Προς το περιεχόμενο

Ns-Guitars(Αποψεις)


chaous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί;

 

γιατί η standar mexico είναι πολύ καλύτερη και κάνει πολύ λιγότερα .

Αν είναι να πληρώνουμε nirto τουλάχιστον ας είχε και ξύλο απο κάτω . όχι φλούδες  :-\

Ούτε ίχνος όγκου στον ήχο ... μόνο πρίμα .. άθλιοι tex mex .. μέτριο relic .

(μιλώ για τη 60's stratocaster που είχα) .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

άσχετο αλλά πρέπει να αναφέρω ότι ο Σταύρος Ντούκας για τον οποίο ανέφερα κάποια μίκρα παράπονα μου σε προηγούμενο ποστ, φέρθηκε πολύ σωστά και μου έστειλε, εξηγώντας μου την κατάσταση και δείχνοντας πραγματικά επαγγελματική αντιμετώπιση για το οποίο λάθος είχε γίνει! Επειδή λάθη γίνονται αλλά επαγγελματίας είναι αυτός που τα διορθώνει!

 

Σόρρυ Σταυρό. Δεν ήταν πρόθεση μου να σε εκθέσω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς "σου έστειλε"; Δηλαδή διάβασε το παράπονο σου και το διόρθωσε; Μωρε μπράβο το Noiz!

 

Έτσι ακριβώς! Μου έστειλε πμ. Πολύ διακριτικό εκ μέρους του. Άλλος θα υπερασπιζόταν το μαγαζί του με εγωισμούς και φαμφάρες δημόσια. Ευτυχώς τελικά που έχουμε και τέτοια μαγαζιά στην Ελλάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο Σταύρος είναι ακριβώς αυτό που δείχνουν τα τελευταία ποστς. Επαγγελματίας, διακριτικός, ανθρώπινος. Επιπροσθέτως, δε φοβάται να πεί "αυτό δεν το γνωρίζω" κι ακόμα καλύτερα ρωτάει κι ενδιαφέρεται να μάθει.

Επίσης, ο καλύτερος τρόπος να μάθει κάποιος για το ποιόν του κ. Ντούκα, είναι να έρθει σε επαφή μαζί του!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως...ο Σταυρος ειναι κυριος και ξερει και πολυ καλα τη δουλεια του,κατα την ταπεινη μου γνωμη οι Partscasters που φτιαχνει ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερες απο τις Fender στα ιδια χρηματα μια και οι κιθαρες αυτες εχουν εξαιρετικα parts  καθως και ..... πρωτακουστα...features με πρωταρχικο το full fret dress & leveling που ο Σταυρος κανει σε ΟΛΕΣ τις κιθαρες που φτιαχνει.

 

Απο εκει και περα το ζητημα ειναι να ΞΕΡΕΙ ο πελατης ΤΙ ακριβως ζηταει και ΓΙΑΤΙ το ζηταει.

 

Προφανως,και χωρις να θελω να γινω επιθετικος,ο ΟΡ ΔΕΝ ξερει.

 

Επειδη εχω "φτιαξει"...απειρες partscasters στη ζωη μου (και οι βασικες μου κιθαρες..ΕΙΝΑΙ partscasters) ειμαι σιγουρος οτι αν οντως καποιος ξερει τι θελει μπορει να το πετυχει 100% με την επιλογη των σωστων υλικων..απο εκει και περα το μονο που χρειαζεται ειναι μια καλη συναρμολογηση και ενα εξαιρετικο set up &...ετοιμη...η....custom shop..... ;D

 

Τις ΔΙΚΕΣ μου Partscasters δεν θα τις αλλαζα για ΚΑΜΜΙΑ Fender Custom Shop. ;)  (και ναι  εχουν περασει και ...πολλες Fender Custom Shop απο τη...ζωη μου.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας συνεργαστεί με τον Σταύρο στο παρελθόν έχω να πω πως είναι απίστευτος επαγγελματίας

Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν στα Γιάννενα για επαγγελματικούς λόγους οπότε και τον ξαναεπισκέφτηκα απλά για να τα πούμε (δεν θα το έκανα αν δεν τον εκτιμούσα ως άνθρωπο και επιχείρηση).

Είδα από κοντά την δουλειά που κάνει με τις partcasters όπως και κάποια καταπληκτικά καινούρια μπράτσα που φέρνει πλέον.

Αν ήθελα να φτιάξω partcaster δεν θα είχα απολύτως κανέναν ενδοιασμό να παραγγείλω από τον Σταύρο

Just my 2 cents

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δηλαδή άμα ρωτούσα τί θα πρέπει να ξέρει κάποιος για να παραγγείλει απ' το ns workshop ή οποιοδήποτε workshop τελοσπάντων θα ...με κράζατε;

Τον πέτυχα τυχαία τον άνθρωπο διαβάζοντας κάποιο νήμα σ' αυτό το φόρουμ και καταχάρηκα που υπάρχει έλληνας που φτιάχνει κιθάρες custom made, σταδιάλα κι η fender (τρόπος του λέγειν! ;D)

Με την κιθάρα δεν είμαστε άγνωστοι, αλλά έχει περάσει καιρός απ' την τελευταία φορά που έπαιξα. Θεωρείτε μια επιλογή "απ' το ράφι" σαν πιο συμφέρουσα για κάποιον που μόνο από πλευράς ήχου ξέρει τί θέλει (ντίπ από ξύλα και hardware) απ' το να παραγγείλω μία σουρ μεζούρ...;

??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κιθάρα δεν είμαστε άγνωστοι, αλλά έχει περάσει καιρός απ' την τελευταία φορά που έπαιξα. Θεωρείτε μια επιλογή "απ' το ράφι" σαν πιο συμφέρουσα για κάποιον που μόνο από πλευράς ήχου ξέρει τί θέλει (ντίπ από ξύλα και hardware) απ' το να παραγγείλω μία σουρ μεζούρ...;

??? ??? ???

Δες στην αγορά και αν λείπει αυτό που θέλεις (που δεν νομίζω) τότε προχώρα στο custom. Αν και, αν δεν κάνω λάθος, οι NS είναι απλά partcasters.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, καλωσήρθες.  8)

 

Το πλεονέκτημα μιας αγοράς "απ' το ράφι" είναι ότι θα κρατήσει όποιο ποσοστό της αρχικής της τιμής μπορεί να κρατήσει σε τέτοιους ανάποδους καιρούς. Αν δηλαδή δεν προκύψει...γάμος, θα έχεις καλύτερες πιθανότητες πώλησης ενός οργάνου που έχει τη θέση του στην αγορά, όποια θέση κι αν είναι αυτή. Φαντάζομαι ότι κάτι σχετικό σκέφτεται κι ο Ray λέγοντάς σου να δεις πρώτα τί κινείται στα...έτοιμα. :D

 

Η κοστολόγηση μιας μεταχειρισμένης partscaster, ακόμα και σε καλύτερες εποχές, ήταν συνήθως προβληματική.

Δε λέω, προσωπικά ποτέ δε με απασχόλησε η μεταπώληση αλλά πολλούς τους απασχολεί - και γιατί όχι;

 

Αφού απ' ότι λες είσαι καινούριος ή έστω "απροπόνητος", φαντάζομαι ότι μάλλον δε θα έχεις κάποια πολύ ασυνήθιστη απαίτηση από μια Strar ή Tele που να μη μπορεί να στη δώσει κάποιο ήδη υπάρχον όργανο.

Οπότε συμφωνώ με Ray: πρώτα δες στην αγορά. Να πιάσεις και με τα χεράκια σου τις υποψήφιες... ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου