Προς το περιεχόμενο

Εξακρίβωση στοιχείων στον thomann


chaous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην αγχώνεσε άδικα. Όταν γράφτηκα στο τομαν και έβαλα την χρεωστική μου για να κανω μια παραγγελία 1000 ευρώ πριν μερικά χρόνια και εμένα τα ιδια μου είχαν ζητήσει

σε εμαιλ με greeklish ο Αγγελόπουλος συγκεκριμένα που δουλευε τότε εκεί. Είναι λογικό να ζητάνε κάποια στοιχεία παραλήπτη για να επιβεβαιώσουν οτι εσυ που παραγγέλνεις είσαι ο κάτοχος της κάρτας και τα στοιχεία της διεύθυνσης σου ειναι τα ίδια που εχεις βάλει στην εγγραφή σου στο thomann ειδικά για τόσο μεγάλα ποσά. Εμένα η διαδικασία μου πήρε μερικά λεπτά , ένα σκαν σε ταυτότητα μπρος πίσω , ενα σε ενα λογαριασμό οτε και ενα στην κάρτα οπου μετα εσβησα από το paint με μαυρο τις δυο ενδιαμεσες τετραδες αριθμών και τον τριψήφιο πίσω για ασφάλεια, μετα τα εστειλα σε ενα Ζip και σε καμια ώρα μου είχε απαντησει πως ήταν ολα εντάξει. Την επόμενη έφυγε η παραγγελία μου και σε 10 μέρες είχα το κιθαρόνι εδώ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να σε κλέψει κανείς ειδικά όταν δεν ξέρει τον πλήρη αριθμό της κάρτας σου. Καλο είναι να του εξηγήσεις οτι η κάρτα είναι prepaid (αν δεν έναι ονομαστική δεν ξέρω τι γινεται)

Καλες αγορές.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι όλα εντάξει και απολύτως διαφανή.

Μην ανησυχής, πάντα έτσι ήταν η πολιτική του Τhomann.

Κατά περιόδους κάνει ένα τσεκάρισμα στα στοιχεία των πελατών του, ειδικά σε μεγάλες παραγγελίες. Αλλά και σε μικρότερες, ειδικά όταν κάποιος είναι καινούργιος πελάτης.

Εγώ είμαι αρκετά χρόνια πελάτης, και όταν πριν δύο χρόνια έκανα μια αρκετά μεγάλη παραγγελία μου ζητήσαν με τον ίδιο τρόπο να πιστοποιήσω την κυριότητα της κάρτας μου. Αν και πάντα με την ίδια κάρτα πλήρωνα/πληρώνω.

Στο email  που σου έστειλαν τα λέει αναλυτικότατα τι πρέπει να κάνεις.

Προσοχή, όπως σου γράφει, να σβήσεις τα οκτώ μεσαία στοιχεία.

Αν το καλοσκεφτείς, για την δική σου ασφάλεια γίνεται αυτό. Σε περίπτωση που κάποιος (φτου φτου) στην είχε βουτήξει.

Πάντα υπάρχει και το τηλέφωνο όπου μπορείς να ενημερωθείς για τα πάντα.

Ακόμα και στην τελευταία περίπτωση που δεν εμπιστεύεσαι το τηλ. του email, μπες στο site και επέλεξε ένα τηλ. και αφού το πάρεις ζήτησε να μιλήσεις ελληνικά με κάποιον.

Θα σε συνδέσουν κατευθείαν με τον Ναλμπάντη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω βαλει να βλεπω online tracking ¨απο το θωμα και γραφει:

 

18.11.10 17:03 Hours

GR

The shipment has arrived in the destination country

 

Αυτο σημαινει οτι ειναι στην ελλαδα γενικα η οτι ειναι στην πατρα??

μπας κ μ το φερουν σημερααααααααα μην περιμενω δευτερα-τριτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τις ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ (θα δωσεις το DHL ref.nr) για να σου πουν,το τηλ.των ταχυμεταφορων ΕΛΤΑ θα το βρεις στο google.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια μέρα είχα παραγγείλει και εγώ, με την ίδια φουρνιά έφτασε εχθές Αθήνα, στο

tracking των ταχυμεταφορών βρίσκεται σε διανομή, για να δούμε ποιός θα παραλάβει

πρώτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγχωνεστε, χθες εκανα παραγγελια. οταν δινεις πιστωτικη για πρωτη φορα σου ζηταν επιβεβεαιωση με τα στοιχεια που ειπατε. το ιδιο mail ελαβα και γω..thomann=εγγυηση.

 

μονο οταν επιλεγεις να στειλεις εμβασμα δεν χρειαζονται ολα αυτα που για μενα ειναι πιο σιγουρα απλα καθυστερει παραπανω. θα ταν καλο μελλοντικα και ο Θωμας να στελνει με αντικαταβολη οπως το musicstore.com αν και απο οτι θυμαμαι σε χρεωνουν 14 ευρω για την συγκεκριμενη διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου