Προς το περιεχόμενο

Lakewood Α-32 CP γνωμη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι...αναποδα στα ειπα...η grand concert ειναι μεγαλυτερη ,για αυτο αλλωστε και την πηρα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι...αναποδα στα ειπα...η grand concert ειναι μεγαλυτερη ,για αυτο αλλωστε και την πηρα... ;D

ποια πλεονεκτιματα εχει το grand concert σωμα απο το Auditorium,στην κονσολα εχουν μεγαλη διαφορα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H M 32 είναι ακουστική

 

ναι συγνωμη ηθελα να πω M 32 CP,απλα βλεπω οτι η Μ 32 CP κινηται ποιο πολυ η κανω λαθος,εν σηγκριση με την Α 32 CP,αλλα επειδη μου αρεσει κι εμενα η Α 32, ηθελα να δω τα πλεονεκτιματα και τα μειονεκτιματα της μιας και της αλλης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσε και τις 2,είναι καταπληκτικές κιθάρες.

Εμπορικά δεν το γνωρίζω ποιά κινείται περισσότερο,αν θυμάμαι καλά η A-32 CP είναι λίγο ακριβότερη απ'την M-32 CP, αλλά για μένα η πρώτη είναι αυτή που μου αρέσει σαν ήχος περισσότερο,χωρίς να θεωρώ την 2η υποδεέστερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσε και τις 2,είναι καταπληκτικές κιθάρες.

Εμπορικά δεν το γνωρίζω ποιά κινείται περισσότερο,αν θυμάμαι καλά η A-32 CP είναι λίγο ακριβότερη απ'την M-32 CP, αλλά για μένα η πρώτη είναι αυτή που μου αρέσει σαν ήχος περισσότερο,χωρίς να θεωρώ την 2η υποδεέστερη.

ναι σωστα,εχεις δικιο,νομιζω, δεν ειμαι σιγουρος, οτι η Μ 32 ειναι ποιο κινησιμη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είχα και εγώ κάποτε μία Lakewood M32, αρκετά καλή κιθάρα, η οποία όμως δεν ήταν του γούστου μου διότι είχε δυνατά μπάσα και πρίμα αλλά πολύ υποτονικά μεσαία και δεν με βόλευε καθόλου στο fingerstyle παίξιμο που είχα. Ήταν όμως φοβερή για συνοδεία τραγουδιού. Ήταν απίστευτος ο όγκος που έβγαινε από τόσο μικρό σκάφος. Είχα δοκιμάσει μία ίδια ενός γνωστού που ήταν πιο ισορροπημένη από την δικιά χωρίς να τρελαθώ όμως.

Η Α32 CP από ότι βλέπω είναι δωδεκάταστη πράγμα πολύ θετικό αν παίζεις με τα δάχτυλα και το cutaway πολύ βολικό. Νομίζω ότι μάλλον θα έχει καλύτερο ήχο από την Μ32 αλλά αυτό θα το κρίνεις εσύ.Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με τις ακουστικές διότι ακόμα και αν έχεις δύο ίδια μοντέλα αυτά μπορεί να έχουν διαφορετικό ήχο.

Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είχα και εγώ κάποτε μία Lakewood M32, αρκετά καλή κιθάρα, η οποία όμως δεν ήταν του γούστου μου διότι είχε δυνατά μπάσα και πρίμα αλλά πολύ υποτονικά μεσαία και δεν με βόλευε καθόλου στο fingerstyle παίξιμο που είχα. Ήταν όμως φοβερή για συνοδεία τραγουδιού. Ήταν απίστευτος ο όγκος που έβγαινε από τόσο μικρό σκάφος. Είχα δοκιμάσει μία ίδια ενός γνωστού που ήταν πιο ισορροπημένη από την δικιά χωρίς να τρελαθώ όμως.

Η Α32 CP από ότι βλέπω είναι δωδεκάταστη πράγμα πολύ θετικό αν παίζεις με τα δάχτυλα και το cutaway πολύ βολικό. Νομίζω ότι μάλλον θα έχει καλύτερο ήχο από την Μ32 αλλά αυτό θα το κρίνεις εσύ.Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με τις ακουστικές διότι ακόμα και αν έχεις δύο ίδια μοντέλα αυτά μπορεί να έχουν διαφορετικό ήχο.

Καλή τύχη!

νασαι καλα,τι ηλεκτρικα φορουσες?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νασαι καλα,τι ηλεκτρικα φορουσες?

Την είχα πάρει χωρίς ηλεκτρικά από τον Τσέλιο στη Θεσ/νίκη και έβαλα B-band κρύσταλλο με μικρόφωνό μαζί. Ακούγονταν πολύ καλά αλλά είχε πρόβλημα αξιοπιστίας ο κρύσταλλος που χαλούσε πολύ εύκολα αν στράβωνε. Τελικά την έδωσα σε ένα πολύ καλό μου φίλο που την χαίρεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα πάρει χωρίς ηλεκτρικά από τον Τσέλιο στη Θεσ/νίκη και έβαλα B-band κρύσταλλο με μικρόφωνό μαζί. Ακούγονταν πολύ καλά αλλά είχε πρόβλημα αξιοπιστίας ο κρύσταλλος που χαλούσε πολύ εύκολα αν στράβωνε. Τελικά την έδωσα σε ένα πολύ καλό μου φίλο που την χαίρεται.

αυτα τα ηλεκτρικα που βαζει η εταιρια τα εχεις ακουσει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου