Προς το περιεχόμενο

Trem Converter


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, έβαλα πριν δύο βδομάδες αυτό το σύστημα και από τότε η κιθάρα μου ξεκουρδίζετε συνέχεια. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω καθόλου το τρέμολο. Ο Ντούκας μου είπε αυτό συμβαίνει γιατί έβαλε καινούργια ελατήρια και θέλει χρόνο. Πριν μια βδομάδα του την πήγα γιατί τα ελατήρια μου είχαν τραβήξει το Floyd. Χθες που την πήρα το floyd ήταν μια χαρά αλλά και πάλι δεν κουρδίζει. Έβαλα επιπλέον και καινούργιες χορδές. Μήπως την παραφόρτωσα? Θα μου φτιάξει τελικά?

Η κιθάρα μου είναι η LTD MH400, Floyd Licenced και πριν βάλω το tremconverter όλα ήταν μια χαρά

 

Tremconverter:

http://www.tremconverter.com/content/product%20info.htm[/url]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν, δε δουλεύει το link σου... :? Δουλεύει όμως αυτό.

 

Αν μιλάμε για οποιοδήποτε floyd rose, μήπως έχεις ξεχάσει να κλειδώσεις τις χορδές από το nut του headstock;

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν' date=' δε δουλεύει το link σου... :? Δουλεύει όμως αυτό.

 

Αν μιλάμε για οποιοδήποτε floyd rose, μήπως έχεις ξεχάσει να κλειδώσεις τις χορδές από το nut του headstock;

 

όχι το κλειδώνω κανονικά αλλά πάλι ξεκουρδίζει ακόμα και χωρίς να χρησιμοποιήσω τρέμολο (πχ με ένα bend)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με bend;;; Ε, δε νομίζω να φταίει το converter. Κοίτα την κιθάρα ΠΟΛΥ προσεκτικά, μήπως λείπει καμιά βίδα απ΄το τρέμολο, κάτι... Κοίτα και το μπράτσο μήπως έχει αρπάξει πουθενά... Τι να πω, καλά ξεμπερδέματα!

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, εντάξει είναι κάπως τώρα. Τα ελατήρια φταίνε που είναι σφιγμένα ακόμα αλλά μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θα φτιάξει. Ήδη είναι πολύ καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου