Προς το περιεχόμενο

Πρωτη προσπαθεια ολοκληρωμένης μουσικης παραγωγης


operator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρισιμοπιισα-Cubase 4,Cakewalk studio ins.,Steinberg virtual guitarist,Virtual piano,VirtualDub,move trailer Closer.Απλα ειναι ενα δειγμα δεν εχει ολοκληρωσει

 

Closer_Trailer-Andrea_demovideo.mpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ τζιτζικισμα(ψηφιακουρα) μου ακουστηκε η κιθαρα στη μιξη...

Κατα εμε καλυτερα να εβαζες ακουστικο ηχο στην κιθαρα.. η να μην εβαζεσ καθολου κιθαρα

 

Ωραιο βιντεο, αλλα μηπως να ταιριαζες σε καποια σημεια καλυτερα την μουσικη με την εναλλαγη εικονων??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Στο σωστό δρόμο είσαι. Αν και δεν μας λες τι έχεις κάνει και πως και η ποιότητα λόγω βίντεο υποφέρει, θα σου πρότεινα να ασχοληθείς λίγο περισσότερο με τον ήχο και την ανάπτυξη στη σύνθεση αφού αυτό είναι μόνο μια εισαγωγή ή απλά ένα μικρό ημιτελές κλιπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το κομμάτι που ανέβασα ως προς το θέμα της σύνθεσης και όχι τόσο ως προς το θέμα τις ποιότητας του ήχου γιατί δεν το τελειοποίησα ακόμα,απλά σας παρουσιάζω ένα δείγμα και όχι όλο το κομμάτι..Με ενδιαφέρει η γνώμη σας γιατί ασχολούμαι με τη μουσική σύνθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας πολυ ωραια ταινια. Ειναι συναισθηματικη, κι αυτο το υφος δινει και η μουσικη που εβαλες. Δεσποζουν τα δυο πιανα τα οποια δινουν μελωδια και ρυθμο. Οπως ξερεις κι εσυ, η κιθαρα θελει δουλεια στον ηχο της, και λιγο ανεβασμα, πρεπει να παραμεινει ομως χαμηλοτερα απο τα πιανα. Να δωσει το γκαζι και τον ογκο οπως πρεπει. Δεν ακουσα μπασο, αν εχεις βαλει ανεβασε το λιγο, αλλιως καλο θα ηταν να προσθεσεις.. Τα κρουστα συνοδευουν καλα.

Αυτα απο εμενα. Συγχαρητηρια, το βασικο ειναι η εμπνευση κι απο αυτο εχεις πολυ! Καλη συνεχεια.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βασικο ειναι η εμπνευση

+1

Αυτό πρέπει να κριθεί μάλλον να σχολιασθεί ,η έμπνευση  η αντίληψη και η  άποψη

Και μετέπειτα η εκτέλεση και τεχνική κατάρτιση. Αναμφισβήτητα όλα αυτά δουλεύουν μαζί για να πετύχουμε άρτια αποτελέσματα,  άλλα στην τέχνη γενικότερα  αποκομίζουμε πρώτα  αυτά που τσιγκλάνε τις αισθήσεις και μετά τις νοτες ,τις αξιες και τις τεχνοτροπίες.

 

Πρώτα ο σκοπός και μετά ο τρόπος. 

 

Νομίζω  οτι εδώ αξίζει το κόπο.  ;)

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστο για τα coments,απλα παιδια ηθελα η δουλεια μου να αρεσει.Εαν παο αυριο σε μια εταιρια θελω ο παραγωγοσ νε δει οτι εδο υπαρχει μουσικει εμπνευσει και οχι οτι δεν εχει γινει καλο mastering-mixing.Eσεισ τι λετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι γνωστης στο αντικειμενο της μουσικης συνθεσης κτλ, απλα θα σχολιασω οτι οσο καλη και να ειναι η μουσικη υποκρουση ο εγκεφαλος πρωτα αναλυει τα οπτικα ερεθισματα. Εννοω πως αν το βιντεο δεν ειναι καλο θα επηρρεαστει αρνητικα η γνωμη του κριτη/παραγωγου.

Επειδη λοιπον ανεφερες το σεναριο να πας "αυριο" (μεταφορικα εννοειται) σε μια εταιρια παραγωγης καλο θα ηταν να τους δειξεις ενα ολοκληρωμενο βιντεο, απο πλευρας μουσικης, μονταζ, κτλ.

Σε κανεναν δεν αρεσουν μισες δουλειες, οσο εμπνευσμενες κι αν ειναι.

 

Ξεφευγοντας ομως απο την πρωτη εντυπωση της εικονας, η μουσικη ειναι οντως σε καλο δρομο και ταιριαζει με την ταινια και τα συναισθηματα της.

 

Καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου