Προς το περιεχόμενο

Ns-Guitars(Αποψεις)


chaous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι κ αλλιως απο τι ξερω το neck σχεδον καθολου δεν επηρεαζει τον ηχο.

Τι γνωμη εχετε τι μου προτεινετε?

 

Εγω θα σου προτεινα να παρεις μια οποιαδηποτε φεντερε κιθαρα με 800 ευρω χωρις κολληματα και ν αρχισεις να παιζεις για να ξεκινησεις επιτελους το ταξιδι σου...

Good Luck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πχ οι american standard με mapple το body τους δεν ειναι ασπρο ειναι εκρου-κιτρινο ανοιχτο δεν ξερω πως λεγετε κ δεν μ αρεσει καθολου.

 

Πάντως η American Standard και η Road Worn έχουν το ίδιο χρώμα, Olympic White

...and my eyes fade from me in this open country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη που μ εστειλες ειναι σαν αυτη που σου ειπα.Εκρου καπως και λευκο pickuard.

Μήπως πρέπει να σκεφτείς να αλλάξεις τη γκαρνταρόμπα σου,για να ταιριάζει με τα χρώματα της κιθάρας;  ;D ;D

Πλάκα σου κάνω,βέβαια,αλλά οι διαφορές στα χρώματα είναι ανεπαίσθητες και όσο για το pickguard το ένα είναι άσπρο και το άλλο mint green(της road worn).

Έχει για σένα τόσο μεγαλύτερη σημασία,στην τελική,το χρώμα της κιθάρας από τα τεχνικά της χαρακτηριστικά,όταν μάλιστα-και αισθητικά-προσεγγίζεις αυτό που θέλεις σε ποσοστό 90% ; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το η road worn εχει λευκο pickguard Αλλ το σωμα της ειναι αυτο το εκρου που ειπα.Δεν ειναι ασπρο.Αντιθετα η road worn εχει ασπρο σωμα κ pickguard δεν ξερω πως λεγετε (αλλα μ αρεσει πολυ) αλλα δεν υπαρχει σε maple.Αν κανω καποιο λαθος πειτε μου γιατι το εχω ψαξει πολυ το θεμα.

Το εκρου-ανοιχτο κιτρινο-κατι αναμεσα σε κιτρινο κ ασπρο μου χαλαει ολη την εξωτερικη εικονα της κιθαρας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το η road worn εχει λευκο pickguard Αλλ το σωμα της ειναι αυτο το εκρου που ειπα.Δεν ειναι ασπρο.Αντιθετα η road worn εχει ασπρο σωμα κ pickguard δεν ξερω πως λεγετε (αλλα μ αρεσει πολυ) αλλα δεν υπαρχει σε maple.Αν κανω καποιο λαθος πειτε μου γιατι το εχω ψαξει πολυ το θεμα.

Το εκρου-ανοιχτο κιτρινο-κατι αναμεσα σε κιτρινο κ ασπρο μου χαλαει ολη την εξωτερικη εικονα της κιθαρας.

 

Μολις παρεις την κιθαρα, οπως και να ειναι, ολα αυτα που σε απασχολουν τωρα θα σου φαινονται αμελητεα οταν αρχισεις να παιζεις.

 

Η καλυτερη κατα τη γνωμη μου λυση ειναι να παρεις τη roadworn που σου προτεινε ο yameth.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Να αγορασω την fender road worn 60 και να ανταλαξω το neck της με ενα αντιστοιχο fender mapple.

2) Ετσι κ αλλιως απο τι ξερω το neck σχεδον καθολου δεν επηρεαζει τον ηχο.

 

Τι γνωμη εχετε τι μου προτεινετε?

1) Σου προτείνω να πάρεις 2 Road Worn και να κάνεις σκάτζα τα μπράτσα. ;D

2) Κατά τον Superfunk Ευαγγέλιο. 8)

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου