Προς το περιεχόμενο

ZAGER guitars. Είναι τόσο καλές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά την καθημερινή μου περιήγηση στον διαδικτυακό ιστό έπεσα πάνω σε αυτόν εδώ τον κύριο ο οποιος διατείνεται ότι έχει φτιάξει την καλύτερη ακουστική κιθάρα που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά, την Zager ZAD900, για την οποία δηλώνει

 

Our flagship guitar. Customers have been asking Denny to build this instrument for such a long time that he finally gave in and designed what many are calling the best acoustic on the market today.  We’ve had players put this guitar up against the best from Taylor, Martin, Gibson, Fender, Santa Cruz, Bourgeois, and we never get them back, even with our 100% money back guarantee. If you’re looking for your last guitar you can pass onto your children this is our #1 guitar. We’re sold out and back ordered on them most of the year so when you see one grab it as Denny builds only a few annually.

 

zad900ce-1-1024x404.jpg

 

 

Το site της εταιρίας: https://zagerguitar.com/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υποτίθεται ότι οι κιθάρες του Zager έχουν το καλύτερο playability ever σε ακουστική κιθάρα.

Υπάρχουν στο tube μερικά βίντεο ακουστικής αντιπαράθεσης κάποιων μοντέλων του κατασκευαστή με Martin.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι οι κιθάρες του Zager έχουν το καλύτερο playability ever σε ακουστική κιθάρα.

Υπάρχουν στο tube μερικά βίντεο ακουστικής αντιπαράθεσης κάποιων μοντέλων του κατασκευαστή με Martin.

Χαμηλό action δηλαδή έ;Εκεί που πάσχουν οι περισσσοτερες ακουστικές σε σχέση με τις ηλεκτρικές.Παρεπιπτόντως το binding της,ούτε τα μοντέλα της taylor και οι gibson les paul custom.Αυτό το θέμα ετοιμαζόμουν να ανοίξω γιατι το yt,μου πέταξε διαφήμιση με τις zager.Μου κάνει εντύπωση πάντως ο Blackcrow.Για φλαουτίστας το ψάχνει το θεμα με τις κιθάρες.Τωρα που εισαι στο noiz και εχεις επαφή με τοσους κιθαρίστες,ξέρεις τι λένε ;Με στραβό αν κάτσεις θα αλληθωρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλό action δηλαδή έ;Εκεί που πάσχουν οι περισσσοτερες ακουστικές σε σχέση με τις ηλεκτρικές.Παρεπιπτόντως το binding της,ούτε τα μοντέλα της taylor και οι gibson les paul custom.Αυτό το θέμα ετοιμαζόμουν να ανοίξω γιατι το yt,μου πέταξε διαφήμιση με τις zager.Μου κάνει εντύπωση πάντως ο Blackcrow.Για φλαουτίστας το ψάχνει το θεμα με τις κιθάρες.Τωρα που εισαι στο noiz και εχεις επαφή με τοσους κιθαρίστες,ξέρεις τι λένε ;Με στραβό αν κάτσεις θα αλληθωρίσεις.

 

μην το λες...είναι πολύ καλός...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χορδές πάντως αυγά δεν βάφονται.

 

μπορεί να μη βάφονται,

όμως κόβονται κανονικά με floyd rose

 

ceb1cf85ceb3cebfcebacf8ccf86cf84ceb7cf82.jpg

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κατά την καθημερινή μου περιήγηση στον διαδικτυακό ιστό έπεσα πάνω σε αυτόν εδώ τον κύριο ο οποιος διατείνεται ότι έχει φτιάξει την καλύτερη ακουστική κιθάρα που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά, την Zager ZAD900, για την οποία δηλώνει

 

zad900ce-1-1024x404.jpg

 

 

Το site της εταιρίας: https://zagerguitar.com/

 

"What makes a Zager so easy to play?

 

Lower string heights: So you barely have to press to form chords

Custom string spacing: So you're not accidentally bumping other strings

Lower string pressure: Increases speed & accuracy, reduces buzz

Custom neck design: Feels natural in your hand, increases comfort

Special fret design: Reduces string bite and overall finger fatigue

Special bracing system: Produces a richer, more powerful sound

Perfect quality control: Each guitar worked on personally by Mr. Zager"

 

Ψήθηκα. Μόλις παρήγγειλα 14 (δεκατέσσερις) Ζager, που θα αντικαταστήσουν όλες μου τις κιθάρες, τις προηγούμενες τις τωρινές και τις επόμενες.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"What makes a Zager so easy to play?

 

Lower string heights: So you barely have to press to form chords

Custom string spacing: So you're not accidentally bumping other strings

Lower string pressure: Increases speed & accuracy, reduces buzz

Custom neck design: Feels natural in your hand, increases comfort

Special fret design: Reduces string bite and overall finger fatigue

Special bracing system: Produces a richer, more powerful sound

Perfect quality control: Each guitar worked on personally by Mr. Zager"

 

Ψήθηκα. Μόλις παρήγγειλα 14 (δεκατέσσερις) Ζager, που θα αντικαταστήσουν όλες μου τις κιθάρες, τις προηγούμενες τις τωρινές και τις επόμενες.

 

λες να τις κουρντίζει ο ίδιος?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήθηκα. Μόλις παρήγγειλα 14 (δεκατέσσερις) Ζager που θα αντικαταστήσουν όλες μου τις κιθάρες, τις προηγούμενες τις τωρινές και τις επόμενες.

Μεγειές. Όταν έρθουν κάνε ένα review  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου