Προς το περιεχόμενο

Θέλω κιθαρα Strat style με EMG 81-85, Floyd Rose


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

λοιπον

 

esp horizon ( jb-59) japan

ibanez rg 2570 prestige japan

bc rich warlock nj deluxe ( emg`s-original floyd rose) korea

schecter blackjack c-1 fr ( jb-59 original floyd ) korea

jackson RR3 (jazz invader) japan

fender ( scn-super distortion ) mexico ( γ***το )

epiphone les paul standard ( δεν ξερω προελευση )

squier strat hss indonisia

raimoundo κλασσικη ανεκτιμητης αξιας...

 

-μου λειπει μια σαν αυτη που περιγραφει το θεμα

-μια γκιμπσον λες πολ τραντισιοναλ προ

-μια φεντερ αμερικαν ντελουξ

-μια σαρβελ μειντ ιν γιου ες ει...

 

και βλεπουμε... ;D

 

 

Αρη εγω πεντε εχω κ ηδη νιωθω οτι εχω πολλες,εσυ πως τις βολευεις ολες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές στον τοίχο μερικές σε σταντ στο έδαφος... Μια χαρά... Λοιπόν στο θέμα μας... Μια που με ψηνει τρέλα είναι η οραιζον η νεκ θρου η παραλλαγή η γκρι... Αλλά επειδή εχω ήδη οραιζον το σκέφτομαι... Αυτή είναι ο έρωτας μου πού δεν σας αποκάλυψα στο πρώτο μου ποστ... Την περίπτωση κάποιας ιμπανεζ πρεστίζ που μόλις την πάρω μεταχ εννοείται της αλλάξω τα φώτα ; μπασγουντ με ή εμ τζι ; πάει ; δεν ξέρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη, μιλάς για EMG μαγνήτες, active, hot και τα σχετικά... πιστεύεις ότι υπάρχει λόγος να σε απασχολεί αν κολλάνε με το basswood;

Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο είδος μαγνητών είναι το πρώτο που έρχεται στο μυαλό αν ψάχνεις μαγνήτες που "σιδερώνουν" τις διαφορές μεταξύ κιθαρών, ξύλων κλπ και βγάζουν πάνω-κάτω έναν συγκεκριμένο ήχο ανεξαρτήτως κιθάρας στην οποία θα παίζουν (μιλώντας για κιθάρες παρόμοιου σχήματος και hardware).

 

Προτείνω να προχωρήσεις στην αλλαγή μαγνητών στην Ibanez σου αφού σου αρέσει ο ήχος των EMG και κράτα το 1 και κάτι χιλιάρικο για κάποιον πιο ωφέλιμο σκοπό. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελε ; παίζουν ντεθ μεταλ ; :-)  λοιπόν ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή του φίλου παραπάνω σχετικά με την ανάλυση περί ξύλων και emg's. Εχω ακούσει κι εγώ ότι οι συγκεκριμένοι μαγνητεσ κολλάνε παντού. Κάτι που με προβλημάτισε ήταν ότι μπήκα στο σαΐτ της ιμπανεζ και πρόσεξα ότι η εταιρία που  χρησιμοποιεί το μπασγουντ κατακόρον με πολύ καλά αποτελέσματα παρεπιπτόντως , στο ένα μοντέλο της που βάζει emg's χρησιμοποιεί μαόνι. Οπότε θες δεν θες σου μπαίνει η σκέψη μήπως κάτι δεν πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη, πρόσεξε μην πέσεις στην κλασσική (πλέον) G.A.Sολούμπα "ψάχνω κιθάρα και δεν προλαβαίνω να παίξω".

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει τον όρο " μου λείπει" .

 

Αφου εχεις την bc rich warlock nj deluxe με emg, δεν σε καλύπτει στα ντεθίστικά σου ?

Αν σου λείπει κιθάρα για Shred ψαξου σε ταστιέρα πρώτα είναι η γνώμη μου.

Με Active μαγνήτες μη σε απασχολούν τα ξύλα αλλά αυτός που θα στους βάλει :P

 

τι προενισχύσεις , ενισχυσεις κ εφφέ έχεις αν επιτρέπεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ντεθ σταρ. Το εποιασες ... Κιθάρα με αντίστοιχα χαρακτηριστικά εχω. Θέλω όμως μια στε στυλ στρατ με πιο λεπτό μανίκι ίσως για να μου βγάζει ψυχολογικά να παίξω σε στανταρτ τιουνινγκ... Γιατί η ριτς ψυχολογικά μου βγάζει πολύ όμπιτσουαρι φάση. Δηλαδή αν και φοβερή κιθάρα , όταν θέλω να παίξω ένα μεταλικα με χαλάει. Άμα θέλω να παίξω ένα iced earth με φτιάχνει. Οπότε είδα και την οραιζον με τους emg's  και την έπαθα. Βέβαια κολαω λίγο με την οραιζον γιατί εχω ήδη με μια με τους ντάνκαν και χωρίς τρεμολο όμως . Οπότε αμφιταλαντευμαι . Πάντως αυτό  με τα ξύλα το σκέφτομαι με το άγχος μην δεν ταίριαξουν οι emg's και πάει τσάμπα το πρότζεκτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου