Προς το περιεχόμενο

Equalizer,compression ή noise reducer pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα απόκτησα ένα whammy 4 της Digitech.Όταν, όμως, προσπαθώ  να το χρησιμοποιήσω με ένα Wah(crybaby το απλό) βγάζουν πολύ μεγάλη φασαρία και το αποτέλεσμα δεν ακούγετε  :'(.Αρχικά έβαλα πρώτα το Wah και μετά το whammy και ένα distortion και ήταν μαύρο χάλι.Μετά τους άλλαξα θέση αλλά το whammy επηρέαζε το Wah.Επίσης όταν χρησιμοποιώ το whammy με το distortion (metal muff) βγαίνει και πάλι πολύ φασαρία.Τι πετάλι πρέπει να χρησιμοποιήσω για να το διορθώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whammy + wah μαζί δεν έχω ξανακούσει...καθιστός παίζεις?  :D

 

Δοκίμασες wah->dist->whammy?

 

Τι εννοείς "το whammy επηρέαζε το Wah"? Τι του έκανε δηλαδη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παίξω το Renegades Of Funk...Το whammy είναι 2 οκτάβες κάτω και ανεβοκατεβάζω το wah.Όταν λέω το επηρέαζε εννοώ πως ακουγόταν σκατά και έκανε μόνο φασαρία και ήταν σαν να το ακύρωνε(δε ξέρω πως αλλιώς να το γράψω...).Ο Μοrrelo πάντως βάζει πρώτα wah και μετά το whammy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παίξω το Renegades Of Funk...Το whammy είναι 2 οκτάβες Όταν λέω το επηρέαζε εννοώ πως ακουγόταν σκατά

 

τότε δε σώζεται με noise supressor ;D

 

Κάνε αυτό :

 

Δοκίμασες wah->dist->whammy?

 

και μετά αυτό :

 

dist->wah->whammy

 

YΓ. Υποθέτω οτι έχεις ελέγξει οτι μόνο του το whammy δεν έχει πρόβλημα και οτι δεν υπάρχει θέμα καλωδίου ή τροφοδοσίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου