Προς το περιεχόμενο

Ns-Guitars(Αποψεις)


chaous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ε λενε δεν ηξερες δεν ρωταγες!!!

Ο λογος που θελω να φτιαξω κιθαρα ειναι επειδη θελω λευκο σωμα relic οπως της road worn και neck mapple οπου δεν υπαρχει καποια fender Που να ειναι ετσι εξωτερικα.

 

Πως το εφτιαξες στην ζωγραφικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λενε δεν ηξερες δεν ρωταγες!!!

Ο λογος που θελω να φτιαξω κιθαρα ειναι επειδη θελω λευκο σωμα relic οπως της road worn και neck mapple οπου δεν υπαρχει καποια fender Που να ειναι ετσι εξωτερικα.

Πήγαινε στη πηγή...από εδώ αγοράζουν οι περισσότεροι "κατασκευαστές"

http://www.monsterrelic.com/bodies.htm

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/fender_road_worn_60_stratocaster_owt.htm

Θελω αυτο το body με Maple neck υπαρχει καπου που και καλα μπορω να το συναρμολογησω και να μ βγαζει πως θα ειναι εξωτερικα?

Εγώ πάντως, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αγοράζεις αυτή εδώ με τα 839 αφού σου αρέσει, και άλλαξε απλά μπράτσο.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να τη φτιάξεις με λιγότερα και να είναι Fender....εκτός εάν χρησιμοποιήσεις το σφυρί του Μπίχλα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε.Συμφωνω οτι ο ντουκας ειναι πολυ επαγγελματιας.Εγω φιλε μου του παρειγγελα μια που να μοιαζει με την eric johnson stratocaster.Καθισαμε μαζι,ψαξαμε,μεχρι που βρηκε αναλυτικα πως ειναι φτιαγμενοι οι μαγνητες της εν λογω κιθαρας και την εφτιαξε.Το αποτελεσμα ηταν παρα πολυ καλο.Εγω σημερα μετα απο 1,5 χρονο ειμαι πολυ ευχαριστημενος η κιθαρα δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα.Ουτε το εχω μετανιωσει και αν ξαναθελω αλλο μοντελο strat παλι εκει θα την φτιαξω.Και γλιτωσα και 1200 περιπου ευρω.Αμα μπορεις να ακουσεις και τις κιθαρες στο site του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ τα neck της fender ειναι πανακριβα.

Κάνουν γύρω στα 300$ τα USA, γιατί τα Mexican είναι φτηνότερα (με μεταφορικά) (υπολόγισε με το $ στο 1.36) και είναι και γνήσια.

 

Έτσι κι αλλιώς μια partcaster δύσκολα πέφτει κάτω από 1000ρικο.

Μόνο εάν είναι Telecaster και όχι relic.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χττπ://ωωω.παράπονο.γρρρ

 

Θα φτιαξει κιθαρα..ρωταει...βρισκει τα parts ...και με φθηνοτερο κοστος εχει μια μαμησια..ισως καλυτερη..ισως χειροτερη...αλλα έχει κιθαρα.

Για μας τους πληκτραδες ...τιποτα!

Αιντε φτιαξε δικο σου Moog.....θα πεθάνουν τα μάτια σου από το κολλητήρι...θα πληρώσεις κούκο για αηδόνι και θα χεις μια σκατούλα OOG (OYΓΚ)

 

#%%$&$&%%&.... :( >:(

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες να δωσω 830Ε για την road worn και μετα αλλα 300+ για neck δεν παιζει.

Και αυτη η fender να μην εχει ενα μοντελο Olmpic white με mapple.

H μλκια ειναι οτι για partcaster απο μαγνητες-neck-και body ξερω τι θελω αλλα απο ηλεκτρικα-tremolo-κλειδια δεν εχω ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου