισμένο και πραγματικά από τα πιο καλά wha που έχω ακούσει...τότε ήμουν μεταξύ του CAE αλλά ευτυχώς πηρα αυτο και εχω χιλλιες δυο ποιοτικές επιλογές...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου