Προς το περιεχόμενο

Slash "Appetite" Les Paul (lots of pics!!!)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν την ειπα σε κανενα ουτε εβγαλα ακυρη καμια κιθαρα ουτε καν σχολιασα πανω! ΕΓΩ απλως ειπα πως βλεπω μια Les Paul Απλα!

Eχμ... και σχολίασες, και "άκυρη" την έβγαλες!!  ;D

 

Αν θεωρει καποιος ΝΕΑ feautures τα μοντερνα κλειδια το long tenon neck to body ,παω πασο!

Εξαρτάται από ποιο πρίσμα το βλέπεις. Aυτά τα φχιέτσιουρσ κόβουν βόλτες πάνω από 50 χρόνια στις LP, οπότε δεν είναι καινούργια για καμία τους. Όμως για τις Έπιφον συγκεκριμένα είναι σπάνια.

 

Και τελος βλεπω αυτο:http://epiphone.com/images/N_1942g.jpg

και ουδεν σχολιο για οποιον γνωριζει!

Να σου πω εγώ που γνωρίζω? Όπως είχα γράψει και πριν από 2-3 χρόνια στο φόρουμ, είχα επικοινωνήσει με το κάστομερ σαπόρτ της Γκίμπσον και μου είπαν πως ξεκίνησαν σαν πολύ περιορισμένες - και μυστηριωδώς καθόλου διαφημισμένες - σειρές που της είχαν μερικοί ντίλερζ της κεντρικής Ευρώπης. Μετά έγιναν πιο δημοφιλείς, πάντοτε βεβαιως ως γνήσιες.

 

ΥΓ. Δεν ξερω σε ποια τιμη εχουν την epiphone Εγω μιλαω παντα για την Τιμη που εχει η Gibson σε αυτη την σειρα.

Το παρόν θρεντ μιλάει για την Έπιφον.

 

Ποιος γραφων δεν καταλαβα.

Ασε τον edroman! δεν εχει τοση σημασια! λαμογιο η οχι αναφερει με ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ αυτα που ΕΧΩ διαπιστωση και ΕΓΩ (apprentice Luthier ειμαι)

 

ΠΑΤΑ youtube και δωσε broken headstock!!! τυχαια σκηνικα?συμπτωσεις? δεν νομιζω.

"Ο γράφων" (= "Αυτός που γράφει" (την απάντηση, δλδ ο Silot)) σου λέει πως ο άνθρωπος εκείνος είναι ένας ψυχασθενής και γνωστό τρολ του διαδικτύου που κυνηγάει την προσοχή των άλλων με ηλίθιους αφορισμούς. Όσον αφορά σε αυτά που έχεις διαπιστώσει κι εσύ, τι εννοείς ακριβώς? Και τι σχέση έχουν τα βίντεο του Γιουτιούμπ?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλα ναι θα μυρισω τα δαχτυλα μου για να καταλαβω πως ο Γραφων μιλουσε σε τριτο προσωπο για τον εαυτο του! Ειδικα οταν ΔΕΝ λεει ΠΟΥ ΠΩΣ και ΤΙ εγινε και εβγαλε το πορισμα του!

 

Ασχετο αλλα εγω δεν αναφερθηκα και δεν με νοιαζει το αν ειναι απατεωνας καποιος, εγω αναφερθηκα σε καποια τεχνικα συμπερασματα που συμφωνω απολυτα!

Στο Youtube εχει ΜΟΝΟ κιθαρες με το συγκεκριμενο headstock σπασμενες!

Αφου δεν το καταλαβες και απο εκει λογικο ρε φιλε bloody_sunday που αλλα πραματα καταλαβες με την φωτο του headstock (Δεν ηταν για την γνησιοτητα)

 

Τελος να πω πως δεν γραφει στο ποστ Epiphone αλλα les paul γι αυτο και απο την αρχη μιλουσα για αλλη κιθαρα κ οχι αυτην που αναφεροταν τελικα το ποστ!(δλδ για την Epiphone)

 

Γι αυτο στο Τελευταιο ποστ μου θα δεις πως παραδεχτηκα το λαθος μου και ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ με την αγορα!

 

Σε αλλον δικηγορο δεν θα κανω τον κοπο να ξαναγραφω.. ΑΝ καποιος ΔΕΝ καταλαβε ακομη σε τι πραματα αναφερομαι ΠΜ παρακαλω! αρκετα μαμαμε το ποστ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάθε δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι που σε μια λεκτική αντιπαράθεση λογικά διατυπωμένων επιχειρημάτων θεωρούμε οι περισσότεροι πως ο γράφων είναι αυτός που γράφει.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Youtube εχει ΜΟΝΟ κιθαρες με το συγκεκριμενο headstock σπασμενες!

 

Να καταλάβω κάτι... λες ότι οι εκατομμύρια κιθαρίστες, διάσημοι και μη, που έχουν αγοράσει μια Les Paul μέχρι σήμερα, πρέπει να την πετάξουν πάραυτα στο τζάκι και να πάρουν μια του Roman επειδή αν πέσει με ένα συγκεκριμένο τρόπο θα... σπάσει το headstock? scratch.gif

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καταλάβω κάτι... λες ότι οι εκατομμύρια κιθαρίστες, διάσημοι και μη, που έχουν αγοράσει μια Les Paul μέχρι σήμερα, πρέπει να την πετάξουν πάραυτα στο τζάκι και να πάρουν μια του Roman επειδή αν πέσει με ένα συγκεκριμένο τρόπο θα... σπάσει το headstock? scratch.gif

 

Να σου πω κατι? ΞΕΧΝΑ τον roman! ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ που ΔΕΝ εψαξα γι αυτον τον παπαρα απατεωνα νωριτερα! (σιγα να μην επερνα και κιθαρα του δε)

Απλως για να μην γραφω τα ιδια παρεθεσα το αρθρο του (κακος τελικα,που να ξερα..) για τα headstock των Gibson επειδη ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ συμφωνω εχοντας την αναλογη εμπειρια!

 

ΛΟΙΠΟΝ τερμα με τον βλακα? ωραια,στο θεμα μας τωρα!

 

Το θεμα μου ειναι πως η Gibson εξακολουθει και βγαζει μπρατσα με σκετο μαονι που εχει αποδειχτει (η αποδειξη το youtube) πως δεν ειναι αρκετα γερο για να τα βγαλει περα με την μεγαλη κλιση που εχει το headstock! και σπαει παντα σε εκεινο το σημειο.

 

Αυτο οι Αλλες εταιριες που βγαζουν στυλ les paul το εχουν λυση ειτε φτιαχνοντας τα μπρατσα απο hard maple ειτε απο laminated pieces που ειναι αποδεδειγμενα ο καλυτερος τροπος!

Δλδ με λιγα λογια αν ειναι να παρει καποιος gibson να παρει μια με αυτα τα χαρακτηριστικα (δυστηχως θα πληρωση πολλα στην gibson ομως)

 

Τωρα ξεκαθαριστικε η θεση μου?

 

Μακαρι.... :-)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατανοητά όλα αυτά, αλλά τι σχέση έχουν σε ένα θρεντ για την Epiphone?

 

Καμια σχεση!

εκανα απο την αρχη βλακεια και μαμησα το ποστ του φιλου μας απο την βλακεια που με δερνει.. (νομιζα στην αρχη πως αγορασε την slash των 2.500)

Ζητω συγνωμη και παλι για 3 σελιδες ακυρου flaming...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω και παλι για τα σχολια, παιζοντας την ακομη πιο πολυ (την κιθαρα) ακουγεται φανταστικα. επειδη ομως δεν φαινεται να μπορω να χαμηλωσω το action της, θα την παω για ενα full setup (μαζι με fret leveling και ολα τα λοιπα). Συνηθως ολες τις κιθαρες μου τις κανω μονος setup αλλα αυτη σιγουρα χρειαζεται κατι παραπανω απο τα τυπικα. By the way ξερεις κανεις ποσο μπορει να παει κατι τετοιο? κανα 150 max? λιγοτερο, περισσοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω και παλι για τα σχολια, παιζοντας την ακομη πιο πολυ (την κιθαρα) ακουγεται φανταστικα. επειδη ομως δεν φαινεται να μπορω να χαμηλωσω το action της, θα την παω για ενα full setup (μαζι με fret leveling και ολα τα λοιπα). Συνηθως ολες τις κιθαρες μου τις κανω μονος setup αλλα αυτη σιγουρα χρειαζεται κατι παραπανω απο τα τυπικα. By the way ξερεις κανεις ποσο μπορει να παει κατι τετοιο? κανα 150 max? λιγοτερο, περισσοτερο?

ενα φιλαρακι μου στην gibson του για fret leveling,set up κ αλλαγη nut σε κοκκαλινο του πηγε 160 ευρωπουλα,αλλα ειναι στην σαλονικα το παλικαρι.. ;D ;Dα! κ μεγεια κ απο μενα,λιωστην στο παιξιμο man!(την κιθαρα) ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου