Προς το περιεχόμενο

Θέλω κιθαρα Strat style με EMG 81-85, Floyd Rose


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως αυτό  με τα ξύλα το σκέφτομαι με το άγχος μην δεν ταίριαξουν οι emg's και πάει τσάμπα το πρότζεκτ...

Μην έχεις άγχος...τι είναι για σένα άλλη μία κιθάρα? και να μην σου αρέσει, όλο και κάποιος θα βρεθεί να τη πάρει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν νομιζω οτι οι μαγνητες που φοραει εργοστασιακα μια κιθαρα ειναι δεσμευτικοι ωστε να ΜΗΝ την παρεις εαν δεν σου αρεσουν,ενω σε βολευουν ολα τα υπολοιπα στο οργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χο χο ναι αυτό έχει πάρει τον δρόμο του... Που θα πάει... Όλο και κάποιο θα χτυπησω στο ebay. Ρε παιδιά εχω χάσει κάτι τρελές ευκαιρίες με μηδενικούς μπιντερς. Αν λίγο πριν το τέλος χτυπησω κι εγώ παίζει να πάρω μιουσικημαν πετρούτσι με 2 ευρώ ; εν τω μεταξύ αυτό το εχω παρατηρήσει και σε πωλητές με χιλιάδες πωλήσεις... Όσο για τον φιλο παραπάνω που με ρώτησε δεν πολύ γουστάρω εφέ ντιπτορτιονς κτλ. Έναν πιβι ενυσχητη εχω και μια ρπ 500...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λίγο πριν το τέλος χτυπησω κι εγώ παίζει να πάρω μιουσικημαν πετρούτσι με 2 ευρώ ;

Σίγουρα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ψωνίσει πότε από ebay. Τυγχάνει κάποιες φορές να υπάρχουν αγγέλέιες οι οποίες έχουν περάσει απαρατήρητες και δεν έχουν μπιντερς. Δηλαδή λένε ότι τελειώνουν σε 2 ώρες παράδειγμα και τιμή  0.99 και μπιντερς 0. Χωρίς να έχουν ρεζέρβ νότ μετ . Οπότε αν εκεί εγώ μπιταρω τι θα γίνει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε κι αυτην

 

http://www.michaelkellyguitars.com/hex_deluxe.html

 

μεχρι προτινος εβγαιναν απο τη μαμα με emg active. Τις φερνει ο Κουρμπης, η συγκεκριμενη εχει κανα εφτακοσαρι (για τα specs που εχει η κιθαρουλα ειναι τσαμπα!!), και αν εχει καποιες stock ειναι πολυ πιθανο να εχουν emg πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Αρη αν εγω είχα το δίλλημα σου θα έκανα το εξης λοιπόν.

Θα ήθελα death,shred, k sustain. Θα πήγαινα σε ολα τα μαγαζια και θα δοκίμαζα κιθάρες που μ αρεσουν να τις κοιταω κ να τις εχω κρεμασμενες στον ώμο μου, χωρίς Floyd kai tremolo γενικώς , για να έχω όσο το δυνατότερο sustain γίνεται ,λιώνοντας την ταστιέρα τους γιατί λόγω της ανατομίας των δαχτυλών μας , η πιο "γρηγορη" ταστιερα στα δαχτυλά μου μπορεί να είναι η πιο πατάτα στα δικά σου.

 

Σίγουρα κάποια θα βρεις ετσι και μη σκεφτεις α ειναι toyota  στην μάρκα κτλ.

Θα αγορασεις ξεχωριστά emg 81 κ 85 αν κ προσωπικά πιστεύω ότι θα ήταν καλή φαση να ακούσεις 81 κ 81 για τις βρωμες που θες.

Είναι κρίμα να δώσεις πολλά λεφτα για κιθάρα και τα ξύλα της και να βάλεις active μαγνήτες , θα χαθούν κατά πολύ τα ξύλα σου.

 

Καλές βρώμες εύχομαι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου