Προς το περιεχόμενο

Mytek 192. Δεν συγχρονίζει με το usb2.


Achilleasdbm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα μου... Θελω να δουλεψω τον συγκεκριμενο convertor με προενισχυση μικροφωνου για φωνες κιθαρες και πληκτρα, και φυσικα να εχω master την μετατροπη του mytek.

Οι υποδοχες του mytek ειναι: adat  optical μονο in  spdf επισης μονο in  και απο κει και περα εχει αναλογικα in και out οπως και world clock in & out.

 

Εχω συνδεσει πανω ενα mixer  με fantom power απο out στο αναλογικο in του mytek, ενω το βρισκει στα αναλογικα δεν συγχρονιζει με το usb2 με αποτελεσμα οταν αλλαζω σε usb2 να εξαφανιζεται ο ηχος του mic.

 

Επισης δουλεψα και με μια audient id 22 πανω στον mytek αλλα η ελειψη optical  out απο τον mytek δεν μου επετρεψε να εχω αυτο που θελω...

 

Μηπως η μονη λυση ειναι απο world clock out του mytek σε οποιαδηποτε καρτα ηχου,προενισχυση,mixer με υποδοχη world clock in?

 

Τι πρεπει να κανω για να δουλεψω τον mytek με εξωτερικη προενισχυση μικροφωνου με convert  απο τον mytek?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το word clock δεν είναι έξοδος (ή είσοδος) σήματος.

Είναι μόνο για χρονισμό.

Ό,τι κάνεις θα το κάνεις με την αναλογική

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εχω συνδεσει πανω ενα mixer  με fantom power απο out στο αναλογικο in του mytek, ενω το βρισκει στα αναλογικα δεν συγχρονιζει με το usb2 με αποτελεσμα οταν αλλαζω σε usb2 να εξαφανιζεται ο ηχος του mic.

 

μάλλον η αναλογική είσοδος αφορά μόνο τον προενισχυτή του Μytec (ανατίθεται στο volume του απλά ως δυνατότητα ακρόασης και μιας αναλογικής πηγής συν τοις άλλοις) και δεν διαθέτει AD Converter ώστε να μπορείς να την χρησιμοποιήσεις για την ηχογράφηση στο pc σου ενός mic pre που ενδεχομένως θα συνδέσεις σε αυτήν...

 

οπότε έχεις 2 λύσεις... ή αγοράζεις και τον ανάλογο (και επίσης πολύ καλό) Mytek Stereo 192 (ή 96) ADC αν θες σώνει και καλά και στην εγγραφή τον ήχο της Μytec ή βολεύεσαι χρησιμοποιώντας τον ADC της audient για την εγγραφή, ακούγοντας όμως από τον (συγκριτικά πολύ καλύτερο) DAC του Μytec (την οποία btw μια χαρά λύση την βρίσκω αν δεν σου περισσεύει το έξτρα χιλιάρικο)...  8)

 

 

ΥΓ για αργότερα, πάντα υπάρχει και η εναλλακτική της απόκτησης ενός καλού mic pre με δικό του ADC ενσωματωμένο (ή με δυνατότητα αναβάθμισης με extra module), όταν και αν αποφασίσεις να επενδύσεις χρήματα...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου