Προς το περιεχόμενο

OBERHEIM OB12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

PAIDIA PIRE KANIS TO OB12 EDO MESA ? I TO AKOUSE KANIS? KAI PIES EINAI I ENDIPOSIS TOU EINAI PRAGMATIKO ANALOG ?

DEN EXO TON XRONO NA KATEVO ATHINA NA TO PSAKSO 700 KM

VOLOS ATHINA VOLOS. THA ME VOITHOUSAN SOVARES GNOMES.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ob-12 δεν ειναι πραγματικο analogue..χρησιμοποιει anolog modelling τεχνολογια...οταν εκανα ερευνα αγορας για αγορα αντιστοιχου μηχανηματος το απερριψα γιατι δεν ηταν τοσο καλο οσο αλλα μηχαηματα του ανταγωνισμου...και αυτο κυριως στο θεμα του ηχου..δεν ειχε τον ''ογκο'' που ειχαν αλλα..δες απο novation,virusC η ti,waldorf,korg(ms2000 II),nordlead..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ο musictech δεν ειναι πραγματικο analog.Εχω παιξει με το συγκεκριμενο μηχανημα και δεν ενθουσιαστικα,προτιμω το ms2000β σε αυτην την κατηγορια για καινουργιο.Αν θες κατι σε αυτα τα χρηματα και στη μορφη virtual analog κοιτα για μεταχειρισμενο nord lead2 η virusc.Οποιο απο τα δυο και να παρεις δεν θα το μετανιωσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινω και supernovaII (rack η κλαβιε..)

εγω αυτο εχω και δεν το εχω μετανοιωσει σε καμια περιπτωση..!!ειναι καταπληκτικο οργανο και μπορεις να το βρεις μεταχειρισμενο σε πολυ καλη τιμη.Εχω φτιαξει σε αυτο το οργανα πραγματικα πολυ πρωτοτυπους,ΟΓΚΩΔΕΙΣ,καταπληκτικους ηχους..!!

 

Υ.Γ. Αν εχεις στο μυαλο σου τα θρυλικα ΟΒ-8,0Β-2 κ.τ.λ....θα απογοητευτεις με τον ηχο του ΟΒ-12...δεν εχει καμια σχεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΟΒ 12 τέλος κλείσαμε, φαλιμέντο

Μια χαρά έστειλα τα λεφτά στην εταιρία και μετά από μια εβδομάδα

Μου λένε συγνώμη το μηχάνημα μας τελείωσε μέχρι νεοτέρας δεν θα είναι διαθέσιμο τρελάθηκα τη...........

Έχω φάει 10 ώρες στο ίντερνετ να το ψάχνω, να διαβάζω REVIEW, να κατεβάζω DEMO, EDITOR, και τώρα που καύλωσα μου λένε δεν υπάρχει

Ασε που είχα φάει και τη κρυάδα ότι δεν είναι και καθαρό αναλογικό

Να μην σας τα πολυλογώ είδα και απόειδα και τώρα σκέφτομαι σοβαρά το ANDROMEDA ALESIS Έχει κανίς καμιά καλύτερη ιδέα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΕ ΤΟ ANDROMEDA ALESIS ....ΔΑΓΚΩΤΟ..!!!ειναι αναλογικο με πραγματικα καταπληκτικο ηχο...απλα ξεφευγεις στην τιμη...παντως απεφυγε το ΟΒ-12.. :( :( :(

!!A ν ειναι να καταληξεις σε analogue modeling προτιμησε novation.nordlead H virus...

:) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Andromeda a.k.a. Α6 = true analog....

Τσιμπημενο? Για κοιτα ποσο εχει ενα moog που εχει 1 νοτα Polyphony και ελα πες μου...

2169.00 EUR για : 16-voice, 16-channel multitimbral

Για ριξε μια ματια και τα υπολοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου