Προς το περιεχόμενο

DiMarzio DP211 και DP212 eric johnson μαγνητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Εχω μια super strat HSH η οποια φορα emg. Η κιθαρα ειναι απιστευτη και πανακριβη (Vigier Excalibur Ultra), αλλα λογω των μαγνητων της με χαλαει, με αποτελεσμα να μην την προτιμω πλεον σε ζωντανες εμφανισεις. Επειδη εχει το καλυτερο μανικι που εχω πιασει και ειναι η πιο σταθερη κιθαρα που εχω παιξει δεν θελω να την πουλησω. Θελω να τη φερω  στα τωρινα μου γουστα. Το ειδος που παιζω τωρα ειναι απο blues , blues rock , southern ,70s rock και σπανια 80s hard rock. Δεν τους εχω ακουσει παρα μονο σε video τους συγκεκριμενους μαγνητες και θα θελα γνωμες. Σκεφτομαι να εχω δυνατοτητα για split με push-push. Αν καποιος εχει να προτεινει καποιον αλλο συνδυασμο μαγνητων για το συγκεκριμενο project ειμαι προθυμος να τον ακουσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι οι συγκεκριμένοι είναι ειδικής φύσεως μαγνήτες. Δεν έχω προσωπική γνώμη αλλά αν θυμάμαι καλά ο EJ τους ήθελε κοντά στον ήχο της στρατ, οπότε δεν μπορώ να φανταστώ και πώς θα σπλιτάρουν...

Για δες προς P-Rails...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι p-rails ηταν απο τις πρωτες μου σκεψεις. Απλα δεν ξερω ποσοι διακοπτες θα χρειαστουν . Η κιθαρα εχει volume και ενα tone.

Για τους Bareknuckle εχω ακουσει πολυ καλα σχολια απλα ο συγκεκριμενος που προτεινεις φιλε grorig νομιζω οτι ειναι πολυ καυτος. Πιστευω οτι για το ειδος αυτο χρειαζομει κατι πιο ηπιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους Bareknuckle εχω ακουσει πολυ καλα σχολια απλα ο συγκεκριμενος που προτεινεις φιλε grorig νομιζω οτι ειναι πολυ καυτος. Πιστευω οτι για το ειδος αυτο χρειαζομει κατι πιο ηπιο.

 

Και η κιθάρα σου είναι φτιαγμένη για πιο "hot" καταστάσεις.

(Πάντως σε μία Excalibur Custom  που τους έχω βάλει,απλά σκοτώνουν).

 

Για vintage ήχο δοκίμασε κι αυτόν μήπως καταφέρεις να τη "δαμάσεις" ;D

DP156

 

http://www.dimarzio.com/site/#/pickups/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τυχαινει να εχω και την excalibur custom, δεν πειραξα καθολου τους μαγνητες της (στη γεφυρα εχει τον sh5 custom και 2 ssl6) , γιατι τους βρισκω καταπληκτικους για rock και hard rock ηχους.

Επειδη ψαχνωντας για bare knuckles βρηκα και πιο vintage μαγνητες θα θελα να ξερω που μπορω να τους αγορασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ:

http://www.bareknucklepickups.co.uk/shop/

 

Η Custom "αναπνέει" με τους bareknuckle και για μένα ο ήχος είναι συχνοτικά πιο ισοροπημένος,ενώ δεν έχω χάσει τα γκάζια.Πιστεύω οτι την κολακεύουν περισσότερο, και αναδικνύουν τα χαραχτηριστικά του  οργάνου. ;)

Στην Special που τους είχα βάλει ήταν επίσης πολύ καλό το αποτέλεσμα,τελικά όμως άφησα τους δικούς της (Dimarzio),για να έχω κι εναλακτικό "χαραχτήρα" οργάνου.

 

Με τους μαγνήτες δυστυχώς πρέπει να μπείς σε μια διαδικασία ν'αγοράζεις, να βάζεις και να βγάζεις,μέχρι να ταιριάξει κάτι στο δικό σου όργανο ,και να είναι σύμφωνα με τα γούστα σου.

Εύχομαι καλή τύχη,γιατί μόνο με την εύνοια της τύχης μπορεί να σου κάτσει κάτι γρήγορα και να μήν χαλασεις,πολλά χρήματα ψάχνοντας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου